reklama
CNN Prima News Mexiko

Mexiko

Výpis příspěvků ke štítku „Mexiko“

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

22. září 2021 17:46

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Perou se o stín a trpí hlady. Na hranici USA a Mexika dorazily tisíce migrantů

17. září 2021 18:27

Na hranici mezi Mexikem a americkým státem Texas se utábořilo už přes 10 tisíc převážně haitských migrantů. Provizorní tábor se rychle rozrůstá, životní podmínky ale nejsou nejen kvůli vysokým teplotám ideální. Počet zadržených migrantů na přechodu obou zemí přesáhl v červenci a srpnu poprvé za 21 let hranici 200 tisíc. Republikáni ze všeho viní prezidenta Joea Bidena.

Mexikem otřáslo silné zemětřesení. Úřady hlásí mrtvého a varují před vlnou tsunami

8. září 2021 05:27

Zemětřesení o síle 7,0 stupně zasáhlo v noci na dnešek hlavní město Mexika. Epicentrum se nacházelo 18 kilometrů severovýchodně od přímořského letoviska Acapulco ve státě Guerrero, odkud je hlášena jedna oběť. Americký systém včasného varování vydal výstrahu před vlnou cunami ve státě Guerrero, informovala agentura Reuters.

Mexiko zasáhl hurikán Nora, na Louisianu se žene silnější Ida. Hrozí povodně i sesuvy půdy

29. srpna 2021 05:46

K západnímu pobřeží Mexika dorazil hurikán Nora, který podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) může ve státě Jalisco způsobit bleskové povodně a sesuvy půdy. Ještě mnohem nebezpečnější bude podle meteorologů hurikán Ida, který se Mexickým zálivem blíží k americkému státu Louisiana a který má v následujících hodinách podstatně zesílit.

V Atlantiku vznikají hned dva hurikány. Henri míří na New York, Grace zase na Mexiko

20. srpna 2021 21:22

Území USA o víkendu s největší pravděpodobností zasáhne tropická bouře Henri, která postupně sílí v hurikán. Sílu přírodního živlu by měli okusit obyvatelé New Yorku a států Rhode Island a Massachusetts. V Atlantiku navíc řádí i další tropická bouře. Grace už zasáhla Haiti a očekává se, že na řadě je Mexiko. I u ní meteorologové očekávají, že se z ní brzy stane hurikán.

Americké zbrojovky se brání žalobě, podle níž mohou za násilí v Mexiku

7. srpna 2021 18:44

Mexická vláda se tento týden odhodlala k neobvyklému kroku. Rozhodla se u amerického federálního soudu zažalovat zbrojovky se sídlem v USA. Podle mexického socialistického prezidenta Andrése Obradora totiž jejich obchodní praktiky výrazně přispěly k násilí v Mexiku. To americká Národní obchodní asociace se střelnými zbraněmi striktně odmítá.

Místo vrutů předvedly hřebík. Skokanky do vody pohřbily svůj olympijský sen

3. srpna 2021 16:42

Měla být jednou z kandidátek na medaili, první účast na olympiádě se ale kanadské skokance do vody Pamele Wareové vůbec nepovedla. V kvalifikaci jí jeden pokus nevyšel takovým způsobem, že od rozhodčích nedostala ani jeden bod. Na odrazovém prkně zaváhala a místo vrutů či salt předvedla téměř dokonalý hřebík, který je známý hlavně z koupališť.

Máte dva měsíce života, řekli lékaři matce dvou dětí. Boj s rakovinou přesto nevzdává

21. července 2021 14:31

Británie žije smutným příběhem 28leté matky dvou malých dětí. Lauren Oliveové lékaři diagnostikovali rakovinu v pokročilém stadiu. Její poslední šancí na záchranu života je alternativní léčba v Mexiku. I když samoživitelka nastřádala potřebnou částku, nikam nepoletí. Doktoři jí totiž cestu letadlem kvůli riziku krevních sraženin nedoporučili.

reklama