CNN Prima News Milovice

Milovice

Výpis příspěvků ke štítku „Milovice“

V Milovicích byly rozvezeny stovky tun materiálu s azbestem. Policie zasahovala na krajském úřadě

27. března 2023 09:52
Aktualizováno

Na středočeském krajském úřadě a městském úřadě v Milovicích zasahovali policisté, od pondělního rána sbírali dokumenty a data z počítačů. Při bourání zchátralých objektů po sovětské armádě v Milovicích na Nymbursku byly stovky tun materiálu s azbestem nadrceny a rozvezeny po celém areálu. Území bývalého vojenského prostoru tak bylo kontaminováno. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a podvodu. Policisté podle webu Seznam Zprávy zamířili i do pražského sídla společnosti Mladá RP, která objekty po sovětské armádě bourala.

Po stopách vzácného zubra evropského. Málem vyhynuli, v Ralsku se jim ale daří

28. prosince 2022 23:32

Jsou to největší zvířata, na jaká můžete v Evropě ve volné přírodě narazit – obři vážící až jednu tunu. A nemusíte za nimi ani jezdit daleko, zubři evropští, bratranci amerických bizonů, se procházejí po pastvinách v Ralsku a v Milovicích. V Ralsku se s nimi přitom skutečně můžete potkat tváří v tvář ve volně přístupné oboře, najít je ale není úplně jednoduché. Reportér CNN Prima NEWS Libor Tampier to zkusil.

Kličko pro CNN Prima NEWS: Rusové se brzy začnou ptát, proč příbuzní umírali na Ukrajině

16. září 2022 20:58

„Železná pěst“ dorazila do Prahy a našla si čas i na krátký rozhovor se CNN Prima NEWS. Bývalý boxerský šampion a nynější starosta Kyjeva Vitalij Kličko, který je jednou z nejvýraznějších osobností ukrajinského odporu proti ruským okupantům, mimo jiné zavzpomínal na časy, kdy jako syn sovětského důstojníka bydlel ve středočeských Milovicích.

Světové unikum v Milovicích: Divocí koně nebo bájní zubři velebí krajinu

15. května 2022 15:33

Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, je novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Návštěvníci tak mohou v dnešní moderní době vidět tři klíčové druhy velkých kopytníků jako první na světě. Dopady zvířat na pestrost krajiny se ověřily natolik, že se šíří i do dalších částí republiky.

Zubr pod stromeček: Populární rezervace nabízí k adopci největšího savce Evropy

18. prosince 2021 15:00

Poprvé za sedmiletou existenci rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice mohou lidé adoptovat zubry evropské, kteří patří k jejím nejpopulárnějším obyvatelům. Stačí si na charitativním webu Darujme.cz vybrat adopci dospělého zvířete, mláděte nebo některé z dalších kategorií. Lidé tak mohou pořídit pro sebe nebo své blízké originální vánoční dárek.

Z Afriky na Sibiř za pár minut pěšky! To návštěvníkům nabízí přírodní rezervace Milovice

13. října 2021 10:00

Naprosto odlišná přírodní prostředí, která připomínají krajiny vzdálených kontinentů, mohou vidět návštěvníci rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Část bližší Benátkám nad Jizerou připomíná africké údolí porostlé roztroušenými křovinami, plochy blíž obci Lipník tvoří rovina s březovými hájky jako přenesená ze Sibiře.

Zubři a divocí koně prozkoumávají nové prostory rezervace Milovice. Přispěla na ně veřejnost

7. července 2021 15:20

Ochráncům přírody se podařilo o úterním státním svátku vyfotografovat první velké kopytníky v nové části rezervace v bývalém vojenském prostoru Milovice. Završila se tak snaha o záchranu této části rezervace. Dlouho ji totiž ničilo zarůstání agresivními druhy trav. Otevřena je od června, a to i díky solidaritě veřejnosti. Prospěšná je nejen pro velké kopytníky, ale zvětšením pastvin mohou lépe přezimovat i různé druhy hmyzu.