CNN Prima News nekrolog

nekrolog

Výpis příspěvků ke štítku „nekrolog“

Zemřel Josef Somr. Zazářil v Ostře sledovaných vlacích nebo Třech veteránech

16. října 2022 12:58

Uznávaný divadelní, filmový a televizní herec Josef Somr zemřel ve věku 88 let. Smutnou zprávu oznámila jeho partnerka. Byl dlouholetým členem Národního divadla, Činoherního klubu a zářil například ve filmech Ostře sledované vlaky, Žert, Údolí včel, Soukromá vichřice, v Básnících nebo v seriálech Byl jednou jeden dům, Létající Čestmír či Cirkus Humberto. Obdržel několik cen Thálie i medaili Za zásluhy.

Zemřel sovětský lídr Michail Gorbačov. Stál u konce studené války i u rozpadu SSSR

30. srpna 2022 22:35

Ve věku 91 let zemřel po dlouhé a těžké nemoci bývalý nejvyšší představitel Sovětského svazu Michail Sergejevič Gorbačov. S odkazem na prohlášení nemocnice o tom informovaly agentury TASS a Interfax. Politik, který se podílel na ukončení studené války a odvrácení hrozby jaderného konfliktu, byl ale ve své zemi obviňován z rozpadu Sovětského svazu a jeho ústupu z pozice jedné ze dvou tehdejších světových supervelmocí. Držitel Nobelovy ceny míru byl jednou z nejvýznamnějších politických osobností druhé poloviny 20. století. Na vlastní přání bude pohřben vedle své ženy Raisy na hřbitově v Moskvě, napsal TASS s odkazem na příbuzné zesnulého.

Zemřela zpěvačka Hana Zagorová. Celý život bojovala s krutou nemocí

26. srpna 2022 12:43

Hudební svět pláče. Ve věku 75 let zemřela zpěvačka Hana Zagorová, interpretka mnoha nesmrtelných hitů a manželka operního pěvce Štefana Margity. Informaci o jejím úmrtí potvrdil redakci CNN Prima NEWS zpěvaččin manažer Luboš Kříž. Jedna z nejznámějších českých populárních zpěvaček nazpívala téměř 900 písní a získala devětkrát Zlatého slavíka, a to v letech 1977 až 1985. Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS jako připomínku jedné z nejzářivějších hvězd české hudební scény.

Zemřel herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let. Choť Šafránkové po její smrti strádal

17. května 2022 09:28

Ve věku 82 let zemřel nezapomenutelný český herec Josef Abrhám. Exceloval v bezpočtu divadelních i filmových rolí. Za všechny třeba ve filmech Vrchní, prchni!, Kulový blesk, Člověk proti zkáze, Marečku, podejte mi pero! nebo v seriálu Nemocnice na kraji města. Přes 40 let byl manželem Libuše Šafránkové. Informoval o tom Blesk.

Zemřel popularizátor sexuologie Radim Uzel. Prohrál boj se zákeřnou nemocí

3. května 2022 09:18

Českou veřejnost zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 82 let zemřel sexuolog Radim Uzel. Během života napsal řadu odborných i populárních knih o antikoncepci, plánovaném rodičovství či poruchách plodnosti. Byl také dlouholetým ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Příčinou jeho úmrtí byla rakovina, se kterou známý odborník bojoval už v loňském roce.

Pro obraz prodala i vlastní dům. Zemřela proslulá mecenáška umění Meda Mládková

3. května 2022 06:49

Ve věku 102 let zemřela historička umění a významná mecenáška moderního umění Meda Mládková. Podlehla zdravotním obtížím souvisejícím s pokročilým věkem, uvedlo Museum Kampa, které zesnulá žena založila. Mládková měla nejrůznější přídomky. Ten nejzásadnější ovšem zněl „vášnivá sběratelka“. Společně s manželem Janem dokázali mimo jiné nashromáždit nejpůsobivější kolekci obrazů významného českého umělce Františka Kupky.

Zemřela Madeleine Albrightová. Rodačka z Prahy se stala nejvlivnější ženou světa

23. března 2022 19:35

Zemřela bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová, bylo jí 84 let. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na její rodinu. Pražské rodačce se stala osudnou rakovina. První žena na postu ministra zahraničí USA Madeleine Albrightová proslula jako tvrdá zastánkyně amerických zájmů. Politička, již pojilo přátelství s Václavem Havlem, se také zasadila o vstup ČR, Polska a Maďarska do NATO. Kontroverzní, nicméně významnou úlohu sehrála v řešení kosovské otázky a ve válce o Kosovo.

Francouzský rozhlas omylem „pohřbil“ na sto osobností. Mezi nimi i Alžbětu II.

17. listopadu 2020 21:29

Francouzská veřejnoprávní rozhlasová stanice Radio France International (RFI) v pondělí „pohřbila“ přibližně sto známých osobností. Byla mezi nimi například britská královna Alžběta II., brazilský fotbalista Pelé nebo třeba francouzská herečka Brigitte Bardotová. Stanice už se omluvila, nekrology zveřejnila omylem kvůli technickým potížím.