Matka známého amerického rappera Eminema, Debbie Nelsonová, zemřela ve věku 69 let. Po náročném boji podlehla rakovině plic, informuje magazín TMZ. Bouřlivý vztah se synem doprovázelo neustálé házení špíny i soudní spor, v posledních letech ale oba k sobě hledali úspěšně cestu a pokoušeli se o usmíření.
Diagnóza Debbie Nelsonové byla podle TMZ odhalena teprve letos v září. Podle lékařů jí nezbývalo moc času. Na rakovinu plic zemřela 2. prosince večer v nemocnici St. Joseph v americkém Missouri. Její úmrtí oznámil magazín s odkazem na své zdroje.
ČTĚTE TAKÉ: Temná minulost Robbieho Williamse. Promluvil o vynuceném potratu i boji s hvězdným kolegou
Marshall Mathers, který vystupuje pod pseudonymem Eminem, měl s matkou vztah, který by se dal připodobnit horské dráze. Již na začátku své kariéry ji veřejně obviňoval z týrání a hrubého zacházení. Často se stávala tématem jeho skladeb, jako například v Cleanin’ Out My Closet.
Eminem’s mother, Debbie Nelson, has passed away at the age of 69 🕊️
— RapTV (@Rap) December 3, 2024
REST IN PEACE pic.twitter.com/yLoc11HqAm
V roce 1999 ho matka zažalovala za pomluvu. Důvodem byly texty, ve kterých Eminem tvrdil, že brala drogy, a žádala 11 milionů dolarů (asi 263 milionů korun). Právník rappera a hudebního producenta poté vydal prohlášení jménem svého klienta, v němž uvedl, že soudní spor byl „důsledkem celoživotního napjatého vztahu“ mezi dvojicí. Celá kauza vyvrcholila tím, že Nelsonová dostala 25 000 dolarů (asi 600 tisíc korun), přičemž většina připadla jejímu právníkovi, píše The Mirror.
Později ve vzájemném vztahu došlo k obratu. V roce 2007 vydala knihu s názvem Můj syn Marshall, můj syn Eminem, ve které popisovala svou stranu jejich bouřlivého vztahu. Postupem času se oba pokusili usmířit. Zlomovým se stal rok 2013, kdy hudebník ve skladbě Headlights vyjádřil lítost nad svými ostrými slovy vůči ní a omluvil se za jejich napjatý vztah. V roce 2022 Nelsonová poblahopřála svému synovi k jeho uvedení do Rock & Roll Hall of Fame, připomíná Daily Mail.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Unikátní záznam Nedvědova protest songu. Razítka zazněla pro tisíce lidí těsně před revolucí