Drama na Příbramsku: Autobus sjel do příkopu, šest dětí a dva dospělí utrpěli zranění

Na Příbramsku havaroval autobus.

Nehoda autobusu s dětmi

U Dublovic na Příbramsku ve čtvrtek ráno havaroval autobus s 38 malými dětmi, sjel do příkopu a převrátil se na bok. Šest dětí a dva dospělí utrpěli lehká zranění, záchranáři je po ošetření převezli do nemocnice, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

Nehoda se stala před 8:30 na silnici I/18. "Řidič za zatím nezjištěných důvodů vjel na krajnici a následně se autobus převrátil do příkopu," řekla ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Cestujícím pomáhali vystoupit hasiči, sami se z vozidla nedokázali dostat ven.

ČTĚTE TAKÉ: Strach o zpěváka z Krucipüsku: Hajíček měl těžkou nehodu na motorce, je ve vážném stavu

Podle původních informací policie se lehce zranilo pět dětí a učitelka, podle záchranářů čtyři děti a jeden dospělý. Později upřesnili, že ošetřili šest dětí a dva dospělé. "Všichni mají lehká zranění, všechny pacienty vezeme do příbramské nemocnice. Naše posádky odjíždí z místa," uvedla před 10:30 mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Suchánková řekla, že řidič utrpěl šok, podle dechové zkoušky před jízdou nepil alkohol. Příčinu nehody policisté vyšetřují, dodala mluvčí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tratě v Praze stály. V Hlubočepech vlak zabil člověka, v kolejišti u Měcholup uvízlo auto

Tagy: