reklama

Vyrobte si šicí dílnu ze staré šatní skříně

Také si často zoufáte nad tím, kde a jak vytvořit pracovní koutek pro šití nebo malou dílnu pro kutění? Každý nemá to štěstí, aby vlastnil volnou garáž nebo přímo kůlnu či stodolu. Ale i v malém bytě se dá vykouzlit plnohodnotná dílna, třeba pro vášnivou výtvarnici a milovnici práce se šicím strojem. Vyrobte si s námi dílnu schovanou ve skříni.

reklama

Nářadí a materiál pro výrobu domácí dílny:

  • šatní skříň
  • dřevěné desky
  • dřevěná kulatá tyč
  • věšáky, háčky
  • závěsné tyče
  • magnetická tabule
  • magnetická lišta
  • různé šuplíky a krabičky
  • nářadí pro práci se dřevem
  • vhodné šrouby

Desku uřízněte a v jednom zadním rohu vyřízněte prostor pro kabely od stroje a dalšího nářadí. Seříznutý roh také začistěte, aby vám drsná hrana nepoškozovala kabely.

Uřízněte výklopnou část pracovní desky a pomocí pantů ji přidělejte na hlavní pevnou desku.

Výklopná část musí být užší, aby bylo možné ji vyklopit ven do prostoru. Proto šířku zkraťte po stranách o prostor u dveří. Vyklápěcí část zároveň při sklopení schová spodní úložný prostor. Pro ukotvení sklopné části při práci si pod základní desku přiděláme výsuvný systém z lišty pro posuvné dveře a pevného dřevěného hranolu. Velký vratový šroub na konci bude sloužit jako úchyt pro vysouvání hranolu. Na spodní stranu pevné části pracovní desky přidělejte kovovou lištu. Šrouby použijte s plochou hlavičkou a pořádně je dotáhněte, aby nebrzdily výsuvný hranol.

Na vyklápěcí část pracovního stolu přidělejte zespoda ještě malý hranolek. Umístěte jej na konci pracovní desky v místě dojezdu vysouvacího hranolu jako zarážku.

Na stěny skříně přidělejte pevné desky, na které budeme umisťovat pracovní desku. Pracovní deska nebude mít nohy, ani nebude přidělaná pevně, ale položená na těchto postranních deskách, proto volte tvrdé dřevo a přišroubujte jej dostatečně pevně.

Postavte pevnou desku bez výklopu, to bude polička pod pracovní deskou, a přidejte opět pevné postranní desky místo nohou. Na to položíme už připravenou pracovní desku. Stejným způsobem vystavte i poličky do prostoru nad pracovní deskou. Mezi deskou a spodní policí ponechte dostatečný pracovní a manipulační prostor. Desky polic udělejte užší a přidejte různé krabičky, háčky a další praktický úložný prostor.

Na dveře přidělejte různé věšáčky, lišty pro zavěšení a můžete vyrobit i držák na špulky s nitěmi.

Na druhé křídlo dveří přidělejte nástěnku a magnetickou lištu pro uložení nůžek, kleštiček a dalších kovových pomůcek.

Jak vyrobit praktický špulkovník

Do desky vyvrtejte díry podle průměru kolíčků na špulky. Díry vrtejte mírně šikmo směrem dolů, aby pak špulky nevypadávaly.

Připravenou desku očistěte od pilin a založte jednotlivé kolíčky. Můžete je upevnit zakápnutím disperzního lepidla do každé dírky.

Nakonec hotovou lištu přišroubujte na vnitřní straně dveří. Umístění volte tak, aby byly špulky pohodlně po ruce.

Tagy:
výroba dílny šicí dílna dílna ze staré skříně

Hlavní zprávy

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!
Pořady

Některé billboardy fascinují svou blbostí. Nejlepší hlášky z Co Čech, to politik!

Hosté čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS probrali volební kampaň, migraci, pravidla pro předjíždění cyklistů i sňatky homosexuálů. Padaly přitom hlášky o „fascinující blbosti billboardů“, „divokých“ Pirátech či „maglajsu v hlavě“. Diskutovali fotbalový internacionál Ladislav Vízek, právník Tomáš Sokol a politický komentátor Roman Joch.

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových
360°

Bartošek: Interpelace na Babiše od poslanců ANO byly jako třídní schůzka Hujerových

Předseda poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval čtvrteční interpelace členů hnutí ANO na jejich šéfa a premiéra Andreje Babiše. Podle něj situace ve Sněmovně připomínala „třídní schůzku s Hujerovými“. Vůči jeho názoru se ohradil Patrik Nacher z ANO. Podle něj byly dotazy jeho kolegů na předsedu vlády věcné a navíc podle jednacího řádu Sněmovny nebylo porušeno žádné pravidlo.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama