CNN Prima News Německo

Německo

Výpis příspěvků ke štítku „Německo“

Z hrůzy do hororu. Dívka utekla před válkou na Ukrajině, v Německu ji znásilnili migranti

12. srpna 2022 15:52

Dva agresoři se jmény Rachid a Abdullahi údajně nezávisle na sobě znásilnili v Německu 18letou dívku, která utekla z válkou zmítané Ukrajiny. K incidentu mělo dojít na kotvící lodi v Düsseldorfu, kde se ubytovali jak ukrajinští uprchlíci, tak i platící hosté. Pravděpodobní útočníci mají stejně jako oběť ukrajinské občanství, původem jsou ale z Tuniska a Nigérie.

Slzný plyn a střelba ze samopalu. Německá policie čelí kritice kvůli smrti mladého černocha

10. srpna 2022 22:12

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to dnes agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Cherson je náš, smála se ruská influencerka Ukrajinkám. Tvrdý trest za video ji rozbrečel

9. srpna 2022 15:34

Influenceři na sociálních sítích často lákají sledující na své názory nebo zážitky. Cílem je logicky rozšířit videa mezi co největší část společnosti. Jenže existují případy, kdy se aktivita může člověku vymstít. Své o tom ví původem Ruska Julia Prochorovová, známá především na Telegramu a Tik Toku. Kvůli výrokům o válce na Ukrajině a posměškům se během dovolené dostala do svízelné situace.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

9. srpna 2022 09:33

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.

Můžeme solidárně sdílet prázdná plynová potrubí, říká Hrnčíř. Kupoval by přímo v Rusku

8. srpna 2022 13:59

Evropská unie se chce zbavit závislosti na ruském plynu. Podle místopředsedy rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Jana Hrnčíře (SPD) je ale hospodářství České republiky tak náročné na spotřebu energií, že se bez plynu z Ruska neobejde. Kritizoval zároveň současnou praxi, kdy Česko kupuje ruský plyn za zvýšené ceny přes Německo.

Nacistická k*rvo, zabijeme vás. Ruský politik vyhrožoval německému novináři kvůli Ukrajině

7. srpna 2022 20:39

Ruský poslanec Alexej Žuravljov se znovu opřel do Západu. Tentokrát šéf ultranacionalistické strany Rodina a blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina vyhrožoval v živém vysílání ruské státní televize Rossija 1 německému reportérovi Björnu Stritzelovi, který z místa pravidelně informuje o válce na Ukrajině, že Rusové jeho a jemu podobné všechny zabijí. Bizarní výrok přišel přehnaný i prokremelskému moderátorovi.

Čtvrtinu úspor plynu v EU musí zařídit Německo. Odpovídá to spotřebě 5 milionů domácností

7. srpna 2022 14:49

Německo musí šetřit plynem jako žádná jiná země Evropské unie. To proto, aby dosáhlo společného cíle v oblasti úspor plynu ve výši 15 procent do 31. března 2023, jak stanovila Evropská komise (EK). Podle výpočtu Německé tiskové agentury, který vychází z údajů EK, bude muset Německo spotřebovat o deset miliard metrů krychlových plynu méně, aby dosáhlo úrovně, na které se dohodly země EU.