reklama

NBA

Výpis příspěvků ke štítku „NBA“

Program basketbalistů na OH v Tokiu: Kdy a s kým hrají Češi?

Čeští basketbalisté se senzačně probojovali mezi týmy, které si zajistily účast na letních olympijských hrách v Tokiu. Mužstvo kolem hvězdného Tomáše Satoranského tam ovšem nečeká nic lehkého. Na koho svěřenci trenéra Ronena Ginzburga na turnaji narazí? Podívejte se na podrobný program a také představení českých reprezentantů.

Splnil jsem si sen, olympiáda je víc než NBA. Satoranský oslavil postup s pivem

Českým basketbalistům se podařil nečekaný úspěch. Přes favorizované týmy domácí Kanady (v semifinále) a Řecka (ve finále) se dokázali probojovat kvalifikačním turnajem na letní olympijské hry v Tokiu. Ze šesti týmů měl šanci na poslední „letenku“ do Tokia jediný. Kapitán českých basketbalistů Tomáš Satoranský se nad postupem rozplýval a dojatě přiznal, že se cítí jako v pohádce. Olympiáda byla jeho dětským snem a ten se mu splní. Navíc jako lídrovi národnímu týmu.

Daň za znovu plné stadiony. Jako v zoo, řekla hvězda NBA, kterou málem trefila láhev

Fanoušci se v zámoří ve velkém vracejí na sportovní akce. Nedělní zápas play-off basketbalové NBA mezi domácím Bostonem Celtics a Brooklynem Nets vidělo dokonce přes 17000 diváků. Během nejtužších časů koronaviru se musela hrát utkání bez fanoušků, což pochopitelně ochuzovalo atraktivní duely o atmosféru. Zaplněné ochozy však mají i svoji stinnou stránku. Třeba když se najde jedinec, který rozhodně nedodržuje návštěvní řád.

Dlouhá cesta k návratu fanoušků na stadion. Austrálie oslnila, ale už řadí zpátečku

Sportovci si v době pandemie postupně zvykají na to, že se k pořádným výkonům musejí vyhecovat bez podpory fanoušků. V některých sportech ženou profesionály aspoň nahrávky chorálů z reproduktorů, ale ruku na srdce, k autenticitě to má daleko. Najdou se však výjimky. Fantastické obrázky například nabízelo probíhající Australian Open. Ale i v Melbourne se od víkendu opět naskakuje na klasickou koronavirovou atmosféru.

reklama