reklama

Vyrobte si s námi originální hrací stolek s hodinami a LED páskem

Starý konferenční stolek s prasklou skleněnou výplní můžete snadno proměnit na originální hrací stůl. Pomocí plexiskla a LED páskou vyrobíte jednoduchými kroky zcela nový a zajímavý kus nábytku. Můžete na něm hrát kostky nebo si jenom v klidu vypít kávu. A mohl by se hodit i do kanceláře jako příjemné odpočinkové místo.

reklama

Materiál pro výrobu stolku s hodinami

K tématu

 • kulatý konferenční stolek
 • deska z velké dřevěné cívky
 • mléčné opálové plexisklo 3mm
 • děrovaný plech
 • barva na dřevo
 • brusky, brusná houba
 • vrtačka, šrouby
 • číselné šablony 1–⁠12
 • LED páska
 • úhelník, tužka
 • malé kovové panty

Postup výroby originálního stolku s hodinami

Vnitřní část kola cívky vyřízneme. Zespodu pak umístíme plexisklo a děrovaný plech.

Vnitřní část řezu zabrousíme a začistíme kotoučovou bruskou nahrubo. Pomocí skládaného kotouče na úhlové brusce broušení dočistíme a nakonec ručně vyhladíme smirkovou houbičkou. Zabrousíme a začistíme také celý povrch desky.

Vrchní část desky natřeme vybranou barvou na dřevo.

Podle tvaru plexiskla vyřízneme děrovaný plech. Bude z něj podpěra pro plexisklo. Předvrtejte si díry do plexiskla, aby vám při manipulaci neprasklo. Poté plexisklo i s podpůrnou mřížkou přišroubujte ze spodní strany desky.

Na horní desce si pomocí dřevěného křížku a úhelníku rozpočítejte umístění čísel. Místo pro čísla si zakreslete tužkou. Rozmístění by mělo být stejné jako u hodin. Nalepte šablony na zakreslená místa a pomocí tupovací techniky vyplňte barvou.

Otočte desku vzhůru nohama a vycentrujte nohy stolu na střed. Konstrukci s nohami přidělejte k desce pomocí kovových pantů po celém obvodu.

Na vnitřní obvod stolku nalepte svítící LED pásek. Nakonec po zaschnutí barvy ještě opatrně sloupněte pomocné šablony čísel.

Tagy:
hodiny DIY výroba hrací stolek LED páska

Hlavní zprávy

HLASUJTE v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil v předvolební superdebatě Česko hledá premiéra?
Sledujte v TV

HLASUJTE v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil v předvolební superdebatě Česko hledá premiéra?

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Auto srazilo na přechodu v Holešovicích dva muže. Oba skončili se zraněními v nemocnici

V pražských Holešovicích srazilo v sobotu večer osobní auto na přechodu pro chodce dva muže. Oba byli zraněni, z toho jeden velmi vážně. Policie okolnosti nehody vyšetřuje. Dechová zkouška u méně zraněného prokázala přes promile alkoholu, u druhého ji nebylo možné vzhledem k jeho stavu provést, čeká se nyní na výsledky z vzorku krve odebrané v nemocnici. U řidiče auta se alkohol neprokázal, řekl v neděli policejní mluvčí Jan Daněk.

reklama