Ekologie

Nejnovější příspěvky k tématu

Jsme jako chartisté, říká zelený aktivista k blokádě silnic. Zločin a šílenci, zuřil Macinka

25. května 2023 23:21

Myslím, že náš aktivismus je stejně extrémní, jako bylo v minulosti považováno podepsání Charty 77. Vždy záleží na kontextu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl klimatický aktivista a zakladatel českého spolku Poslední generace Arne Springorum. Přirovnání naprosto šokovalo předsedu strany Motoristé sobě Petra Macinku. „Extremista uráží lidi, kteří Chartu 77 za totality podepsali, já zírám,“ reagoval a dodal: „Kdyby svět byl řízen ekologickými teroristy, jako jste vy, tak zahyneme.“

Extrémní plán pro zelenou planetu. Německý profesor chce benzín na příděl či zákaz létání

24. května 2023 17:21

Benzín a nafta mají být na příděl, kontrola soukromé spotřeby energií v domácnostech, zákaz létání, zákaz konzumace masa, zákaz táboráků, zákaz používání výtahů a eskalátorů, daň z CO₂. Jen krátký výčet z dlouhého seznamu opatření, které vypracoval profesor Helge Peukert pro klimatické aktivisty hnutí Poslední generace (Letzte Generation). Jedině tímto způsobem se podle jeho slov planeta zachrání před ekologickou katastrofou.

REPORTÁŽ: Panenskou přírodu u Odry ničí vyšší zájmy včetně armádních, státní ochrana selhává

24. května 2023 06:28

Nad rákosím prolétl dravý moták pochop, po mokřadní louce kráčí pyšný jeřáb popelavý a poblíž v tůňce plave vzácná kuňka ohnivá. Všichni tři jsou na seznamu ohrožených živočichů a dosud nad jejich bezpečím bděla i správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Poodří. Je to paradox, ale strážci přírody tyto živočichy zároveň ohrožují na životě, neboť dovolili, aby stát protnul chráněný mokřad železniční tratí.

Plynové kotle? Podporu vrátíme, zvažuje Hladík. Nastínil i pomoc pro nízkopříjmové a seniory

21. května 2023 11:55

Podpora nákupu kondenzačních plynových kotlů se zřejmě vrátí, připustil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Po začátku války na Ukrajině vláda zmíněnou pomoc seškrtala. Podle šéfa resortu jsou rovněž ve hře až stoprocentní dotace na výměnu starých kotlů na uhlí pro seniory a nízkopříjmové občany, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Zprávy o klimatických změnách a životním prostředí. Informace o ekologických projektech, znečištění, recyklaci, udržitelném rozvoji a dalších environmentálních tématech.