Motol

Výpis příspěvků ke štítku „Motol“

Zeman zůstává po operaci v nemocnici. Exprezidentovi se daří dobře, ujistil veřejnost Mynář

Bývalý prezident Miloš Zeman po čtvrteční operaci krevní sraženiny v motolské nemocnici zůstává na jednotce intenzivní péče. Jeho zdravotní stav je stále vážný, ale stabilizovaný, nezhoršil se, odpověděla mluvčí nemocnice Pavlína Danková. Zemanův zdravotní stav zhodnotí a o dalším postupu rozhodne v pondělí ráno lékařské konzilium, řekl Zemanův spolupracovník a někdejší vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Nepříjemnost pro Slováčka. Na pohřbu dabéra Vondry ho nepustili do smuteční síně, zůstal venku

Hvězdy českého dabingu se v pátek odpoledne sešly v motolském krematoriu, aby se naposledy rozloučily se svým kolegou a oblíbeným dabérem Pavlem Vondrou, který si na Nový rok sáhl na život. Některé z nich se deníku Blesk svěřily, že zachytily signály toho, k čemu se Vondra chystal. Na pohřeb dorazil i hudebník Felix Slováček. Tomu se ale stala velká nepříjemnost – nepustili ho do obřadní síně.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Tři z pěti pacientů převážených do Motola zemřeli. Máme výpověď přeživšího

O tom, že onemocnění COVID-19 nelze brát na lehkou váhu, se už přesvědčily tisíce lidí, kteří skončili ve vážném stavu v nemocnicích. Hodně pozornosti se v listopadu věnovalo pěti pacientům, kteří byli kvůli přetíženým nemocnicím převezeni ze Zlínského kraje do pražského Motola. Jak se nám podařilo zjistit, tři z nich bohužel boj s covidem prohráli. Jedním ze dvou, kteří přežili, je 44letý muž z Kroměříže.

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma

Stav dvouleté holčičky, která v pražské nemocnici v Motole bojuje se závažným syndromem multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s covidem, se zlepšuje. Její maminka doufá, že do středy by ji mohli lékaři propustit domů. Syndrom postihuje malé děti několik týdnů poté, co prodělali nákazu koronavirem. Může vést až k poškození orgánů s vleklými komplikacemi. V Česku se objevil už u asi 60 dětí.

Z dcerky jsem měla hadrovou panenku, teď leží na JIP, líčí maminka boj s covidem

Strach a bezmoc už několik dnů prožívá maminka Lucie z Prahy, jejíž dvouletá dcera se nakazila koronavirem a projevila se u ní závažná reakce imunitního systému neboli tzv. syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi. Ten může vést až k poškození orgánů s vleklými komplikacemi. Holčičku po čtyřech dnech jako hadrovou panenku odvezla do Motola, kde ji čeká několikatýdenní péče. Lucie se se svým příběhem svěřila na Facebooku a apeluje na všechny, aby nákazu nepodceňovali.