CNN Prima News Mexiko

Mexiko

Výpis příspěvků ke štítku „Mexiko“

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Mexiko žaluje zbrojaře kvůli „podpoře“ kartelů. V jedné z firem působí i Pavlův poradce

Mexiko může oficiálně žalovat velkovýrobce střelných zbraní působících v USA, rozhodl federální odvolací soud v americkém Bostonu. Vládě středoamerického státu jsou trnem v oku dodávky zbraní, kterými jsou zásobovány tamní drogové kartely, a obviňuje firmy z nedbalosti. Ty naopak kontrují, že se vedení země snaží zástupně odvrátit pozornost od své neschopnosti bojovat s organizovaným zločinem. Na listu obžalovaných je i společnost Colt, pro niž pracuje klíčový poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář. Informuje o tom web CNN.

Nové záběry UFO? Nad americkou základnou měla proletět záhadná „medúza“, měnila směr i barvu

Amatérský novinář zaměřující se na neidentifikovatelné létající předměty Jeremy Corbell v úterý zveřejnil zcela nové záběry, které mají zachycovat UFO. Video bylo podle Corbella pořízeno už v roce 2018 na americké vojenské základně v Iráku a získal jej od zdroje ze zpravodajské komunity. Autenticitu záběrů zatím nikdo nepotvrdil, podle některých by se mohlo jednat i o sondu.

Fanoušci UFO jsou v pozoru: Testy DNA vrhly světlo na mumie z Mexika, nemají patřit lidem

Záhada kolem mexických „mimozemských bytostí“ se prohlubuje. Provedená analýza mumifikovaných těl prokázala, že jejich DNA skutečně není lidská, ale patří „neznámému druhu“, informoval o tom web Daily Mail. Jaime Maussan, novinář a známý nadšenec do UFO, svá zjištění prezentoval v mexickém kongresu s tím, že mumifikované pozůstatky objevené v Peru mohou mít původ mimo naši planetu.