Hobby

Nejnovější příspěvky k tématu

Svět zvířat

Mnoho ryb teď upřednostňuje sex před návnadou. Šance chytit třeba cejnka je malá, říká expert

Motivace k rybaření se různí, popsal oblíbenou zálibu napříč společností vedoucí odboru životního prostředí a čistoty vod při Českém rybářském svazu Pavel Vrána. Nicméně upozornil, že pro tuto činnost není nejvhodnější období. Většina ryb v této části sezóny spíše upřednostní sex než jídlo na návnadě, přiblížil. Odborník také zdůraznil, bez jakých úředních dokumentů a výbavy se zájemce o rybaření neobejde.

Unikátní české auto se v USA prodalo za 8,5 milionu. Jezdil s ním Oldřich Nový

Na světoznámé veteránské aukci v kalifornském Monterey byl vydražen jedinečný český kabriolet Aero 50 Dynamik, jeden ze dvou existujících vozů předválečné české značky s karoserií od firmy Sodomka. Prodaný vůz byl před třiceti lety objeven v arizonské poušti a následně nákladně restaurován. Nový majitel si s aerovkou kupuje i kus české filmové historie, protože se stejným vozem jezdil ve filmu Valentin Dobrotivý z roku 1942 nezapomenutelný Oldřich Nový.

Automobiloví veteráni se konečně dočkají specifického havarijního pojištění

Majitelé veteránských vozidel, tedy těch starších třiceti let, se do nynějška potýkali s komplikovaným pojišťováním svých plechových pokladů. Drtivá většina pojišťovacích produktů totiž není uzpůsobena specifickým vlastnostem a potřebám jejich aut a motocyklů. „Dvanáctinové“ povinné ručení sice už nějaký čas funguje, nyní se ale konečně blýská na lepší časy i v případě havarijních pojistek.

Rubrika Hobby je o všem, co vás baví. V rubrikách Stavba a rekonstrukce, České řemeslo, Prima nápady, Prima DOMA a Zahrada najdete spoustu užitečných rad a tipů pro chovatele, kutily, zahrádkáře a další.