CNN Prima News Mount Everest

Mount Everest

Výpis příspěvků ke štítku „Mount Everest“

Horolezci truchlí. Nečekaně jim zemřel milovaný kolega Josef Lukáš, bylo mu pouhých 45 let

Tragická zpráva zasáhla horolezce nejen v České republice. Ve 45 letech zemřel dobrodruh, extrémní lyžař, horolezec a doktor chemie Josef Lukáš. Rodák z Ostravy, kterému se přezdívalo „José“, oslnil svými výkony i upřímným úsměvem. Účastnil se expedice K2, horu v Asii dokonce sjel z výšky 6 200 metrů na lyžích. Osudné se mu však staly zdravotní problémy se slinivkou.

Spadla a zmizela v hluboké trhlině. Slavná americká horolezkyně byla nalezena mrtvá

V Nepálu našli tělo americké horolezkyně a lyžařky Hilaree Nelsonové, která se v pondělí zřítila do trhliny poblíž vrcholu osmé nejvyšší hory světa Manáslu. S odvoláním na organizátory expedice o tom ve středu informovala agentura AFP. Nelsonová byla zkušená dobyvatelka vrcholů a v roce 2012 se stala první ženou, která za 24 hodin vystoupila na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest a sousední hory Lhoce.

„Zabiják“ Taxis ukončil životy desítek koní. Letos Velká pardubická přichystala změnu

Obrovská sláva, ale také neblahá pověst. Při vyslovení spojení „Velký Taxisův příkop“ leckoho možná i trochu mrazí. A není divu. V minulosti na něm při Velké pardubické zahynulo mnoho koní, naposledy v minulém roce osmiletý hnědák Sottovento. Stejně jako při předchozích tragédiích se uvnitř české veřejnosti zrodila obrovská vlna kritiky, která tentokrát donutila pořadatele zasáhnout. A nebezpečí při nedělním 131. ročníku VP (v 15:45 hodin) by na překážce číslo čtyři už nemělo být tak velké.