CNN Prima News Náchod

Náchod

Výpis příspěvků ke štítku „Náchod“

Čeští zemědělci blokovali hranice. S německými kolegy si předávali pivo a jablka

Farmáři v Česku ve čtvrtek protestovali proti byrokracii a ekologickým požadavkům v zemědělství a proti dovozu ze zemí mimo Evropskou unii. Stovky traktorů zpomalovaly dopravu ve městech, na hlavních silnicích a u hraničních přechodů, kde se farmáři setkávali s kolegy z dalších středoevropských zemí a kde si i předávali dary. Akce byla naplánovaná jako spíše symbolická, zablokovala ale zhruba na hodinu hraniční přechod se Slovenskem v Hodoníně a omezila průjezd přes hranice na dalších místech. Podle Agrární komory ČR k hranicím se Slovenskem, Polskem a Německem vyrazilo okolo tří tisíc strojů.

Za napadení učitelky matkou žáka vysoká pokuta a prospěšné práce. K útoku měly vést lži syna

Za fyzické napadení učitelky na základní škole v Náchodě ve středu dal soud matce žáka trest 260 hodin obecně prospěšných prací. Učitelce má za nemajetkovou újmu a újmu na ušlém výdělku zaplatit 57 576 korun. Obžalovaná při zahájení jednání učinila prohlášení o vině. Soud tak k dokazování nepřistoupil a ženě za ublížení na zdraví a výtržnictví uložil trest. Pro možné odvolání proti uloženému trestu si obžalovaná ponechala lhůtu. Státní zástupce se odvolání vzdal.

Birkeho rozlítila radost Neterdy ze smrti jeho dcery. Odporné, toho dobytka nechápu, zuří

Starosta Náchoda Jan Birke (SOCDEM) se stal obětí nechutného útoku. Místopředseda spolku Manifest.cz Lukáš Neterda se radoval ze smrti jeho dcery, která tragicky zemřela kvůli plicní embolii. Neterda dal její úmrtí do souvislosti s covidem a očkováním. Birke redakci CNN Prima NEWS řekl, že výroky Neterdy jsou mimořádně odporné a zvažuje podání trestního oznámení. Podle svých slov si v posledních dnech sáhl na dno a příspěvek shledává daleko za pomyslnou hranicí.

Teenager v Náchodě se měl pokusit o znásilnění dvou žen. Policie na něj vlítla, popsal svědek

Policisté v Královéhradeckém kraji zadrželi 19letého muže, který měl v Náchodě sexuálně napadnout dvě náhodné ženy ve věku 45 a 64 let. Mluvčí policie Lucie Konečná CNN Prima NEWS sdělila, že dotyčný čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, ukončeného ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny mu hrozí 10 let vězení. K soudu obviněného přišla podpořit i jeho přítelkyně, která však o podstatě jeho obvinění vůbec netušila.

Trus hlodavců mezi zbožím. Hygienici uzavřeli dvě prodejny na Náchodsku

Stopy po hlodavcích a jejich trus našli inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v prodejnách v Náchodě a Teplicích nad Metují. Kromě tohoto výrazného porušení hygienických podmínek našli řadu dalších nedostatků. Na pultech se dokonce objevilo zboží, které bylo škůdci kontaminované. Prodejci mohou zažádat o opětovnou kontrolu a znovuotevření, jakmile závažné závady odstraní. O uzavření informuje web Náchodský deník.

Hasiči z Náchoda truchlí. Opustil je celoživotní člen a velitel dobrovolných sborů

Požárníky z Náchoda a přilehlých obcí zastihla smutná zpráva. Ve věku nedožitých 80 let zemřel dobrovolný hasič František Š., který se výrazně zasloužil o fungování složek dobrovolných hasičů v okrese. Za svůj bohatý profesní život získal množství vyznamenaní, dokonce mu bylo uděleno i jedno z nejvyšších, jaké může požárník získat – Zasloužilý hasič. O jeho úmrtí informovali náchodští hasiči na svém facebookovém účtu.

Živé vysílání: Kdo se stane Andělem mezi zdravotníky?

Lékařům, pečovatelům, zdravotním sestrám, záchranářům a farmaceutům chce za jejich náročnou a obětavou práci letos už počtvrté poděkovat soutěž Anděl mezi zdravotníky. Koho porota zvolila jako nejsympatičtějšího Anděla? Sledujte vysílání 4. ročníku soutěže z Městského divadla Dr. J. Čížka v Náchodě 26. srpna od 20:00.

Záznam soutěže Muž roku 2023. Kdo ovládl finále?

Z dvanácti finalistů soutěže Muž roku 2023 budou vybráni vítězové, a to v pátek 25. srpna v Náchodě v Městském divadle Dr. J. Čížka. Během večera budou chtít finalisté zaujmout porotu, a to v rámci disciplín jako je rozhovor, otázka od známé osobnosti, promenády spodního prádla Styx či volné disciplíny. Porota složená z osobností, odborníků či zástupců firem nebude mít rozhodně jednoduchý úkol. Během večera vystoupí Josef Vágner, Marian Vojtko, Michaela Pecháčková, Jitka Zelenková, Leona Machálková, Lucia Sosna, Gabriel Grillotti, Natálka Grossová, Jan Bendig či Heidi Janků.