herci

Výpis příspěvků ke štítku „herci“

Sexuální idoly, rockové hvězdy i významní politici. Za koho v roce 2023 truchlil celý svět?

Rok 2023 se blíží ke svému konci a s ním přichází i čas se zastavit a vzpomenout si na osobnosti, které nás letos sice opustily, ale zanechaly za sebou nesmazatelnou stopu. Svět se rozloučil s křehkým hlasem Sinéad O’Connorové i energií rockové babičky Tiny Turnerové. Fanoušci seriálu Přátelé ztratili svého oblíbeného Chandlera Binga v osobě herce Matthewa Perryho. A milovníci ságy o Harrym Potterovi se museli rozloučit s Michaelem Gambonem, představitelem Albuse Brumbála.

Proměna slavné Popelky: Měla jezdit na skútru. Natáčení se plánovalo na léto, říká expert

Nejoblíbenější česká pohádka Tři oříšky pro Popelku mohla být úplně jiná, než jakou ji známe dnes. Původně byla totiž režie nabídnuta Věře Plívové-Šimkové. Ta plánovala modernější Popelku, která měla dokonce jezdit na skútru, upozornil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS filmový publicista Jaroslav Spěváček. Pozdější režisér Václav Vorlíček zase chtěl natáčet v létě. Nakonec však vznikla kvůli německým odborům nádherná zimní pohádka. Podívejte se s námi do zákulisí jejího vzniku.

Stávka v Hollywoodu končí. Studia s odbory uzavřela dohodu, na herce se nevztahuje

Aktualizováno

Odborový svaz scenáristů WGA oznámil konec své téměř pětiměsíční stávky, členové jeho představenstva schválili před pár dny dosaženou dohodu s hollywoodskými studii. Informovala o tom v noci na středu agentura AP. Herci, kteří se ke scenáristům přidali, podle ní nadále stávkují a jednání nejsou zatím na obzoru, ale mezi některými z nich zavládl optimismus.

Budeme bez práce, obávají se dabéři umělé inteligence. Expert jejich strach mírní

Dabéry umělá inteligence (AI) jen tak nenahradí. Na rozdíl od profesionálních herců totiž zatím neumí vyjadřovat proměnlivé emoce v jednom dialogu – nerozbrečí se, nezakřičí ani nezačne mluvit ironicky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl vedoucí dabingu na Primě Jaroslav Richtr. Přesto právě tento mediální dům pro AI už našel využití, a to u zvukového popisu děje pro slabozraké a nevidomé diváky. Podle Richtra je to zatím maximum, kam umělá inteligence sahá.

Bartoška exkluzivně o svém stavu: Tělo je líné, ale díky bohu, že můžu ve Varech být

Tělo je po viróze líné, ale jinak se cítím dobře. Uvedl to prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Ve středu budou mezi hosty karlovarského filmového festivalu režiséři Davide Ferrario a Thomas Cailley. Na akci se zatím podle posledních údajů vydalo celkem přes 85 tisíc vstupenek a festivalových pasů, což je více než v loňském roce. Hygienici také provedli tři desítky kontrol, pochybení zatím nalezli v sedmi případech.

Modelka Pořízková ve Varech pobavila. Moje šaty? Podívej se sama, vyzvala reportérku

Karlovarský festival si nenechala ujít další filmová hvězda. Do lázeňského města v neděli zavítal francouzsko-švýcarský herec a režisér Vincent Pérez. Diváci si jej mohou pamatovat například z filmu Fanfán Tulipán, ve kterém zazářil po boku Penélope Cruzové. Do lázeňského města přijela také supermodelka Pavlína Pořízková, ta pobavila, když reportérku vyzvala, ať si sama zjistí, jakou značku šatů oblékla.

Decastelo o děsivé nehodě u Brna: Bůhví, jak by to dopadlo nebýt Lukáše, chválí Langmajera

Herci Lukáš Langmajer, Lucie Zedníčková, Eva Decastelo a Libor Jeník měli z pekla štěstí. Cestou na své sobotní divadelní představení do Opavy totiž bourali. Naštěstí vyvázli jen potlučení. Decastelo pak v rozhovoru pro web Extra.cz vychválila Langmajera coby skvělého řidiče. „Kdyby zpanikařil, mohlo to dopadnout bůhvíjak,“ přiznala známá moderátorka.