CNN Prima News Německo

Německo

Výpis příspěvků ke štítku „Německo“

Parfémy Sex nebo Kokain nekoupíte. Skupina Rammstein přišla kvůli lídrovi o lukrativní obchod

6. června 2023 09:54

Síť drogerií Rossmann se rozhodla zastavit prodej parfémů skupiny Rammstein, píše web deníku Bild. Reaguje tak na současnou aféru frontmana kapely Tilla Lindemanna, který čelí vážným obviněním týkajícím se sexuálního zneužívání a sexuálních útoků vůči fanynkám. Podle některých informací měl lídr skupiny své obdivovatelky také zdrogovat.

Opravdový James Bond. Agent 007 vznikl podle hrdiny, který za války zachránil 4 500 lidí

6. června 2023 06:07

Před 110 roky se narodil Patrick Dalzel-Job. Svéhlavý hrdina a dobrodruh, podle něhož Ian Fleming vymyslel Jamese Bonda. Statečný britský mariňák, skvělý lingvista a parašutista zachránil za druhé světové války 4 500 lidí před jistou smrtí, stejně jako Bond prý uměl lyžovat pozadu, řídit miniponorku a byl schopen provést nejriskantnější seskoky padákem.

Vrátí se na nedělní silnice kamiony? Návrh ODS podporuje i ministr Kupka. Piráti jsou proti

1. června 2023 17:04

Poslanci ODS chtějí zmírnit zákaz jízd kamionů. Ten v současnosti platí v nedělní a sváteční odpoledne, v průběhu prázdnin se dočasně rozšiřuje také na část pátku a soboty. Návrh, který je v současnosti ve třetím čtení, podporuje i ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Na odpor však naráží u některých koaličních partnerů, upozornil na to deník MF DNES.

Všichni souhlasí, že se Ukrajina stane členem NATO, řekl Stoltenberg. Příští sraz bude v Praze

1. června 2023 11:53
Aktualizováno

Všechny členské státy NATO souhlasí s tím, že se Ukrajina stane členem aliance, prohlásil ve čtvrtek generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Alianční země také Ukrajinu podporují v její obraně proti ruské ozbrojené agresi a vytrvají v tom tak dlouho, jak to bude potřeba, dodal před zahájením neformálního jednání ministrů zahraničí NATO, které se koná v Norsku. To příští se bude příští rok konat v Praze. Na Twitteru to ve čtvrtek uvedl šéf české diplomacie Jan Lipavský.

GLOSA: Debata o manželství pro všechny? Magnet na pitomé výroky. Nyní se vytáhl Exner

1. června 2023 07:07

Projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek, vzbuzuje již tradičně velké vášně mezi zákonodárci i běžnými lidmi. Není zrovna nouze o poněkud pitomé výroky, jež pocházejí z obou stran barikád. Například podle poslance Martina Exnera (STAN) je debata o manželství pro všechny „sporem mezi evropskou liberální svobodou a ruským konzervativním světem“. Doufejme, že se tento výrok nedostane například k našim „proruským“ polským sousedům. Spor o důl Turów by se mohl znovu roztočit na plné obrátky.

Zelenskyj přijel na summit evropských lídrů do Moldavska. Účastní se i Fiala

1. června 2023 06:49

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přijel ve čtvrtek ráno na setkání evropských lídrů do moldavského Kišiněva. Summitu se vedle dalších státníků účastní i premiér Petr Fiala (ODS). Kyjev, který čelí ostřelování okupantů již čtvrtý den v řadě, hlásí po nočním útoku tři mrtvé a několik zraněných, jednou z obětí je i dítě. Dopadající trosky balistických střel podle tamních úřadů poničily několik budov včetně školy, školky i dětské polikliniky. Německo považuje údajné ukrajinské útoky na ruské území za legitimní podle mezinárodního práva. Na středeční tiskové konferenci to řekl vládní mluvčí Steffen Hebestreit.

Pátrání po Maddie: Manželé našli tajemnou svatyni. Mluví o husí kůži i divném postupu policie

29. května 2023 21:46

Našli jsme svatyni ztracené Maddie McCannové, oznámil pár britských seniorů. Možnou stopu objevili poblíž vodní nádrže u letoviska Praia da Luz, kterou policisté minulý týden prohledávali. Měla být plná fotek dívenky, která beze stopy zmizela z hotelového apartmánu v květnu 2007. Objevit svatyni měli manželé jen pár měsíců poté.