CNN Prima News Minneapolis

Minneapolis

Výpis příspěvků ke štítku „Minneapolis“

Policistu odsouzeného za smrt George Floyda pobodal spoluvězeň. Chauvin skončil v nemocnici

Bývalého amerického policistu Dereka Chauvina, odsouzeného za vraždu černocha George Floyda, v pátek ve vězení v Arizoně pobodal a vážně zranil jeden ze spoluvězňů, uvedla agentura AP. Vražda Floyda, kterému Chauvin před smrtí klečel více než devět minut na krku, v roce 2020 ve Spojených státech vyvolala vlnu masivních protestů proti rasismu a policejnímu násilí.

Tvrdá rána pro policii v Minnesotě. Střelec zasáhl pět strážníků, do akce šlo komando SWAT

Aktualizováno

V Princetonu v americké Minnesotě dnes neznámý pachatel postřelil pět policistů, z toho tři museli být převezeni do nemocnice se zraněními, která je neohrožují na životě, píše agentura AP. Podle prohlášení místního úřadu šerifa šlo o přestřelku, jíž se účastnili policisté „z různých oddělení“. Není jasné, proč ke konfrontaci se střelcem došlo.

Rasisté a násilníci. Vyšetřování po smrti Floyda ukázalo strašné chování policie v Minneapolisu

Americké ministerstvo spravedlnosti v pátek obvinilo policejní sbor města Minneapolis ze systematického porušování zákonů, když oznamovalo výsledky dvouletého vyšetřování jeho práce. Podle prověrky spuštěné v návaznosti na smrtící zákrok proti Georgi Floydovi se město a jeho policisté běžně dopouštěli diskriminace vůči černochům a potomkům původních obyvatel USA, nepřiměřeného užívání síly nebo porušování práva na svobodu projevu. Ministerstvo se s lokálními úřady předběžně dohodlo na snaze zavést reformy.

Chtějí ze mě udělat Floyda, křičel Afroameričan při zatýkání. Po zásahu taserem zemřel

Policisté v americkém Los Angeles zatkli Afroameričana Keenana Andersona, přičemž na něj museli použít i taser. Mladý muž později v nemocnici zemřel. Jeho smrt by možná zapadla nebýt faktu, že se jedná o bratrance Patrisse Cullorsové, jedné ze spoluzakladatelek hnutí Black Lives Matter (Na životech černochů záleží), které upozorňuje na údajnou policejní brutalitu proti Afroameričanům. To vzniklo poté, co při zatýkání zemřel George Floyd.

Spletla si pistoli s paralyzérem. Expolicistka je vinna ze zastřelení mladého černocha

Porota v americkém státě Minnesota ve čtvrtek shledala bývalou policistku Kimberly Potterovou, která v dubnu při silniční kontrole zastřelila mladého černocha Daunteho Wrighta, vinnou ze zabití v obou bodech obžaloby. Potterová při zákroku omylem použila pistoli místo elektrického paralyzéru. Výše trestu by měla být oznámena 18. února, informovaly zahraniční agentury.

Další pochybný zákrok: Zakleknutý běloch se pět minut dusil, soudí ho za napadení policistů

Nathan Lasuik z kanadské provincie Alberta je souzen za napadení muže a dvou kanadských policistů na letišti ve Winnipegu. Čtyřiačtyřicetiletý běloch naopak policisty obviňuje z použití nadměrné síly při jeho zatýkání. Při zákroku prý několikrát opakoval, že nemůže dýchat. Případ, který se stal před dvěma lety, připomíná kauzu Afroameričana George Floyda, který po podobném zákroku policie v americkém Minneapolis zemřel.

Policisté v Teplicích zakročili správně, říká expert. Popsal i techniku zakleknutí

Policie zpacifikovala agresora z Teplic nejhumánněji, jak mohla. Pro zasahující muže v uniformě byl nebezpečný a odporoval jim, policisté přesto nesáhli třeba po obušku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert a bývalý člen speciálních policejních a armádních jednotek Lumír Němec. Advokát Miroslav Krutina ale s formou zásahu nesouhlasí, podle něj klečení na krku nepatří do donucovacího arzenálu.

Richardovi dávali lékaři nulovou šanci na přežití. Teď oslavil první narozeniny

Když přišel Richard Scott William Hutchinson 5. června minulého roku na svět, nevážil ani půl kilogramu. Chlapec se totiž narodil o 131 dní dříve, než bylo plánováno. Kvůli zdravotním komplikacím porodila matka předčasně, dítě se jí vešlo do jedné ruky. Lékaři Richardovi předpovídali nulovou šanci na přežití, teď ale oslavil své první narozeniny.