Hobby

Nejnovější příspěvky k tématu

Unikátní české auto se v USA prodalo za 8,5 milionu. Jezdil s ním Oldřich Nový

23. srpna 2022 21:19

Na světoznámé veteránské aukci v kalifornském Monterey byl vydražen jedinečný český kabriolet Aero 50 Dynamik, jeden ze dvou existujících vozů předválečné české značky s karoserií od firmy Sodomka. Prodaný vůz byl před třiceti lety objeven v arizonské poušti a následně nákladně restaurován. Nový majitel si s aerovkou kupuje i kus české filmové historie, protože se stejným vozem jezdil ve filmu Valentin Dobrotivý z roku 1942 nezapomenutelný Oldřich Nový.

Automobiloví veteráni se konečně dočkají specifického havarijního pojištění

18. července 2022 15:20

Majitelé veteránských vozidel, tedy těch starších třiceti let, se do nynějška potýkali s komplikovaným pojišťováním svých plechových pokladů. Drtivá většina pojišťovacích produktů totiž není uzpůsobena specifickým vlastnostem a potřebám jejich aut a motocyklů. „Dvanáctinové“ povinné ručení sice už nějaký čas funguje, nyní se ale konečně blýská na lepší časy i v případě havarijních pojistek.

Orientujete se při péči o prádlo v mezinárodních symbolech uvedených na štítku?

29. listopadu 2021 08:30

Také si občas nevíte rady se symboly na štítcích oblečení? Nevadí, náš článek vám v tom udělá pořádek. Konečně pak už budete vědět, jak správně prát, žehlit, sušit a pečovat o své oděvy. Symboly praní a ošetřování textilu se mohou lišit, byť podléhají určitým pravidlům. Nejvíce se řídí mezinárodní normou EN ISO 3758, takže je zde velmi vysoká pravděpodobnost, že pokud se v ní budete orientovat, budete pak už vědět ohledně péče o textil skoro všechno.

Nechte se vítat luxusním domovním číslem

28. listopadu 2021 09:30

Domovní číslo je pro jednoho obyčejné, pro někoho je ale vizitkou domu stejně jako jeho exteriér. Vítá vás při každém příchodu domů a mělo by proto být radost se na něj dívat. Udělejte si ho pomocí našeho návodu originální, krásné, variabilní a také mechové.

Rubrika Hobby je o všem, co vás baví. V rubrikách Stavba a rekonstrukce, České řemeslo, Prima nápady, Prima DOMA a Zahrada najdete spoustu užitečných rad a tipů pro chovatele, kutily, zahrádkáře a další.