NBC

Výpis příspěvků ke štítku „NBC“

Hokejová horečka stoupá. Postup Čechů do bojů o medaile vzbudil ohlas doma i ve světě

Čtvrteční postup českých hokejových reprezentantů do semifinále světového šampionátu vzbudil mohutný ohlas. Hokejistům gratulovala řada předních osobností veřejného života. Gratulaci přes sociální sítě poslal i prezident republiky Petr Pavel zotavující se z nehody na motorce. Poražení Američané ocenili elektrizující atmosféru pražské O2 areny.

Zemřel muž, který se zapálil před budovou soudu, kde se vybírala porota kvůli procesu s Trumpem

Aktualizováno

V New Yorku se před budovou, v níž právě soud dokončil výběr členů poroty kvůli procesu s exprezidentem Spojených států Donaldem Trumpem, se v pátek zapálil muž, později identifikovaný jako Maxwell Azzarello z Floridy. Hořel prý několik minut. Televize NBC News s odvoláním na newyorskou policii v sobotu informovala, že muž zemřel. Podle pátečního policejního vyjádření mohl být motivován konspiračními teoriemi.

S Rusy tajně jednáme. Nevědí, co na Ukrajině vlastně chtějí, tvrdí zdroj z americké diplomacie

Američané a Rusové mají i nadále udržovat kontakty a pravidelná jednání, během nichž řeší potenciální rozuzlení války na Ukrajině. Informuje o tom list The Moscow Times s odkazem na zdroj z prostředí americké diplomacie. Jednat spolu mají bývalí představitelé národní bezpečnosti USA a vysoce postavené osoby z Kremlu. Schůzek se měl účastnit i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Bílý dům informaci popřel.

Odplata za incident s balonem: Peking nedovolí návštěvu ministra zahraničí Blinkena

Čína podle listu Financial Times nechce dovolit návštěvu amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena v Pekingu kvůli obavám, že americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zveřejní výsledky vyšetřování týkající se čínského špionážního balónu. Zařízení, které přeletělo Spojené státy, nechal americký prezident Joe Biden v únoru sestřelit. Blinken kvůli incidentu tentýž měsíc na poslední chvíli odložil svou plánovanou návštěvu Číny.

USA jsou na cestě do pekla, řekl Trump po obžalobě. Tvrdí, že se ničeho nedopustil

Nikdy jsem si nemyslel, že by se něco takového v Americe mohlo stát, uvedl v noci na středu bývalý prezident USA Donald Trump ve svém prvním projevu poté, co byl v úterý jako jediný exprezident v amerických dějinách obžalován. Spojené státy jsou podle něj na cestě do pekla a celý svět se jim směje. Tvrdí, že se ničeho nedopustil. Jediným zločinem podle něj je to, že neohroženě bránil USA před lidmi, kteří se je snaží zničit.