reklama
CNN Prima News Minneapolis

Minneapolis

Výpis příspěvků ke štítku „Minneapolis“

Richardovi dávali lékaři nulovou šanci na přežití. Teď oslavil první narozeniny

22. června 2021 13:51

Když přišel Richard Scott William Hutchinson 5. června minulého roku na svět, nevážil ani půl kilogramu. Chlapec se totiž narodil o 131 dní dříve, než bylo plánováno. Kvůli zdravotním komplikacím porodila matka předčasně, dítě se jí vešlo do jedné ruky. Lékaři Richardovi předpovídali nulovou šanci na přežití, teď ale oslavil své první narozeniny.

Komentátoři: Floydova vražda zemi nerozdělila. Lidi šokovalo, že soudy fungují

21. dubna 2021 16:28

Smrt Afroameričana George Floyda vzedmula v minulém roce násilnou vlnu protestů, které ještě více polarizovaly americkou politickou scénu. Závěr procesu s policistou Derekem Chauvinem proto mnozí Američané sledovali s obavami. Konečný verdikt nakonec přinesl mnohým z nich pocit zadostiučinění. Liší se ale názory na fungování amerického soudního systému i přínos masivních protestů.

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

20. dubna 2021 23:20

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Policista klečel Floydovi na krku zřejmě déle. Ostře sledovaný proces pokračuje

5. dubna 2021 08:00

U soudu v americkém městě Minneapolis v pondělí začne druhý týden prezentace důkazů a svědeckých výpovědí v procesu s hlavním obžalovaným v kauze loňského úmrtí George Floyda. Bývalý policista Derek Chauvin, který neozbrojeného Afroameričana při zatýkání na devět minut přitlačil k zemi, je obviněn mimo jiné z neúmyslné vraždy. Minulý týden přinesl řadu emotivních vystoupení svědků i zveřejnění nových videí z osudného zásahu z konce loňského května.

Rekordní mimosoudní vyrovnání. Za smrt George Floyda dostane rodina miliony dolarů

12. března 2021 22:37
Aktualizováno

Vedení města Minneapolis souhlasilo, že zaplatí 27 milionů dolarů (592 milionů korun) za urovnání civilní žaloby. Tu podala rodina Afroameričana George Floyda kvůli jeho květnovému úmrtí po policejním zásahu. Právní zástupce Floydovy rodiny Ben Crump uvedl, že jde o historicky nejvyšší částku v mimosoudním urovnání v občanskoprávním řízení, napsala agentura AP.

Hnutí BLM nominoval politik na Nobelovu cenu za mír. Násilí? Klady převažují, říká

30. ledna 2021 12:07

Zvyšuje povědomí o rasismu a zaslouží si dostat Nobelovu cenu za mír. S těmito slovy nominoval norský politik Petter Eide často diskutované hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) na prestižní ocenění. S BLM si lidé spojí demonstrace, které se mnohdy neobešly bez násilí. Eide ale říká, že mírové protesty převládaly.

reklama