mince

Výpis příspěvků ke štítku „mince“

Rekordní dražba v Praze: Kupec dal za vzácnou minci 20 milionů. Podobný poklad můžete mít doma

V pátek se v jednom z pražských hotelů vydražil dvoudukát z první republiky, a to za astronomických 20,7 milionů korun včetně aukční přirážky. Jedná se o nejvyšší cenu, za jakou se kdy vydražila československá mince, uvedl Martin Moc z aukčního domu Macho & Chlapovič, jenž dražbu pořádal. Vyvolávací cena byla 16 milionů korun. Hodnotné ale mohou být také běžné mince, které možná máte doma.

Čechy láká stále dražší zlato. Nakupují za tisíce i miliony korun, říká obchodník

Roste zájem Čechů o zlato. Třeba hodnota sběratelských mincí se jen za posledních pár let zvedla několikanásobně. Věděli jste ale, že vedle ceny u prodejců i v aukcích mají takové mince ještě jednu hodnotu? Za takzvanou nominální cenu by vám ji kdykoliv měly vyměnit třeba banky. A podle některých by vám ji měli vzít také v obchodě. Štáb CNN Prima NEWS se to vydal vyzkoušet.

Drobné mince razí už 30 let. Do oběhu jich Česká mincovna poslala miliardy

Už třicet let razí české mince, kterými všichni platíme den co den. Za tu dobu jich do České národní banky dodala na tři a půl miliardy. Umí ale vyrazit také mince na zakázku. Ta nejmenší, kterou zdejší mistři medailéři vyrobili, váží půl gramu a měří jedenáct milimetrů. Ty největší oproti tomu váží deset kilogramů a jsou zapsané v Guinessově knize rekordů. Hlavním tématem dalšího dílu pořadu Interview Plus byla Česká mincovna.