reklama
CNN Prima News Missouri

Missouri

Výpis příspěvků ke štítku „Missouri“

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

Bůh mi zaklepal na dveře. Muž, který mířil zbraní na demonstranty, chce do Senátu

Právník Mark McCloskey, který se loni dostal na přední stránky médií, když se svou ženou se zbraní v ruce bránil pozemek před demonstranty z hnutí Black Lives Matter, oznámil kandidaturu do amerického Senátu. Informoval o ní během rozhovoru pro Fox News, ve kterém apeloval na občany, že je čas se postavit a vzít si svou zemi zpět. Bidenova administrativa podle něj zabíjí občanská práva.

Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí

Americký lékař Ken Remy natočil video simulující intubaci pacienta s koronavirem. Veřejnost varuje, že právě zavedení dýchací trubičky je většinou to poslední, co nakažený člověk ve vážném stavu ve svém životě vidí. Doufá, že si lidé po jeho zhlédnutí uvědomí, jak je důležité nosit roušky, mýt si ruce i udržovat sociální distanc. Informoval o tom web americké CNN.

Komplikace s vakcínou od Pfizeru? Trpíme bolestmi či horečkou, uvedli dobrovolníci

Bolesti hlavy, horečka či stav jako při silné kocovině. Tak popsali vedlejší účinky první dobrovolníci na světě, kteří dostali vakcínu proti koronaviru od společností Pfizer a BioNTech. Došlo k tomu poté, co firma v úterý oznámila, že její experimentální vakcína proti nemoci COVID-19 vykázala více než devadesátiprocentní účinnost. Před četnými vedlejšími účinky varoval už pro CNN Prima NEWS i vakcinolog Marek Petráš, který stojí v čele českého vědeckého týmu.

reklama