reklama

Hobby

Nejnovější příspěvky k tématu

Podle čeho vybírat ideální podlahu do domu a garážová vrata, prozradí Fachmani
Hobby

Podle čeho vybírat ideální podlahu do domu a garážová vrata, prozradí Fachmani

Venkovní práce na stavbě jsou téměř u konce, zbývá jen postavit nový plot. Protože investorovi docházejí finance z předchozího úvěru, rozhodl se využít takzvaný rychlý nezajištěný úvěr. Krom toho nás čeká výběr podlahové krytiny, rady designéra a také odborník, který poradí, jak lze odstranit stará garážová vrata a připravit otvor pro montáž nových.

Vřes a ocet? Dvojka, která ovoní vaše prádlo v sušičce
Hobby

Vřes a ocet? Dvojka, která ovoní vaše prádlo v sušičce

Chtěli byste mít voňavé prádlo i ze sušičky a už používáte ekologický prací prášek? Pak si vyrobte i ekologickou vůni do sušičky. Budete potřebovat jen dvě ingredience – ocet a vřes. Ten předá prádlu nejen svou vůni, ale ošetří ho i svými dezinfekčními a antibakteriálními účinky.

Další příspěvky k tématu

Plodová zelenina si správnou péči zaslouží

Rajčata, papriky, okurky, tykve, melouny patří do skupiny plodových zelenin. Jejich pěstování je poměrně snadné. Nejčastěji se pěstují z předpěstované sadby, kterou vysazujeme ve druhé polovině května. Všechny uvedené druhy jsou teplomilné a teploty blížící se k nule je vážně poškozují. Pro usnadnění pěstování a dosažení kvalitní úrody je třeba dodržet všeobecně známé postupy, které si pro jednotlivé druhy uvedeme.

Michal Moureček, výrobce kol, seznamte se

Profesionální cyklistický závodník a desetinásobný mistr ČR Michael Moureček se po ukončení sportovní kariéry pustil do výroby kol. Navrhuje a vyrábí speciální jízdní kola na míru, především pro náročnější zákazníky. Firmu, která nese název FESTKA, založil zhruba před patnácti lety s kamarádem Ondřejem Novotným. První kola stavěli v garáži. Dnes má Michael firmu a dva společníky, se kterými kola navrhuje a vyrábí. Zastoupení mají po celém světě, prosadili se v USA, Kanadě, Asii, Austrálii nebo Hongkongu.

Návod na výrobu originálního stojánku na ubrousky

Při stolování, a zvlášť slavnostním, si rádi přidáváme na stůl drobné pomůcky, kterými doplňujeme běžné talíře a příbory. Jsou to mezi jinými také stojánky na ubrousky. Pokud vám nevyhovují stojánky, které vám nabízejí v obchodě, vyrobte si šikovný stojánek na ubrousky doma. A aby vás nevyšel draho, použijte korkové zátky od vína.

Nádoby na vodu: sudy, kontejner, nebo nádrž?

Zachytávání dešťové vody patří mezi běžné činnosti v zahradách, protože používat vláhu z vodovodního řádu je neekonomické. Existuje několik způsobů, jak vláhu pro rostliny zachytávat, od plastových sudů až po podzemní nádrž. Pojďme se podívat na jednotlivé typy nádob na vodu, které můžeme mít v zahradě k dispozici.

Veškeré úkony rekonstrukce domu musí vycházet z projektu

Kompletní rekonstrukce domu, od A až do Z, je unikátní projekt, při kterém každý z nás vidí, jak je důležité, aby jednotlivé kroky na sebe navazovaly. Veškeré úkony musí být předem pečlivě promyšlené a vycházejí z projektu. Vzájemná souhra drobných prací i větších plánovaných oprav je nezbytností pro spokojené a vysněné bydlení.

Stavba bezpečného ohniště z palety

Stavba sofistikovaného ohniště je stejně důležitá jako jakákoliv jiná. U ohniště především klademe důraz na bezpečnost a design. Postavit obyčejné ohniště tak, že do země vykutáme jámu a obložíme ji špinavými kameny, umí asi každý. Ale vyrobit si opravdu zajímavé a finančně nenáročné ohniště, které bude splňovat obě daná kritéria, je už trochu sázka do loterie. A přeci pro vás máme jeden zajímavý nápad.

Vypěstujte si na zahradě rostliny se sluníčkovým jménem

Slunečnice původem pochází ze Severní Ameriky, do světa se rozšířily v 16. století, přičemž v potravinářském průmyslu se začaly využívat až v 18. století. Jsou to svým způsobem výjimečné květiny, které na sebe upoutají pozornost v jakékoliv zahradě – vyniknou jak u starých venkovských stavení, tak v městském parku.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají
USA

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Sledujte ŽIVĚ Zprávy PLUS: Jak na olympijský „skandál“ pohlížejí Prymula a Beran?
Koronavirus

Sledujte ŽIVĚ Zprávy PLUS: Jak na olympijský „skandál“ pohlížejí Prymula a Beran?

Národní ostuda. Tak mnozí označují šest případů pozitivně testovaných členů posádky českého speciálu, který zamířil do Tokia. Prvním nakaženým se stal neočkovaný lékař Vlastimil Voráček a lidé ho označují za zdroj nákazy. Voráček se však hájí, že je vakcinace pouze dobrovolná. Jak na „český skandál“ v Tokiu pohlížejí epidemiologové Roman Prymula (za ANO) a Jiří Beran? Sledujte Zprávy PLUS ŽIVĚ v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS.

reklama

Hobby

Rubrika Hobby je o všem, co vás baví. V rubrikách Stavba a rekonstrukce, České řemeslo, Prima nápady, Prima DOMA a Zahrada najdete spoustu užitečných rad a tipů pro chovatele, kutily, zahrádkáře a další.