reklama

Nezapomenutelné svátky hvězd seriálu Slunečné? Nahlédněte do jejich soukromí

Eva Burešová a Slunečné vánoce.

Hvězdy seriálu Slunečná se rozpovídali o svých nezapomenutelných svátcích, jak to u nich vypadá na Štědrý den a co na Vánocích nejvíce milují. Nechali tak nahlédnout do svého soukromí.

reklama

Iva Hüttnerová alias Běta Slavíčková

Vánoce mám ráda stejně, jako když jsem byla mladá. Dnes jsou jiné v tom, že mám velkou rodinu a stále přibývají malé děti a ten moment toho, že přijde Ježíšek, jsou tam dárky, ten je tu znova a znova. Těšíme se, co na to řeknou vnuci, je nás u stolu tolik, že se nevejdeme, tak se snažím dělat servis formou švédského stolu. Miluji to a těším se na ně celý rok, až se zase sejdeme. Nakupuji v obchodech, osahám si dárky a dostávám se do těch hračkářských obchodů, kam jsem léta nechodila. Má to jediné úskalí v tom, že se dostanu jen do chlapeckých oddělení. Vždy se tak zastavím u Barbie a domečků. Je tam vše, co jsem si celý život přála, a teď to nemám komu kupovat. Jsem člověk, který rád zdobí, a jakmile to jde, na začátku prosince dávám věnce na dveře. Snažím se, aby výzdoba byla v babičkovském stylu, vyndávám sváteční vyšívané ubrusy. To jsou věci, na které se těším. Ráda uklízím, ale vyhýbám se hysterickému uklízení. Co mě míjí, je pečení cukroví a vaření. S tím je to slabší a všichni to ví, takže každý něčím přispěje. Dcera peče lépe než já a všechny moje přítelkyně ví, že to není má silná stránka, tak mě vždycky něčím obdarují.

Roman Tomeš a Iva Hüttnerová alias Tony s Bětou.
Roman Tomeš a Iva Hüttnerová alias Tony s Bětou.

Filip Tomsa alias Roman Maxa

V dětství jsem dostával krásné dárky, ale když se nad tím zamyslím, vše to pak přebije to, když máte vlastní děti. Když vidíte tu jejich radost, těšení se a nadšení z Ježíška. Musím říct, že se mi přání vyplňovala, sice nepocházím z nějakých bohatých poměrů, ale pokaždé, když to šlo, snažili se nám rodiče všechna přání splnit. Nemám z dětství žádný pocit újmy. Dárky kupuji pokaždé na poslední chvíli, zato má žena pěkně s předstihem. Tak to máme doma rozdělené, ale naštěstí pro širší rodinu nakupuje moje žena Eva. Přiznám se, že večer klasickou večeři ani nemusíme, klidně si dáme lososa nebo sushi, ale jezdí k nám na štědrovečerní večeři babičky s dědou a ti si na to potrpí, a tak se snažíme to dodržovat. Máme kapra, řízky, klobásy, rybí polévku, salát.

Kateřina Klausová alias Klára Matějková

Vybavuji si ty krásné Vánoce, které nám rodiče chystali. Milovala jsem to čekání na večer, celý den jsem se těšila na dárky a Ježíška. Teď už je to tak, že se já poohlížím po překvapeních pod stromeček a dělám to průběžně celý rok. Přemýšlím nad tím, co by se mým milovaným mohlo líbit, a když to najdu v obchodě třeba v srpnu, tak to pořídím. Doma máme klasickou večeři, ale zase tolik to nepřeháníme. Cukroví třeba pečeme, ale v trochu zdravější variantě. Kapra a salát ale máme.

Filip Tomsa a Kateřina Klausová alias Roman Maxa s Klárou Matějkovou.
Filip Tomsa a Kateřina Klausová alias Roman Maxa s Klárou Matějkovou.

Václav Knop alias Zdeněk Vacek

Krásné a nezapomenutelné Vánoce jsme prožili, kdy byl syn ještě malý. V ten večer rozdával dárky a vždy jeden vzal, donesl mamince, sobě, mamince, sobě a já nedostal žádný. Tak jsem tam tak seděl, a protože jsem hodný člověk, usmíval jsem se. To roztomilé dítě se otočilo na maminku a zeptalo se, zda tatínek zlobil, a proto nedostal žádný dárek od Ježíška. Manželka zbledla a pak vběhla do skříně a přinesla je. Zapomněla na mě. Asi to bylo proto, že ten večer byl takový shon, a kdyby si toho mladý nevšiml, tak jsem třeba ani nic nedostal.

Václav Knop a Pavla Tomicová alias Zdeněk Vacek s Álou.
Václav Knop a Pavla Tomicová alias Zdeněk Vacek s Álou.

Denisa Nesvačilová alias Karolína Bendová

Vybavuji si, že jsem jeden rok dostala panenku, kterou jsem si moc přála. Rodiče ji dovezli z Německa a byla to pecka. Dojemné Vánoce byly i takové, kdy jsem je poprvé trávila se svým přítelem. Dárek mi vyrobil vlastnoručně, co to bylo, si ale nechám pro sebe. Na štědrý den chodím ještě k rodičům a tam dostanu na stůl lososa, kapra i řízek a bramborový salát. Máme toho hodně a k tomu hrachovou polévku. Pravidelně chodíme odpoledne na Kampu zpívat společně s Bárou Hrzánovou koledy. Jinak žádné velké tradice neprožíváme.

Bára Jánová alias Sylva Popelková

Jedny Vánoce byly povedené a z nich vznikl i dárek, který jsem pak dala rodičům. Byla to fotka, na které jsem já, brácha, babička a rodiče. Brácha se na ní tváří strašně naštvaně. Čekal totiž, že pod stromečkem najde počítač, jenže ho tam neviděl. Žádná velká krabice tam nebyla, takže ho to naštvalo. Fotka je geniální. Mně tam svítí oči, nemůžu se dočkat rozbalování a on pěkně napučený. Nakonec ten počítač dostal, naši ho tam schválně nedali, protože ho chtěli nechat v napětí.

Denisa Nesvačilová alias Karolína Bendová, Bára Jánová jako Sylva Popelková, Eva Burešová hraje Týnu Popelkovou a Ota Jirák alias Martin Popelka.
Denisa Nesvačilová alias Karolína Bendová, Bára Jánová jako Sylva Popelková, Eva Burešová hraje Týnu Popelkovou a Ota Jirák alias Martin Popelka.

Ota Jirák alias Martin Popelka

Vánoce mám moc rád, a tak jsou pro mě každé nezapomenutelné. Lidi jsou na sebe hodní, milejší než běžně. Dávají si hezké věci. Sám vybírám dárky, protože jsem rád, když je obdarovaný překvapený. Někdy je stihnu koupit s předstihem, ale nese se s tím to riziko, že to někdy nevydržím, dotyčnému ho dám a pak musím shánět další. Jinak to nenechávám na poslední chvíli, to jen občas. Jako dítě jsem miloval i ty měkké dárky, vždy v tom bylo krásné oblečení. Tak jako jsme slavili kdysi, slavíme i dnes. Na stole tak máme klasiku, kapra, polévku, salát a taky vinné klobásy. Musím se pochlubit, že ten bramborový salát vyrábím sám, pravidelně, každé Vánoce

Lucie Benešová alias Róza Vodičková

Snažím se, aby každé Vánoce byly zajímavé. Řekla bych, že nejlepší jsou ty, které trávíme všichni pohromadě a na chalupě. Nějakou si pronajmeme a odjedeme celá rodina. U stolu se nás tak sejde třeba dvanáct patnáct lidí. Každý přinese něco dobrého k jídlu. Bramborových salátů tak máme několik, porovnáváme je. Smažíme řízky, kapra, uvaří se polévka. Mám to moc ráda, protože nikdo nikam nespěchá a my se konečně na chvíli zastavíme a užijeme si sebe navzájem.

Lucie Benešová alias Róza Vodičková.
Lucie Benešová alias Róza Vodičková.

Tagy: Vánoce Slunečná herci Štědrý den vánoční tradice
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama