CNN Prima News Mezinárodní olympijský výbor

Mezinárodní olympijský výbor

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní olympijský výbor“

Plzeňský Prazdroj řekl jasné „ne“ kontroverzní olympiádě v Paříži. Vadí mu start Rusů

Plzeňský prazdroj nechce za současných podmínek podporovat olympiádu v Paříži. Reagoval tak na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který povolil start sportovců z Ruska a Běloruska na OH 2024. I nadále však bude finančně podporovat český sport. Prostředky určené na podporu olympiády proto půjdou tuzemským sportovcům, řekl mluvčí pivovaru Zdeněk Kovář. Podobné rozhodnutí učinily i další české společnosti.

Ubožáci a reklama na genocidu. Start Rusů na olympiádě vyvolává hněv, komunista slaví

Celá řada politiků a známých osobností je velmi rozhořčena z rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru umožnit start Rusů a Bělorusů pod neutrální vlajkou. Kvůli tomuto rozhodnutí vyzývá řada lidí k bojkotu nadcházejících olympijských her v roce 2024 v Paříži. Velmi ostře se vůči MOV vyjádřila například europoslankyně za ODS Veronika Vrecionová nebo hokejová legenda Dominik Hašek. Na druhé straně si krok olympijského výboru pochvaluje někdejší komunistický poslanec Jan Klán.

Rusové a Bělorusové smějí na olympiádu. V Paříži mohou startovat jako neutrální sportovci

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) umožní ruským a běloruským reprezentantům startovat na olympijských hrách v roce 2024 v Paříži se statusem neutrálních sportovců. Účastnit se soutěží pod pěti kruhy budou smět coby jednotlivci v případě, že splní kvalifikační kritéria a další podmínky, oznámili v pátek zástupci MOV. Český olympijský výbor (ČOV) s účastí Ruska a Běloruska pod pěti kruhy nesouhlasí.

Putinova „olympiáda“: Megaakce za stovky milionů dolarů s koupenými světovými hvězdami

Mezinárodní olympijský výbor se stále nerozhodl, zda příští rok umožní ruským sportovcům účast na olympijských hrách v Paříži. A tak se země snaží protrhnout izolaci, ve které se ocitla kvůli pokračující vojenské agresi na Ukrajině, jinak. Na podzim 2024 Rusko plánuje uspořádat vlastní sportovní akci, podobnou právě olympiádě. Její rozpočet činí stovky milionů dolarů, které mají přilákat největší hvězdy sportu z ciziny.

Rusové a Bělorusové na OH? Neutrální vlajka a odsouzení agrese, navrhl Český olympijský výbor

Expertní skupina Českého olympijského výboru (ČOV) navrhla, aby ruští a běloruští sportovci před případným startem na olympijských hrách v Paříži výhradně pod neutrální vlajkou museli podepsat čestné prohlášení, které odsuzuje agresi vůči jakémukoli členskému státu OSN ze strany jiné země. Prakticky by tak odsoudili ruskou invazi na Ukrajinu. Český olympijský výbor je ale i nadále proti jakékoli formě účasti Ruska a Běloruska v olympijských kvalifikacích i na hrách v Paříži, což v dubnu odhlasovalo jeho plénum. Jeho zástupci to uvedli na čtvrteční tiskové konferenci.

Černochová má trest pro Svobodu: Udělá si se mnou výlet za ukrajinskými vojáky. Dostal i důtku

Majitel zlaté olympijské medaile a voják z povolání David Svoboda v pátek zamířil za ministryní obrany Janou Černochovou (ODS). Šéfku resortu navštívil bývalý moderní pětibojař kvůli svým výrokům o válce na Ukrajině. Za už proslulou „mýlku“ by měl člen Armádního sportovního centra Dukla pykat tím, že si s Černochovou udělá výlet do vojenského újezdu Libavá, kde jsou cvičeni ukrajinští vojáci. Zároveň končí ve funkci předsedy komise sportovců Českého olympijského výboru.

Svobodu bych za výrok nechal žít, říká Canov. Němcová by pětibojaře poslala na Ukrajinu

Za zpochybnění války bych olympionika Davida Svobodu netrestala, poslala bych ho ale „edukativně“ na Ukrajinu, sdělila v pořadu 360° senátorka Miroslava Němcová (ODS). Její kolega Michael Canov (SLK) by však sportovce „nechal žít“. Společně s pirátským senátorem Lukášem Wagenknechtem se shodli na tom, že šlo o nešťastné vyjádření. Vůbec nejsmířlivější k celé kauze byla senátorka Daniela Kovářová (nestr.).

KOMENTÁŘ: Fiasko hrdiny v armádní uniformě. Svoboda po (ne)omluvě prohrál na plné čáře

Na olympiádě v Pekingu před 15 lety si moderní pětibojař David Svoboda kráčel pro medaili, zřejmě i pro zlato. Jenže pak přišel na řadu parkur. Vylosoval si neposedného koně, který nejprve odmítl skákat překážky a revoltu dokonal tím, že českého reprezentanta poslal na zem. Největší porážku však zažil sportovec s pověstí velkého sympaťáka až nyní. A jeho (ne)omluva už moc neřeší. Naopak jí odlákal i lidi, kteří mu za jeho podivné televizní vystoupení tleskali.