CNN Prima News Náchod

Náchod

Výpis příspěvků ke štítku „Náchod“

Koleso: Mám nalomené žebro a krvácení do mozku. Popral se, tvrdí manažer hudebního klubu

1. listopadu 2022 12:59

Bývalý účastník Clash of the Stars a hvězda sociálních sítí Patrik Pešava alias Koleso vyděsil své fanoušky. V neděli sdílel na svém Instagramu dvě fotografie z nemocnice, k nimž připsal, že má nalomené žebro, natrženou oční sítnici a trpí krvácením do mozku. Podle manažera náchodského klubu Royal Music Club se připletl do rvačky. Jeho manažer Denis Burkett ovšem tvrdí, že byl napaden. Případem se zabývá policie.

Tragická nehoda na Náchodsku. Senior nepřežil srážku dvou aut, pro zraněné letěl vrtulník

23. září 2022 15:59

Velmi vážná nehoda se stala v pátek ráno na Náchodsku. Na silnici první třídy u České Skalice zemřel při srážce dvou aut řidič jednoho z nich, další dvě ženy utrpěly zranění. Silnice byla déle než dvě hodiny uzavřená a v obou směrech se tvořily dlouhé kolony aut. Příčinou tragické srážky vozů bylo podle policie zřejmě nedání přednosti v jízdě.

Dosud největší požár v ČR vypukl před 10 lety. Ohnivé peklo u Hřenska ho rychle překonalo

27. července 2022 06:03

Za posledních deset let vypuklo v České republice několik lesních požárů zasahujících plochu větší než deset hektarů. Nejrozsáhlejší za poslední čtvrtstoletí zaznamenali v roce 2012 na Hodonínsku, kde zasáhl téměř až 200 hektarů lesního porostu. V těchto dnech hasiči bojují se sílícím požárem v Národním parku České Švýcarsko, který hoří od neděle. Podle posledních zpráv zasáhl oheň plochu 1000 hektarů.

Birke: Značku ČSSD schovávám, je komplikací. Nemáme nic, začali jsme být směšní a zbyteční

20. července 2022 05:11

Značku ČSSD letos v komunálních volbách schovávám, není přítěží, ale komplikací, přiznal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS starosta Náchoda a někdejší poslanec Jan Birke. V září jde k volbám se svým uskupením Jan Birke pro Náchod. Dlouholetý sociální demokrat se rozpovídal i o tom, jak na tom více než devět měsíců po prohraných sněmovních volbách partaj je, o vedení strany i o tom, jak by se ČSSD mohla postavit znovu na nohy.

Tragická nehoda na Rychnovsku: Řidička osobního auta nepřežila čelní srážku s kamionem

29. dubna 2022 08:41

Při dopravní nehodě u Dobrušky na Rychnovsku v pátek nad ránem zemřela řidička osobního vozidla, které se čelně střetlo s protijedoucím nákladním autem. Další dva lidé, kteří s ní cestovali, jsou zranění. Nehoda se stala na hlavní silnici I/14 mezi Náchodem a Rychnovem nad Kněžnou, řekla mluvčí policie Šárka Pižlová. Na místo letěl také vrtulník.

Poláci pokládají u hranic asfalt na společné dálnici. Kdy se napojí Češi?

14. listopadu 2021 16:52

Na důstojné dálniční spojení Česka s polskou Vratislaví čekají řidiči desítky let. Přestože se dálnice D11 k polským hranicím již v prosinci výrazně přiblíží, na kompletní napojení si budou muset Češi počkat až do roku 2028. Naopak Poláci už na své rychlostní silnici S3 pokládají u českých hranic asfalt a brzy budou moci dálniční úsek otevřít řidičům. Situace tak paradoxně může na nějaký čas znepříjemnit život řidičům a obyvatelům obcí na Trutnovsku.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.