reklama
CNN Prima News Náchod

Náchod

Výpis příspěvků ke štítku „Náchod“

Cyklista, který obtěžoval školáky, se sám udal. Chlapcům měl nabízet za sex peníze

Cyklista, který měl v posledních dnech na Trutnovsku a Náchodsku sexuálně obtěžovat nezletilé školáky, je zadržený. Vyslýchají ho kriminalisté a zpovídají lékaři, aby odhalili jeho motiv. Pod záminkou rozbitého kola si vždy vyhlížel mladé chlapce. Jednoho údajně odvedl ze silnice až do kukuřičného pole. Hoch mu ale nakonec utekl. Jinému prý nabízel i peníze. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii.

Stavebnici s fotkou politika? Díky, nechceme, vzkázal Náchod a školní pomůcku vrátil

Politik místo housenky? Nechceme, vzkázali radní města Náchoda kraji, který jim poslal stavebnice pro prvňáčky. Starostovi města Janu Birkemu (ČSSD) vadilo, že housenku Agátu na nich nahradila fotka náměstka královéhradeckého hejtmana Arnošta Štěpánka (Piráti) s komiksovou bublinou. Proto vedení města rozhodlo, že dárky pro budoucí školáky kraji vrátí.

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl

Českem hýbou rošády ministrů. Po odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) by na jeho místo mohl nastoupit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ten to ale zatím odmítá. „Celá kultura Zaorálka podpořila. Sám často deklaroval, že mu na kultuře záleží. Uvidíme, zda to myslel doopravdy,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS houslista Pavel Šporcl.

Zaorálek je excelentní ministr, říká jeho nástupce Birke. Chce zůstat i starostou Náchoda

Poslanec a náchodský starosta Jan Birke, který by měl podle vicepremiéra Jana Hamáčka nahradit v křesle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (všichni ČSSD), chce případně na svého předchůdce navázat. Zaorálka považuje za excelentního ministra kultury, řekl Birke v pondělí. Zaorálek by měl podle úvah ČSSD nahradit v čele české zahraniční politiky Tomáše Petříčka, dosud ale neřekl, zda nabízený post, který už dříve zastával, přijme. Birke uvedl, že Zaorálka považuje i za vynikajícího expertního odborníka na ministerstvo zahraničních věcí, respektive na zahraniční politiku.

Policisté dopadli zloděje, který okradl sestřičky v náchodské nemocnici

Policisté z Královéhradeckého kraje odvolali pátrání po totožnosti muže, který v náchodské nemocnici na sesterně vykradl covidové oddělení na jednotce intenzivní péče. Poté, co zveřejnili kamerové záznamy, se jim ozvalo hned několik lidí z celé České republiky, kteří pachatele poznali. Jde o 64letého muže, který je stíhaný za obdobnou trestnou činnost v jiné části republiky.

Kubek: Otevření obchodů by byla katastrofa. Babiš přehazuje odpovědnost na lidi

Prezident České lékařské komory Milan Kubek je proti otevření obchodů, o kterém chce v pátek jednat vláda premiéra Andreje Babiše. Ten podmiňuje otevření „celospolečenskou dohodou“ s lidmi, tedy že by výměnou za rozvolnění dbali na vládní nařízení. Kubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS však říká, že Babiš se tímto krokem chce pouze zbavit odpovědnosti a přehodit ji na lidi.

Osmnáctiletý řidič BMW nezvládl řízení na mokré silnici. Zranilo se sedm lidí

V úterý večer se při autonehodě v Náchodě zranilo sedm lidí. Osmnáctiletý řidič vozidla značky BMW zřejmě nezvládl řízení na mokré vozovce a čelně se srazil s protijedoucím vozidlem. Řidič BMW a spolujezdkyně z protijedoucího auta značky Volkswagen utrpěli těžká zranění a byli převezeni na traumacentrum v Hradci Králové. Zranění dalších pěti osob byla lehká.

reklama