Hobby

Nejnovější příspěvky k tématu

Nejhorší útok od začátku války, přiznal starosta Lvova. Městem otřásaly výbuchy
Ukrajina

Nejhorší útok od začátku války, přiznal starosta Lvova. Městem otřásaly výbuchy

Případný vstup Finska a Švédska do NATO by byl vážným problémem, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Lvov čelil ruskému útoku, městem otřásaly výbuchy. Starosta přiznal, že nic podobného od začátku války ve městě nezažil. Velitel pluku Azov prohlásil, že vojáci splnili cíle a chtějí dál zachraňovat životy. Z Azovstalu odjelo deset autobusů se zraněnými ukrajinskými vojáky. Prezident Zelenskyj doplnil, že Ukrajina potřebuje živé hrdiny.

Prozradíme vám, jak sládek ke štěstí přišel

30. listopadu 2021 17:00

Být sládkem znamená to samé jako pozice technologa v oborech, které nesouvisí s vařením piva. Jedná se o nejdůležitější osobu v pivovarnictví. Tento člověk kompletně dohlíží na celý technologický proces počínaje přípravou sladu a konče stáčením zlatavého moku do sudů, plechovek či lahví. Pivo je náš národní nápoj, který je znám po celém světě a pozice sládka je velice důležitá a zodpovědná profese.

Orientujete se při péči o prádlo v mezinárodních symbolech uvedených na štítku?

29. listopadu 2021 08:30

Také si občas nevíte rady se symboly na štítcích oblečení? Nevadí, náš článek vám v tom udělá pořádek. Konečně pak už budete vědět, jak správně prát, žehlit, sušit a pečovat o své oděvy. Symboly praní a ošetřování textilu se mohou lišit, byť podléhají určitým pravidlům. Nejvíce se řídí mezinárodní normou EN ISO 3758, takže je zde velmi vysoká pravděpodobnost, že pokud se v ní budete orientovat, budete pak už vědět ohledně péče o textil skoro všechno.

Nechte se vítat luxusním domovním číslem

28. listopadu 2021 09:30

Domovní číslo je pro jednoho obyčejné, pro někoho je ale vizitkou domu stejně jako jeho exteriér. Vítá vás při každém příchodu domů a mělo by proto být radost se na něj dívat. Udělejte si ho pomocí našeho návodu originální, krásné, variabilní a také mechové.

Památeční hrnečky nepatří na dno skříně, ale na stylový držák

25. listopadu 2021 09:00

Hledáte místo, na kterém by se vyjímaly nejrůznější památeční hrnečky? Vyrobte si na ně stylový držák. Bude se hodit na chalupu, na terasu i domů a oblíbené hrnečky budete mít pořád na očích. A navíc vás nemusí stát ani korunu. Materiál na ně si opatříte klidně na zahradě nebo při procházce přírodou.

Na podzim je důležité dobře zpracovat půdu, nezapomínejte na hnojení

24. listopadu 2021 09:00

Na zahradě se bez organického hnojení neobejdeme. Pro zahradu mají totiž velmi zásadní význam, kromě obsahu humusu pomáhají udržet na vysoké úrovni dostatek živin, který je ve formě dostupné výživy půdy nesmírně důležitý. Bez zeleného hnojení a statkových hnojiv se z půdy stane neúrodná poušť. A my se podíváme na to, jak této nežádoucí únavě půdy účinně zabránit.

Čaroděj, který vykouzlí z prastarého křesla po babičce zázrak

23. listopadu 2021 08:30

Čalounictví je nádherné řemeslo, které dává starým a opotřebovaným věcem zcela nový vzhled. Jedná se vlastně o potahování povrchu různých druhů materiálů látkou, koženkou, kůží či jinými syntetickými i přírodními materiály. I když těchto služeb využívají převážně hotely, restaurace nebo divadla, může si šikovného čalouníka objednat kdokoliv. Z prastarého křesla po babičce dokáže hravě vykouzlit úžasné, jedinečné křesílko, které vám bude závidět každá návštěva.

Hlavní zprávy

Kvůli silným bouřkám je bez elektřiny asi 14 tisíc odběratelů
Energetika

Kvůli silným bouřkám je bez elektřiny asi 14 tisíc odběratelů

V důsledku silných nočních bouřek bylo v sobotu ráno v Česku bez elektřiny přibližně 14 tisíc odběrných míst. Nejvíce poruch energetici evidují ve středních Čechách a Plzeňském kraji, informovala v sobotu ráno mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Distribuční firma EG.D uvedla, že na svém distribučním území eviduje desítky míst bez proudu.

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy
Reportáž

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy

Za jednopokojový byt platí 78letý vdovec František Dvořák 10 500 korun. Bez energií. „Na jídlo a všechno ostatní mi zbývají necelé tři stovky na den. Vyžiju, a ještě mi trochu zůstane,“ sebevědomě říká bývalý stavař. „Člověk musí být šetrný, pak vyjde. Současná krize mě nerozhází,“ tvrdí 76letá Jarmila Šimonová. Ani o deset let starší František Sekanina si nestěžuje: „S manželkou jsme na to dva, tak zatím není s nájmem problém.“

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:38

Zelenskyj apeluje na svět k zabavení ruského majetku

23:56

Rusko označilo šachového velmistra Kasparova za zahraničního agenta

23:34

Půta: Uprchlíci skončili na Hlavním nádraží většinou proto, že odmítli ubytování

22:47

Rusko pravděpodobně odřízne Finsko od plynu, ale nepotřebujeme ho, míní expremiér

Hobby

Rubrika Hobby je o všem, co vás baví. V rubrikách Stavba a rekonstrukce, České řemeslo, Prima nápady, Prima DOMA a Zahrada najdete spoustu užitečných rad a tipů pro chovatele, kutily, zahrádkáře a další.