Motol

Výpis příspěvků ke štítku „Motol“

Drama v Teplicích. Zásah u vážně zraněného dítěte, do Prahy ho transportoval vrtulník

14. dubna 2021 15:01

Záchranářský vrtulník ve středu dopoledne zasahoval v severočeských Teplicích u vážně zraněného kojence. Podle informací CNN Prima NEWS se dítě zřejmě napilo kuchyňského přípravku na čištění odpadu a kanalizace. Žíravina, která obsahuje až 98 procent hydroxidu sodného, je velmi nebezpečná a dítěti tak zřejmě poleptala orgány.

Tři z pěti pacientů převážených do Motola zemřeli. Máme výpověď přeživšího

20. ledna 2021 11:54

O tom, že onemocnění COVID-19 nelze brát na lehkou váhu, se už přesvědčily tisíce lidí, kteří skončili ve vážném stavu v nemocnicích. Hodně pozornosti se v listopadu věnovalo pěti pacientům, kteří byli kvůli přetíženým nemocnicím převezeni ze Zlínského kraje do pražského Motola. Jak se nám podařilo zjistit, tři z nich bohužel boj s covidem prohráli. Jedním ze dvou, kteří přežili, je 44letý muž z Kroměříže.

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma

16. ledna 2021 17:28

Stav dvouleté holčičky, která v pražské nemocnici v Motole bojuje se závažným syndromem multisystémové zánětlivé odpovědi spojené s covidem, se zlepšuje. Její maminka doufá, že do středy by ji mohli lékaři propustit domů. Syndrom postihuje malé děti několik týdnů poté, co prodělali nákazu koronavirem. Může vést až k poškození orgánů s vleklými komplikacemi. V Česku se objevil už u asi 60 dětí.

Z dcerky jsem měla hadrovou panenku, teď leží na JIP, líčí maminka boj s covidem

13. ledna 2021 11:52

Strach a bezmoc už několik dnů prožívá maminka Lucie z Prahy, jejíž dvouletá dcera se nakazila koronavirem a projevila se u ní závažná reakce imunitního systému neboli tzv. syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi. Ten může vést až k poškození orgánů s vleklými komplikacemi. Holčičku po čtyřech dnech jako hadrovou panenku odvezla do Motola, kde ji čeká několikatýdenní péče. Lucie se se svým příběhem svěřila na Facebooku a apeluje na všechny, aby nákazu nepodceňovali.

Zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi bylo 83 let

6. listopadu 2020 16:35

Ve středu zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi a představiteli Občanského fóra a Občanského hnutí bylo 83 let. V pátek informoval mediální zástupce Vrbovy rodiny Ondřej Micka. Poslední rozloučení s ním se uskuteční v pátek 13. listopadu v obřadní síni krematoria v pražském Motole.

Požár ubytovny v Praze: Hasiči evakuovali 50 lidí

31. července 2020 08:24

Kvůli požáru pokoje v ubytovně v pražském Motole bylo v noci na pátek evakuováno 50 lidí. Tři osoby museli na místě ošetřit zdravotníci. V tiskové zprávě to oznámili pražští hasiči. Škoda činí asi půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím neznámá.