reklama
CNN Prima News Mezinárodní olympijský výbor

Mezinárodní olympijský výbor

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní olympijský výbor“

Co víc můžeme udělat? Šéf české olympijské výpravy Doktor k marné snaze o dokonalost

21. ledna 2022 09:50

Rozhovor ukončil se slovy „držte pěsti“. Šéf české olympijské výpravy Martin Doktor si je dobře vědom toho, že sportovci chystající se na zimní hry do Pekingu jsou kvůli současné pandemické situaci ve velkém ohrožení. Ví, že přepravit olympioniky do Číny a zase zpět bez jediné komplikace je téměř „mission impossible“. „Kdo si myslí, že má recept na to, jak to udělat, sem s ním,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

Zeman připomněl covidový let a popřál české výpravě. Odmítl politické zneužívání olympiády

15. ledna 2022 22:34

Prezident Miloš Zeman odmítl politické zneužívání olympijské myšlenky, konkrétně bojkotu olympiády včetně ohlášené neúčasti politiků. Uvedl to ve zdravici českým olympionikům mířícím na zimní hry v Pekingu, kterou v sobotu zveřejnil Hrad na svém webu. Sportovcům popřál úspěch i zdraví, organizátorům pak profesionalitu, aby se nestalo, že ve výpravě budou neočkovaní proti koronaviru.

Severní Korea pyká za neúčast v Pekingu. Mohou za to nepřátelské síly, odmítá chybu

8. ledna 2022 23:41

Na posledních zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu došlo k přelomové události. Sportovci Jižní a Severní Koreje pochodovali při zahájení jako jeden tým. Stejná situace se na nadcházejícím sportovním svátku v čínském Pekingu určitě opakovat nebude. Severokorejci totiž loni zrušili účast na akci pod pěti kruhy v Tokiu, za což od Mezinárodního olympijského výboru dostali trest. Na svou neúčast mají poměrně kuriózní pohled.

Nechtěná olympiáda. Do Pekingu se politikům nechce, proč se hry konají v Číně?

7. ledna 2022 09:01

Zimní olympijské hry v čínském Pekingu začnou již za měsíc, část států se je ale rozhodla bojkotovat. Kvůli porušování lidských práv v zemi do Číny pojedou za některé země pouze sportovci bez politické reprezentace. K bojkotujícím zemím by se mohlo připojit i Česko. Proč vůbec Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vybral kritizovanou Čínu jako pořádající zemi?

Olympiáda v Číně je šílenství. Měli bychom ji úplně bojkotovat, vyzývá německý poslanec

4. ledna 2022 14:14

Poslanec německé vládní strany FDP Peter Heidt vyzývá k úplnému bojkotu zimních olympijských her v čínském Pekingu, které by měly začít za měsíc. Přidává se k němu také šéf německé pobočky Human Rights Watch Wenzel Michalski, který kritizuje Mezinárodní olympijský výbor a Mezinárodní fotbalovou federaci za přidělení nejvýznamnějších sportovních akcí autoritářským režimům.

Tenistka Pcheng Šuaj popřela sexuální napadení. Její vyjádření dál vyvolává pochyby

20. prosince 2021 09:33

Čínská tenistka Pcheng Šuaj popřela sexuální napadení významným komunistickým funkcionářem. Kauza bývalé světové jedničky ve čtyřhře ze začátku listopadu přitom vyvolala obavy sportovců či politiků o její bezpečnost a přiměla Ženskou tenisovou asociaci (WTA) k pozastavení turnajů plánovaných do Číny a Hongkongu. Její nynější vyjádření ale vyvolalo u WTA pochyby.

Sportovci v řece, na břehu 600 tisíc lidí. Zahájení her v Paříži má být nejvelkolepější

15. prosince 2021 13:36

Organizátoři letních olympijských her v Paříži naplánovaných na rok 2024 odprezentovali s velkým předstihem vizi zahajovacího ceremoniálu. Ten se bude zcela vymykat tomu, co bylo k vidění za posledních více než 100 let. Francouzská metropole zboří tradice a „vykopne“ sportovní svátek na řece, nikoliv na stadionu, jak tomu vždy bývá.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

4. prosince 2021 14:25

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Kde je politik, který měl znásilnit čínskou tenistku? I Čang Kao-li se ztratil

1. prosince 2021 17:40

Od začátku listopadu se celý svět prostřednictvím sociálních sítí ptal: „Kde je Pcheng Šuaj?“ Po tenistce se slehla zem poté, co obvinila bývalého vicepremiéra Číny Čang Kao-lie ze sexuálního zneužití. Největší obavy byly rozprášeny sérií „důkazů života“, byť celkem zvláštními. Ovšem v celé kauze se tak trochu zapomínalo na osočeného muže, o kterém stále není ani vidu, ani slechu.

Situaci kolem tenistky Pcheng Šuaj řídí a inscenuje Čína, řekl šéf WTA Hlaváčkové

24. listopadu 2021 12:22

Telefonát nejznámější tenistky posledních dní a týdnů Pcheng Šuaj s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem uklidnil Ženskou tenisovou asociaci (WTA) jen zčásti. Její šéf Steve Simon v rozhovoru s někdejší deblovou parťačkou čínské hráčky Andreou Sestini Hlaváčkovou vyjádřil obavy, že je vše zinscenované, a strach o svobodu Pcheng přetrvává.

reklama