reklama

mince

Výpis příspěvků ke štítku „mince“

Nová kniha Příběhy biblických mincí od Michala Maška je na světě

4. prosince 2021 17:47

Mince k našim životům bezpodmínečně patří. Už koncem sedmého století před naším letopočtem se začaly objevovat ty vůbec první. V průběhu let se vyvíjely a měnily. Mince však přesahují i do biblických příběhů, protože některé z nich popisují obchodní vztahy nebo přímou směnu. Tyto mince byly k vidění v klášteře v Ostrově u Karlových Varů.

Fenka na Valašsku vyhrabala středověký poklad. Cenný nález poputuje do muzea

13. září 2021 17:50

Odborníci z Muzea regionu Valašsko nyní zkoumají jeden z nejcennějších archeologických nálezů v historii regionu. Jedná se o hliněný hrneček plný stříbrných pražských grošů ze 14. století, který se našel během procházky v obci Ústí. Poklad se podařilo najít bystré fence Máše. Její nález si bude moci prohlédnout i veřejnost.

Soutěžíme s Českou mincovnou o zlato a stříbro

30. dubna 2021 23:19

České mincovnictví má více než tisíciletou tradici. Věděli jste, že naše země oplývala hojností stříbra? To dávalo mincmistrům příležitost pro tvorbu obdivuhodných mincí. Třeba jáchymovská mince tolar se dostala i za hranice naší země a přeplavala i oceán. Dala dokonce za vznik jedné z nejsilnějších a nejrozšířenějších měn na světě - americkému dolaru. A vy teď díky České mincovně můžete soutěžit například o zlatou uncovou investiční minci Tolar Česká republika 2021 v hodnotě 50 000,- Kč, stříbrnou uncovou investiční minci Tolar Česká republika 2021, repliku tolaru, pražského groše, denáru nebo o příspěvek na zlaté spoření v hodnotě 500,- Kč. Co proto udělat? Odpovězte správně na soutěžní otázku a pak už stačí počkat a mít trochu toho štěstíčka.

reklama