CNN Prima News Mount Everest

Mount Everest

Výpis příspěvků ke štítku „Mount Everest“

Spadla a zmizela v hluboké trhlině. Slavná americká horolezkyně byla nalezena mrtvá

28. září 2022 10:48

V Nepálu našli tělo americké horolezkyně a lyžařky Hilaree Nelsonové, která se v pondělí zřítila do trhliny poblíž vrcholu osmé nejvyšší hory světa Manáslu. S odvoláním na organizátory expedice o tom ve středu informovala agentura AFP. Nelsonová byla zkušená dobyvatelka vrcholů a v roce 2012 se stala první ženou, která za 24 hodin vystoupila na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest a sousední hory Lhoce.

V americké zoo zahynuli tři levharti sněžní nakažení koronavirem

16. listopadu 2021 09:00

V zoologické zahradě ve státě Nebraska zahynuli tři levharti sněžní, kteří se nakazili koronavirem. Koronavirem se v tom samém zařízení nakazili i dva tygři sumaterští, kteří se ale z nemoci uzdravili, uvedla to dnes Lincoln Children's Zoo na svém Facebooku. Ohniska koronaviru mezi zvířaty zaznamenaly v USA i další zoologické zahrady.

„Zabiják“ Taxis ukončil životy desítek koní. Letos Velká pardubická přichystala změnu

10. října 2021 12:52

Obrovská sláva, ale také neblahá pověst. Při vyslovení spojení „Velký Taxisův příkop“ leckoho možná i trochu mrazí. A není divu. V minulosti na něm při Velké pardubické zahynulo mnoho koní, naposledy v minulém roce osmiletý hnědák Sottovento. Stejně jako při předchozích tragédiích se uvnitř české veřejnosti zrodila obrovská vlna kritiky, která tentokrát donutila pořadatele zasáhnout. A nebezpečí při nedělním 131. ročníku VP (v 15:45 hodin) by na překážce číslo čtyři už nemělo být tak velké.

Nevidomý horolezec si troufá na osmitisícovky, jednou chce zdolat i Mount Everest

6. února 2021 16:53

Jan Říha je nevidomý, přesto si plní sen: Vylezl třeba na Mont Blanc nebo Kilimandžáro, v Himálaji se pod vrcholem Čo Oju dostal až do 7 600 metrů. Jelikož chce jednou zdolat nejvyšší hory všech kontinentů, myslí si i na Mount Everest. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v sedmém dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vyprávějí o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

27. ledna 2021 06:05

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.

Co nás čeká tento týden v kinech? Démonický horor a mateřství ve vesmíru i na horách

30. července 2020 05:57

Jaké filmové premiéry uvidíte na velkém plátně od 30. července? Aktuální nabídka čítá čtyři nové tituly. Potřebu popcornu nasytí americký horor Démon zatracení, který po delší době nabídne slušné lekání diváka. Melancholické drama Proxima se zamyslí nad údělem astronautek a matek, Velké dobrodružství malé pandy zase uspokojí nejmenší diváky. A dokument K2 vlastní cestou nás vezme na cesty alespoň prostřednictvím stříbrného plátna.