CNN Prima News nákladní automobil

nákladní automobil

Výpis příspěvků ke štítku „nákladní automobil“

Mrazivé detaily tragické nehody: Otec a dcera na místě zemřeli. Vzkaz ukázal, že to muž plánoval

Nejdříve to loni v červnu v hrabství Lincolnshire ve Velké Británii vypadalo jako tragická nehoda, když řidič i jeho dvouletá dcera zahynuli při čelní srážce s nákladním autem. Skutečnosti, které následně vypluly na povrch, byly ale mnohem mrazivější. Policisté v jeho počítači nalezli vzkaz, v němž popsal svůj plán, informuje The Sun. Souvisel s čerstvým rozchodem s jeho přítelkyní a hvězdou britské reality show Rachael Leaderovou.

Horor v Bolívii: Kamion v horách najel do autobusu. Zemřelo 14 lidí, těla se válela všude

Nejméně čtrnáct lidí přišlo o život při čtvrteční srážce kamionu s autobusem v Bolívii. Po nehodě mezi městy Potosí a Oruro zůstala na silnici ležet mrtvá těla. Hororovou nehodu přežili jen dva účastníci –⁠⁠⁠⁠⁠ jeden z cestujících a řidič kamionu. Právě ten byl označen za pravděpodobného viníka. O nehodě informovaly bolivijský web Red Uno de Bolivia a zpravodajská agentura AP.

Řidiči aut ohrožovali kamion, který ujel od nehody. Záběry ukazují konflikt na Olomoucku

Potyčkou a poškozenými vozidly skončil incident mezi řidiči osobních vozidel a nákladního vozu s návěsem na Jesenicku. Kamionu, který nezastavil po nehodě a mířil směrem k polské hranici, bránili šoféři aut v předjíždění, jeden ho dokonce vybržďoval. Vše se vyhrotilo na světelné křižovatce v Mikulovicích, na které všichni zastavili a dostali se do konfliktu, uvedla policie. Škoda na vozidlech odhaduje na desetitisíce korun.

Brusel couvá ohledně přísných limitů. Schválený návrh emisní normy Euro 7 je o hodně mírnější

Europoslanci ve středu schválili novou emisní normu Euro 7. Emisní limity pro osobní i nákladní auta už nejsou tak přísné jako v původním návrhu a rovněž se podařilo dojednat delší časový rámec zavedení normy; mimo jiné i české automobilky tedy budou mít více času připravit se na nová pravidla. Nařízení zcela nově zavádí opatření zaměřená na snížení emisí z pneumatik a brzd a na zvýšení životnosti baterií.

Další bagr na přejezdu. U Pelhřimova se na kolejích zasekl tahač s návěsem, řidič nezpanikařil

Provoz vlaků na Pelhřimovsku v úterý dopoledne více než hodinu stál kvůli nákladnímu autu, které uvízlo na železničním přejezdu u Pacova. Řidič zvládl vycouvat mimo kolejiště a situaci oznámil na tísňové lince, provoz na železnici byl následně zastavený. Obnovit se ho podařilo po 9:30. Při události nebyl poškozen železniční přejezd, ani se nikdo nezranil, řekl mluvčí Správy železnic Martin Kavka. Podobná nehoda se stala koncem ledna na Karvinsku, kdy do nákladní soupravy narazil vlak. Jeho strojvedoucí na místě zahynul a 20 lidí se zranilo.