CNN Prima News Missouri

Missouri

Výpis příspěvků ke štítku „Missouri“

V Iowě hlásí nákazu, která rozkládá mozek. Před lety zabíjela i v bazénu v Ústí nad Labem

13. července 2022 11:01

Úřady v americkém státě Iowa preventivně uzavřely pláž u jezera Tří ohňů (lake of Three Fires) poté, co byl na jednotce intenzivní péče hospitalizován člověk se vzácným případem meningoencefalitidy, napsal web stanice NBC. Způsobuje ji prvok, který se vyskytuje ve sladkých vodách. Do těla člověka se dostane nosní dutinou, podél čichového nervu doputuje do mozku a rozkládá mozkové buňky.

Hrdina z ostrahy i matka, jež zasvětila život rodině. Kdo jsou oběti střelce z Buffala?

15. května 2022 14:58

Sobotní střelba v buffalském supermarketu si vyžádala deset obětí, další tři lidé jsou zraněni. Teprve 18letý střelec Payton Gendron zasáhl v obchodě a před ním celkem 13 lidí, z toho 11 Afroameričanů. Policisté jej obvinili z vraždy prvního stupně. Útok s rasistickým podtextem si vyžádal i život expolicisty Aarona Saltera Jr. či čtyřnásobné matky Ruth Whitfieldové. Totožnost dalších obětí zatím nebyla zveřejněna.

Smrt MMA zápasníka potvrzena. Po mladém sportovci pátrali dva roky, teď našli ostatky

29. prosince 2021 16:51

Osud amatérského zápasníka Davida Koeniga, který byl nezvěstný, se tragicky vyjasnil. Policie našla minulý týden v americkém Missouri lidské ostatky. Podle identifikace jde o zápasníka, který zmizel před dvěma lety. Jeho matka Tracy úmrtí potvrdila na sociální síti a poděkovala všem, kteří jejího syna pomáhali hledat. Co se přesně stalo, ale zatím dál není jasné.

Tisíce Američanů jsou po sérii tornád stále bez elektřiny. Záchranáři hledají přeživší

13. prosince 2021 10:58

Ve Spojených státech pokračuje pátrání po přeživších pátečních bouří. Do pomoci v šesti státech se vedle záchranářů zapojili i členové národní gardy a dobrovolníci z Červeného kříže. V nejvíce zasaženém Kentucky se počet obětí živlu odhaduje na více než sto. Přes 70 tisíc obyvatel zůstalo navíc v průběhu neděle v Kentucky i v Tennessee bez proudu.