NBC

Výpis příspěvků ke štítku „NBC“

Policisté v USA ubili řidiče. Záběry ukazující brutální zákrok pobouřily Bidena i veřejnost

28. ledna 2023 15:09

Úřady amerického města Memphis zveřejnily obrazový materiál zachycující brutální zásah policistů ze 7. ledna, v jehož důsledku zemřel černošský řidič Tyre Nichols. Prokuratura tento týden v souvislosti s tímto případem obvinila z vraždy a dalších trestných činů pět policistů, kteří jsou všichni černé pleti. V reakci na publikované záběry se v několika amerických městech demonstrovalo proti policejní brutalitě.

Zlatý glóbus za nejlepší drama získal Spielbergův film Fabelmanovi. Porazil Avatara i Top Gun

11. ledna 2023 06:56

Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na středu odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie. Cenu za nejlepší komedii či muzikál dostal film Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha, který měl také nejvíce nominací.

Mediální svět v slzách. Zemřela první americká televizní moderátorka Waltersová

31. prosince 2022 06:10

Ve věku 93 let zemřela někdejší významná americká televizní moderátorka Barbara Waltersová. Oznámila to stanice ABC News, kde Waltersová pracovala. Novinářka proslula televizními rozhovory s vlivnými osobnostmi a celebritami. V 70. letech minulého století se stala první moderátorkou večerních televizních zpráv ve Spojených státech. Zemřela v pátek ve svém domě v New Yorku.

Rushdieho měl pobodat 24letý sympatizant íránského režimu. Narodil se libanonským emigrantům

12. srpna 2022 23:59
Aktualizováno

Útočníkem, který v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho, má být čtyřiadvacetiletý Hadi Matar z New Jersey. Podle agentury AP se narodil ve Spojených státech libanonským emigrantům. Příznivci íránské vlády na sociálních sítích čin oslavují a varují, že podobný osud čeká i další nepřátele islámu. Podle médií Matar sympatizuje s íránským režimem a Islámskými revolučními gardami.

V Iowě hlásí nákazu, která rozkládá mozek. Před lety zabíjela i v bazénu v Ústí nad Labem

13. července 2022 11:01

Úřady v americkém státě Iowa preventivně uzavřely pláž u jezera Tří ohňů (lake of Three Fires) poté, co byl na jednotce intenzivní péče hospitalizován člověk se vzácným případem meningoencefalitidy, napsal web stanice NBC. Způsobuje ji prvok, který se vyskytuje ve sladkých vodách. Do těla člověka se dostane nosní dutinou, podél čichového nervu doputuje do mozku a rozkládá mozkové buňky.

Hrdina, který zneškodnil střelce na škole v Texasu. Nebyl z personálu ani od policie

25. května 2022 18:37

Lidé v USA se vzpamatovávají z brutálního útoku střelce, který v úterý na základní škole v Texasu postřílel 21 lidí, mezi nimi i řadu malých dětí. Útočníka se během řádění snažili zpacifikovat policisté, dva z nich ale pravděpodobný agresor, 18letý Salvador Ramos, postřelil. Nakonec pachatele usmrtil člen pohraniční stráže, která k místu činu přispěchala. Incident se totiž odehrál nedaleko hranic s Mexikem.

Osmiletý chlapec i matka čtyř dětí. Kdo jsou oběti šíleného střelce z texaské školy?

25. května 2022 14:14

Rodiny a úřady postupně začínají rozkrývat identity obětí střelby v americkém Texasu. Dětem, které útok nepřežily, bylo maximálně deset let, některé z nich oslavily pár dní před svou smrtí narozeniny. Dívka jménem Eliahana Torresová dokonce ráno nechtěla do školy vůbec, ale rodiče jí to přikázali. Střelec jménem Salvador Ramos usmrtil také minimálně dvě učitelky, které na škole dlouhá léta působily. Dohromady po nich zůstalo pět dětí.

Lékařská záhada ve škole: Sto lidí trpí vzácnou rakovinou. Nemoc mohla způsobit radiace

18. dubna 2022 19:09

Americká střední škola Colonia ve městě Woodbridge je pod drobnohledem. Více než sto pracovníků a absolventů této instituce postihla v posledních letech vzácná forma zhoubného nádoru na mozku. Podle lékařů by mohla za vyšší incidencí rakoviny stát radiace. Starosta města John McCormac považuje situaci za „alarmující“. Město proto nařídilo měření radiace na celém pozemku školy, která zatím zůstává otevřená.