CNN Prima News nehody

nehody

Výpis příspěvků ke štítku „nehody“

Smrtelná nehoda na Liberecku: Předjíždějící řidič zemřel po srážce s testovacím vozem

Jeden mrtvý, dva zranění. Taková je tragická bilance nehody na Liberecku. Na silnici I/13 u Bílého Kostela nad Nisou se srazila dvě auta při předjížděcím manévru. Podle mluvčí libereckých policistů Dagmary Sochorové se vozy čelně střetly. Členové zasahující hasičské jednotky na místě uvedli, že automobil, v němž cestovala druhá posádka, měl hybridní pohon a v době nehody absolvoval zkušební jízdu.

Až 86 % řidičů překračuje rychlost. Národní den bez spěchu upozorňuje na nedochvilnost

Podle průzkumu společnosti Behavio drtivá většina českých řidičů, až 86 procent, rychlostní limity porušuje pravidelně a bez výčitek. Agentury McCann Prague a Hero & Outlaw s Českou asociací pojišťoven na tato data upozorňují i Národním dnem bez spěchu, který v Cannes při předávání prestižních ocenění v kategorii PR získal bronzového lva v podkategorii Média. Iniciativa, jež staví na výrazném zapojení veřejnosti, poukazuje na rizika spojená s nepřiměřenou rychlostí za volantem. Na kampani se podílela také mediální agentura Mediabrands CZ.

Telefon za volantem přináší smrt. Nepozorní řidiči jezdí jako opilci, tvrdí experti

Patříte mezi řidiče, kteří se někdy natáčí při jízdě, aby se pochlubili na sociálních sítích? K policistům se v poslední době dostávají podobná videa čím dál častěji. Roste i počet nehod vinou mobilního telefonu. Ročně zaplatí v Česku za takové chování životem okolo padesáti lidí. Od příštího roku by se v reakci na smutné statistiky měly zpřísnit tresty.

Tři mrtvé si vyžádala tragická nehoda na Pardubicku. Na místě se srazilo několik vozidel

Životy tří lidí si ve čtvrtek odpoledne vyžádala tragická dopravní nehoda několika vozidel na hlavním tahu z Čech na Moravu u obce Koclířov na Svitavsku. CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí policie Iveta Kopecká. Silnice I/35 je v místě nehody zcela uzavřená. Objízdné trasy jsou v obou směrech vedeny přes Koclířov. Policisté to uvedli na svém Twitteru s prosbou, aby řidiči dbali jejich pokynů.

Motorkář nepřežil děsivou srážku v Nemčicích. Policie zveřejnila video a nabádá k opatrnosti

Tragická nehoda na Slovensku si vyžádala život 75letého motorkáře, který zřejmě nedal přednost jinému jezdci na křižovatce. Slovenští policisté se začínající motorkářskou sezonou vyzvali řidiče k opatrné jízdě, okolnosti nehody zároveň stále vyšetřují. Znepokojivé záběry ze srážky dvou strojů, na nichž postarší muž skončí pod koly motocyklu, zatímco druhý řidič přepadne na vozovku přes řídítka, zachytila kamera.

Žaloba Kellnerových označuje tři viníky miliardářovy smrti. Popisuje jejich možná selhání

Žaloba pozůstalých po nejbohatším Čechovi Petru Kellnerovi, který zahynul po pádu helikoptéry na Aljašce v březnu 2021, míří na tři firmy, které majiteli finanční skupiny PPF poskytovaly dopravu, ubytování a další služby, uvádí web Seznam Zprávy. Žaloba podaná k soudu na Aljašce se podle něj ve dvou ze tří bodů týká údajné nedbalosti trojice firem. Ve třetím bodě rodina žádá náhradu škody za lehkovážnost žalovaných.