CNN Prima News Mezinárodní olympijský výbor

Mezinárodní olympijský výbor

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní olympijský výbor“

Rusko už má zlatou za zabíjení, tepe do Bacha legenda. Tvoří se koalice a tlak na MOV sílí

31. ledna 2023 13:33

Vzhledem k upuštění Mezinárodního olympijského výboru od přísného přístupu je možné, že Rusové budou příští rok na hrách v Paříži lovit zlaté medaile. Zatím podle několikanásobného světového šampiona v boxu Vladimira Klička sbírají nejcennější kovy za zabíjení a znásilňování. Proto je podle něj nepřijatelné, aby se vůbec uvažovalo o zařazení sportovců z agresorského státu na globální akci.

Kde je Pcheng Šuaj? Aktivisté v Austrálii oživili téma zmizelé tenistky, obtěžovali Číňanky

17. ledna 2023 19:06

Téma tenistky Pcheng Šuaj už trochu zapadlo v čase. Poslední zpráva říkala, že Číňanka – která původně obvinila někdejšího vicepremiéra komunistického státu ze sexuálního zneužívání – má být v pořádku. Ne všichni jsou skálopevně přesvědčení o tom, že si někdejší deblová jednička může užívat svobody a klidu. I proto musí její krajanky a profesní kolegyně čelit na Australian Open tlaku aktivistů.

Mexiko chce po 68 letech zopakovat pořádání olympijských her. Podalo kandidaturu na rok 2036

27. října 2022 08:55

Mexiko jako první země oficiálně podalo kandidaturu na pořadatelství olympijských her v roce 2036. Ve středu to ve společném prohlášení oznámili mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard a předsedkyně národního olympijského výboru María José Alcaláová. Mexiko už letní olympiádu hostilo v roce 1968, kdy se hrdinkou her stala čtyřnásobná vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská.

Olympiáda 2028: Nové sporty, stará sportoviště. Co víme o letních hrách v Los Angeles?

16. října 2022 09:36

V roce 2028 to bude již potřetí, co se v americkém Los Angeles uskuteční olympiáda. Zajímavostí je, že sportovci se v řadě disciplín utkají na stadionech z posledních her, které se konaly před více než 40 lety. To by mělo přinést významnou úsporu nákladů. Z programu olympiády v Los Angeles byly prozatím vyřazeny moderní pětiboj, box a vzpírání, o zařazení naopak usilují kriket či karate.

50 let od krvavých her. Odplata byl jasný vzkaz „nes..te se do Židů“, říká historik

5. září 2022 12:44

Přesně před 50 lety se odehrál krvavý útok palestinských teroristů na izraelskou výpravu olympioniků v Mnichově. Po zpackaném zásahu německých policistů zůstalo mrtvých 11 sportovců, jeden příslušník zákona a pět únosců z osmi. Historik a autor knih o olympijských hrách v Londýně Martin Kovář v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že tehdejší neschopnost německých orgánů byla skandální.

Sport bez Rusů je nezajímavý a podřadný, míní legenda. Má nečekanou podporu ze Západu

23. srpna 2022 12:18

Už je to půl roku, co se ruští a běloruští sportovci nemohou účastnit drtivé většiny turnajů a všemožných mezinárodních akcí. A to napříč sportovními odvětvími. Dotčená strana tento stav samozřejmě považuje za zcela nepřijatelný, ale i na Západě se najdou tací, kterým přijde plošný zákaz špatným řešením. Je jím třeba i zástupce Světové antidopingové agentury Richard McLaren.

Českým biatlonistkám patří bronz z olympiády v Soči, rozhodl olympijský výbor

19. května 2022 20:25

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně rozhodl o tom, že české biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na zimní olympiádě v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

Snad raketa trefí tvůj dům. Děsivý vzkaz ruského bobisty ukrajinskému olympionikovi

5. března 2022 13:01

Už během olympiády v Pekingu poslal skeletonista Vladyslav Heraskevyč v televizním vysílání světu vzkaz, který se nyní masivně šíří po celém světě. Ukázal na kameru papír s nápisem „Ne válce na Ukrajině“. Teď je připraven chopit se zbraně, protože vojska Vladimira Putina ostřelují a bombardují jeho rodnou zem. V těžké době navíc čelí nehorázné zprávě od mladičkého ruského bobisty.