reklama

Hobby

Nejnovější příspěvky k tématu

I v dílně si můžete šlapat jako král
Hobby

I v dílně si můžete šlapat jako král

Ať už rekonstruujete podlahu v dílně, garáži, nebo v obýváku, dejte si na práci záležet. Na rovný povrch se vám totiž bude daleko snadněji pokládat podlahová krytina. Díky samonivelačním stěrkám naštěstí není vytvoření hladké plochy nic složitého.

Když módní návrhářka umí splnit přání zákazníka, je to jako sen
České řemeslo

Když módní návrhářka umí splnit přání zákazníka, je to jako sen

Jak byste specifikovali krásu? Co se ve vás děje, když o něčem říkáte, že je to krásné? Když se nám něco líbí, cítíme se příjemně, hřejivě, vykouzlí nám to úsměv na tváři a pohladí nás to na duši. Špatný den je rázem zalitý sluncem, i když je právě pod mrakem. A právě proto máme už od nepaměti rádi krásné věci, chceme se jimi obklopovat a prožívat krásu opakovaně. Přesně tak to vidí Petra Kurschová, úspěšná módní návrhářka.

Soutěž Stavba roku 2021 zná vítěze. Ocenění získaly plavecká hala, kostel i zázemí Lidlu

Téma: Komerční sdělení
18. října 2021 21:07

Celkem 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, dvě Ceny veřejnosti a jeden titul pro stavbu v zahraničí. To vše bylo uděleno v již 29. ročníku jedinečné a prestižní celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2021. Podívejte se na seznam architektonicky nejpovedenějších staveb, které získaly prestižní ocenění.

Opět začala řádit rýma. Než sáhnete po lécích, zkuste pokojovku, která umí léčit

16. října 2021 09:00

Zajímavá rostlinka, která, jak již sám název napovídá, bude velkým pomocníkem i při nachlazení. Pomůže nám bojovat s nachlazením přírodní cestou, uleví ucpanému nosu i dutinám. Rýmovník má ale i další možnosti. Účinně odpuzuje nechtěné šatní moly a obecně představuje velmi pěknou rostlinu, kterou můžeme pěstovat jako pokojovku i jako truhlíkovou květinu.

Na tomhle kole to bude jízda! I bez pneumatik

14. října 2021 10:00

Na každé půdě najdete alespoň jedno zbytečné kolo. Tak si z něj udělejte fotokolo! Budete mít prostor, kam pověsit fotky a podle libosti je střídat. Navíc i kolu můžete dát vzhled podle libosti – nejrůznější barvy a doplňky z něj udělají stylovou a neobyčejnou dekoraci, která ozvláštní každý interiér i exteriér.

Pohádka o grafikovi, který utekl k muzice

12. října 2021 12:00

Výroba kytary je stejně velké umění, jako umění na kytaru hrát. Tomáš Jech při studiu grafiky a IT přivoněl k muzice, a protože mu od dětství voněla i práce se dřevem, vyměnil klávesnici za dláto, frézu, hoblík a kladivo. Teď vyrábí kytarová umělecká díla a věří, že tento obor má velkou šanci i v budoucnu. Rád by tvořil i pro ty nejnáročnější zákazníky.

Vrátilo se dítě z venku zablácené? Nepropadejte panice. Víme, jak skvrny odstranit

11. října 2021 14:00

Všichni ti, co mají malé děti nebo zvířecí mazlíčky, jistě moc dobře ví, co je to potýkat se se skvrnami od bláta. Bláto nejenže dělá velký nepořádek, ale rovněž dělá i skvrny, které se mohou jevit tak, že nejdou vyčistit. Ukážeme vám, že tomu tak být nemusí. Připravili jsme si pro vás totiž praktické návody na jejich čištění.

Umělecké dílo můžete vytvořit i pomocí natrhaného papíru

10. října 2021 10:30

Každý může být umělcem. Pokud máte chuť tvořit, ale nevíte, jak na to, nebo si chcete vyrobit opravdu jednoduchou dekoraci, zkuste vytváření obrázků z natrhaného papíru. Kombinovat můžete různé barvy, vzory a odstíny. Zajímavého výsledku dosáhnete kombinací stejné barvy – jenom v jiném odstínu. Stačí opravdu jen trhat a lepit.

Romantiku v zahradě vykouzlí květiny se zvonečkovými květy

9. října 2021 09:30

Kdo by neznal zvonky. Oblíbená květina, která nechybí snad na žádné zahradě nebo za oknem. Zvonkovitý typ květu je velmi atraktivní, většinou nám evokuje něžnou krásu s romantickou atmosférou. Typ květu připomínající malý zvoneček ale nemají jenom zvonky a rostliny z čeledi zvonkovitých (Campanulaceae), najdeme jej i u celé řady dalších květin.

Hlavní zprávy

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude
Nový den

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

Sledujte ŽIVĚ K věci s Rakušanem: Jak pokračují povolební vyjednávání nejen s Piráty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ K věci s Rakušanem: Jak pokračují povolební vyjednávání nejen s Piráty?

Jsem připraven hlasovat pro dočasné odebrání pravomocí prezidenta, v dané situaci není jiné řešení. To říká předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan. Kdy by se tak mělo stát? Jak pokračují povolební vyjednávání a neobává se roztříštění koalice, na kterou před volbami vsadil? A jak zkrotit další koronavirovou vlnu, která se na Česko žene? Sledujte pořad K věci na CNN Prima NEWS od 12:30.

reklama

Hobby

Rubrika Hobby je o všem, co vás baví. V rubrikách Stavba a rekonstrukce, České řemeslo, Prima nápady, Prima DOMA a Zahrada najdete spoustu užitečných rad a tipů pro chovatele, kutily, zahrádkáře a další.