mlha

Výpis příspěvků ke štítku „mlha“

Pražské letiště muselo kvůli husté mlze omezit provoz. Spoje mají zpoždění

Aktualizováno

Na pražském letišti Václava Havla je situace stabilizovaná, počasí aktuálně umožňuje letadlům přistávat. Některé spoje mají zpoždění, řekla v 16:30 mluvčí letiště Klára Divíšková. Kvůli husté mlze a poruše na meteorologické stanici muselo od nočních hodin letět 21 strojů odklonem, devět linek dopravci zrušili. Za celý den by za běžných okolností na ruzyňském letišti přistálo 163 letů.

Peklo v americké Louisianě: Supermlha oslepila řidiče, 158 aut bouralo, sedm lidí zemřelo

Až sedm mrtvých a desítky zraněných si v pondělí vyžádala hromadná dopravní nehoda poblíž amerického města New Orleans. Důvodem rozsáhlé havárie byla takzvaná supermlha, která vznikla fúzí husté ranní mlhy s kouřem z nedalekých požárů bažin. Na dálnici 55 se tak před záchranáři objevil děsivý obraz řady ohořelých vraků. O nehodě informuje agentura AP.

Podzim klepe na dveře. Ranní mlhy a oblačnost vydrží i přes den, chystá se prudké ochlazení

Babí léto zřejmě pomalu začíná střídat podzimní počasí. Oproti předchozím dnům bude přibývat oblačnosti, déle přes den se udrží i ranní mlhy. Nadstandardně vysoké teploty čekejme zhruba do konce měsíce. Průměrná denní maxima se celý týden budou pohybovat okolo 23 °C, začátkem října má však podle meteorologů přijít prudké ochlazení, kdy nejvyšší teploty dosáhnou hodnot mezi 14 a 18 °C.

Teploty porostou až k tropickým třicítkám. Noci už budou ale chladné, ráno může překvapit

I když se září plně přihlásilo o slovo, letní počasí nekončí. Teploty, které v uplynulých dnech lehce překračovaly hranici 20 °C, v tomto týdnu podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ještě porostou a o víkendu mají atakovat tropické třicítky. Podzim se ale připomene ráno, kdy se vzhledem k chladným nocím mohou objevit mlhy, které mohou překvapit řidiče.