Nitra

Výpis příspěvků ke štítku „Nitra“

Osudový omyl na sále. Františkovi operovali špatné koleno, odškodné má za katastrofu

18. dubna 2023 19:03

Okresní soud v Nitře v úterý rozhodl v případu bývalého prvoligového fotbalisty Františka Rapana, kterému před čtyřmi lety v nitranské nemocnici operovali levé koleno místo pravého. Informoval o tom web Nový čas. Nemocnice má pacientovi zaplatit 6 000 eur (v přepočtu asi 140 tisíc korun) jako nemajetkovou újmu. Poškozený to označil za katastrofu.

Oblíbená učitelka Martina nepřežila čelní srážku. Maturity svých studentů se nedočkala

16. března 2023 12:20

Ve středu měla vést své žáky při skládání maturitní zkoušky z angličtiny, jejich velkého dne se ale nedožila. Osmačtyřicetiletá učitelka angličtiny Martina zahynula při úterní srážce mezi obcemi Vráble a Velký Lapáš, když se čelně střetla s protijedoucím vozidlem. Příčinu nehody teď vyšetřují policisté. Žáci Gymnázia sv. Jozefa Kalazanského v Nitře jsou zdrcení. S jejím odchodem se těžko smiřují.

Pár vyletěl z dálnice, i přes zoufalé volání řidiči nezastavovali. Objevil se jediný hrdina

19. října 2022 13:47

S bezohledností řidičů se musela vypořádat dvojice, která měla nehodu na rychlostní silnici. Dvacetiletá studentka Petra nezvládla řízení a vyletěla nedaleko Nitry z dálnice. Auto se následně převrátilo na střechu. Přestože se zraněný spolujezdec, její přítel Samo, pokoušel mávat na projíždějící vozidla, dlouho žádný řidič nezastavil. Nakonec dvojici pomohl až 49letý Róbert, který neváhal, u mladého páru zastavil a postaral se o něj.

Patrície otevřeně o hororu v Bratislavě: V sanitce jela s Dědečkovým synem, stále je v šoku

13. října 2022 15:17

Datum 2. října se zapsalo do nejčernějších slovenských statistik. Opilý bývalý sportovní funkcionář Dušan Dědeček v plné rychlosti projel autobusovou zastávku v Bratislavě, jeho počínání si vyžádalo život pěti lidí. Další zranil – mezi nimi byla i 23letá studentka Patrície. Ta nyní v otevřeném rozhovoru pro web Pluska.sk vzpomínala na osudný večer i jízdu v sanitce se synem viníka.

Nové politické dno? Čaputová je americká k**va, vyhecoval Fico a spol. fanoušky

3. května 2022 16:31

Slovensko aktuálně řeší otázku vydání expremiéra Roberta Fica policii kvůli údajnému založení zločinecké skupiny. Na sněmovní hlasování stále nedošlo, ale Fico již naplno mobilizuje své fanoušky. Na prvomájové demonstraci v Nitře se i s jeho velkým přičiněním utrhli ze řetězu. Místopředseda Směru-SD L'uboš Blaha dav vyburcoval ke skandování, že prezidentka Zuzana Čaputová je „americká k**va“ a vulgarismy si neodpustil ani sám Fico.