CNN Prima News mrtví

mrtví

Výpis příspěvků ke štítku „mrtví“

Hrozivá nehoda dálkového autobusu u Lipska. Pět lidí zemřelo, dvacet je zraněných

Aktualizováno

Pět mrtvých a asi 20 zraněných si vyžádala středeční nehoda autobusu na dálnici v Německu nedaleko Lipska. Oznámila to policie. Společnost FlixBus, které autobus patří, sdělila, že ve vozidle bylo 53 cestujících a dva řidiči. Autobus, který podle upřesněných informací jel z Berlína do švýcarského Curychu, sjel do příkopu, kde se převrátil na bok.

Ničivý útok dronů na Oděsu: Zřítil se několikapatrový dům, o život přišly i malé děti

Na ukrajinské město Oděsa v noci na sobotu zaútočily drony, v důsledku čehož se zřítila část několikapodlažního bytového domu. O život přišlo sedm lidí, včetně dvou dětí, a několik jich je zraněno. Další lidé mohou ještě být pod sutinami, záchranné práce pozdě odpoledne pokračovaly. Informují o tom ruskojazyčný server BBC a také agentura Ukrinform.

Válka si dosud vyžádala životy více než 30 tisíc ukrajinských vojáků, oznámil Zelenskyj

Za dva roky války s Ruskem padlo 31 tisíc ukrajinských vojáků, prohlásil v neděli na tiskové konferenci v Kyjevě ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Počet zraněných v ukrajinské armádě nechtěl komentovat, aby neposkytl ruské straně důležité informace. Rusů podle Zelenského padlo 180 tisíc. Už dříve hlava ukrajinského státu tvrdila, že ruské ztráty jsou pětkrát vyšší než ukrajinské. Podobná tvrzení nelze v probíhajícím konfliktu nezávisle ověřit.

Při masivním ostřelování Doněcku zemřelo 25 lidí. Útok zasáhl tržnici, Rusové viní Ukrajince

Nejméně 25 lidí zahynulo a dalších 20 bylo zraněno při ostřelování Doněcku. Na platformě Telegram to uvedl Moskvou dosazený starosta okupovaného východoukrajinského města Alexej Kulemzin. Za úder jsou podle něj zodpovědné ukrajinské ozbrojené síly. Kyjev se k události nevyjádřil a zahraniční agentury uvedly, že tvrzení úřadů nelze bezprostředně ověřit.

Šlo o odvetu? Pákistán tvrdě udeřil v Íránu. Na místě jsou mrtví, mezi nimi i děti

Pákistán v noci na čtvrtek zaútočil na cíle v íránské provincii Sístán a Balúčestán, která leží na hranicích obou zemí. Informují o tom agentury AFP a Reuters, podle nichž při úderech zahynulo nejméně devět lidí, včetně čtyř dětí a tří žen. Írán předtím v týdnu podnikl vzdušné údery na území Pákistánu, což Islámábád tvrdě kritizoval a varoval před vážnými následky. Pákistánský premiér Anvar Hakk Kakar v souvislosti s útoky zkrátil návštěvu Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu, oznámilo pákistánské ministerstvo zahraničí.

Krvavé výročí Solejmáního smrti: Exploze si vyžádaly přes 100 obětí, mluví se o terorismu

Nejméně 103 obětí si ve středu vyžádaly dvě exploze nedaleko hřbitova v íránském městě Kermán, kde je pochován generál Kásem Solejmání, který zemřel při americkém atentátu v Bagdádu v lednu 2020. K výbuchům došlo během pietní akce v souvislosti s generálovou smrtí. Píše to agentura AFP s odkazem na íránská státní média. Podle zástupce guvernéra provincie Kermán Rahmána Džalálího šlo o terorismus.