CNN Prima News Milovice

Milovice

Výpis příspěvků ke štítku „Milovice“

Největší chov divokých koní mimo Velkou Británii máme v Česku

Česká republika se může pochlubit novým prvenstvím. Na jejím území se nachází největší chov exmoorských divokých koní na evropském kontinentu. Větší se vyskytují jen na britských ostrovech, odkud tito koně pocházejí z oblasti Exmooru. Vyplývá to z aktuálního vydání plemenné knihy, která eviduje všechny čistokrevné exmoorské koně na světě.

Nehoda vlaku v Milovicích: Souprava prorazila zarážedlo, zasahovali policisté a hasiči

Aktualizováno

V Milovicích na Nymbursku v neděli odpoledne vykolejil při dojezdu k nástupišti osobní vlak, který prorazil zarážedlo. Ve vlaku se v době kolize nacházelo asi 20 osob, všichni vyvázli bez zranění, sdělil CNN Prima NEWS mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa. Provoz na trati mezi Lysou nad Labem a Milovicemi stál zhruba do 21:45. Na místě zasahovali policisté i hasiči.

Drama v Milovicích: Potyčka skončila pobodáním. Pro muže v kritickém stavu letěl vrtulník

V sobotu večer došlo v jedné z ulic v Milovicích na Nymbursku k napadení jednoho muže druhým. Slovní rozepře se brzy změnila ve fyzický útok. Agresor svého vrstevníka napadl nožem a způsobil mu vážná zranění; v kritickém stavu byl vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic. Muže podezřelého z pokusu o vraždu strážci zákona na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Na webu policie o tom informovala mluvčí Michaela Richterová.

Rudimental se po 5 letech představí v Česku: Zamíří na největší DnB festival světa Let It Roll

Jeden z fenoménů uplynulé dekády v žánru elektronické hudby, britské uskupení Rudimental, se v létě po 5 letech opět představí českému publiku. Tentokrát zamíří na jeden z největších tuzemských festivalů a zároveň největší drum & bassovou akci světa, Let It Roll. Ta proběhne tradičně uprostřed léta, letos v termínu od 1. do 3. srpna.

Kolář kritizuje dvojí metr: Pokud je „lajna“ Vaňkové v pořádku, proč vadí drogy na festivalu?

Řada vládních politiků po kauze brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) tvrdila, že její možné užívání drog bylo v pořádku, protože probíhalo ve volném čase. Na druhé straně zákonodárci sledovali, jak policejní komando jede rozprášit hudební festival pro podezření na braní návykových látek. Je to absurdní. Tak v pořadu Zprávy PLUS hodnotil případy kolem návykových látek posledních dní komentátor MF DNES Petr Kolář a poukázal na dvojí metr.

Ven a do řady. Policejní zátah na drogy vyvolal emoce. A alkohol nevadí, rýpnul si Bartoš

Zastavený autobus, seřazení pasažéři a na silnici vyskládané batohy. Důkladná policejní kontrola na hudebním festivalu Let It Roll rozpoutala vlnu reakcí na sociálních sítích. Někteří tah proti drogovým dealerům kvitují, jiní mluví o nesmyslné šikaně účastníků akce. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše podobné plošné kontroly nedávají smysl, ministr vnitra Vít Rakušan pak slíbil, že postup policie prověří. Strážci zákona na konto kritiky oznámili, že od začátku festivalu zabavili velké množství drog a zadrželi i uprchlého vězně.

Kontroverzní zásah u Milovic? Zabavili jsme velké množství drog, hájí se policie

Policisté v pátek zastavili a stylem „postavte se do dvou řad“ prohledali autobus převážející pasažéry na milovický festival Let It Roll. Na Twitteru uvedli, že měli informaci o cizinci v autobuse, který měl u sebe větší množství drog. Ty pak u něj strážci zákona skutečně našli. Šlo o extázi, pervitin, kokain i další látky, které se na místě nepodařilo detekovat. Mnoho uživatelů na sociálních sítích policejní zásah ostře odsoudilo.

Milovické letiště ovládnou drum&bassové rytmy. Festival Let It Roll nabídne přes 200 umělců

Léto je v plném proudu a s ním je spojená i festivalová sezóna. Prostor milovického letiště tak ovládnou v termínu od 3. do 5. srpna rytmy elektronické hudby v rámci největšího drum&bassového festivalu světa Let It Roll. Známá je již i kompletní sestava jmen, na která se návštěvníci mohou těšit. Na třídenní akci letos vystoupí více než 240 umělců, z toho více než 150 zahraničních jmen, což je nejvíc v dosavadní historii hudebního projektu. Mezi hlavní hvězdy tak letos patří Chase & Status, Andy C, Camo & Krooked b2b Mefjus, Dimension, Sub Focus či Wilkinson. Na své si ale přijdou milovníci rozličných subžánrů.