reklama
CNN Prima News Mexiko

Mexiko

Výpis příspěvků ke štítku „Mexiko“

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.

Prckova žena se u soudu přiznala. Manželka narkobarona tak doufá v nižší trest

Emma Coronelová Aispurová se ve čtvrtek u federálního soudu ve Washingtonu přiznala ke spiknutí za účelem distribuce drog, praní špinavých peněz a účasti na řízení drogového kartelu Sinaloa. Manželka nechvalně proslulého mexického narkobarona Joaquína Guzmána přezdívaného El Chapo (Prcek) podle amerických médií doufá, že v případě doznání dostane významně nižší trest, než pokud by byla shledána vinnou a odsouzena.

Amerikou hýbou zveřejněná videa s UFO. Obama přiznal, že je vláda nedokáže vysvětlit

Rusové? Číňané? Sami Američané? Nebo někdo úplně jiný? Už za měsíc mají americké úřady Zpravodajskému výboru Senátu USA vysvětlit videa s neidentifikovatelnými létajícími objekty. Nejedná se přitom o žádné amatérské nahrávky, ale o oficiální vojenské záznamy. Zachycené objekty se na videích pohybují způsobem, který vysoce převyšuje technické možnosti současných amerických vojenských strojů. Pentagon je proto nebere na lehkou váhu.

V Mexiku se zřítila nadzemní část metra. Nejméně 24 mrtvých a desítky zraněných

Aktualizováno

V hlavním městě Mexika se v pondělí v noci pod tíhou soupravy metra zřítil most vedoucí pět metrů nad rušnou silnicí. Vagony metra se společně s nosníky propadly a uvěznily desítky lidí. Záchranné složky potvrdily 24 mrtvých a 50 zraněných, sedm z nich je v kritickém stavu. Mezi oběťmi jsou i děti. K neštěstí došlo v jihozápadní části města na lince metra 12, která se dlouhodobě potýkala s vážnými konstrukčními vadami.

Rychetský: Jsme v situaci jako některé africké země či Mexiko. A to je opravdu smutné

Česká republika se ve zvládání epidemické situace řadí na úroveň některých afrických států či Mexika, což je podle předsedy Ústavního soud Pavla Rychetského velice tristní výsledek, řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové. Popsal také, jak se za rok pandemické situace změnila nálada ve společnosti, kde se již takřka každý ve svém okolí setkal s úmrtím na nemoc COVID-19.

reklama