Nosková v Adelaide na triumf nedosáhla. Skvělé druhé místo jí zajistilo obří skok v žebříčku

Tenistka Linda Nosková životní vystoupení na turnaji v Adelaide premiérovým titulem na okruhu WTA nezavršila. Osmnáctiletá rodačka ze Vsetína, která do hlavního pavouka silně obsazené soutěže postoupila z kvalifikace, podlehla ve finále po bojovném výkonu světové pětce a nasazené dvojce Aryně Sabalenkové z Běloruska 3:6 a 6:7.

Předloňská vítězka juniorského Roland Garros Nosková po zisku skalpu světové osmičky Rusky Darji Kasatkinové a semifinálovém triumfu nad dvojkou Uns Džábirovou z Tuniska neúspěšně usilovala o třetí vítězství nad hráčkou z první desítky. Přesto odehrála nejlepší turnaj v kariéře a posune se v žebříčku ze 102. místa na 56. místo.

„Byl to dnes velmi těžký zápas. Aryna ale hrála tenhle týden super dobře,“ řekla Nosková na kurtu. Talentovaná Češka se stala nejmladší finalistkou turnaje WTA 500 od roku 2008, kdy se podobný počin povedl Caroline Wozniacké v New Havenu. Vylepšila si také dosavadní maximum, kterým bylo semifinále z loňského turnaje Livesport Prague Open.

Čtyřiadvacetiletá Sabalenková neztratila v Adelaide ani set, získala jedenáctý titul na okruhu WTA a první od předloňského května. Ve finále proti Noskové nepřišla ani jednou o servis a pomohla si dvanácti esy. Utkání vyhrála za hodinu a 45 minut.

Velká budoucnost?

„Chtěla bych pogratulovat téhle mladé slečně za neskutečný týden. Myslím, že má před sebou velkou budoucnost, a jsem si stoprocentně jistá, že ji uvidíme ve finále ještě mnohokrát,“ uvedla Sabalenková.

Obě hráčky spoléhaly od začátku na přesný servis a agresivní hru. Nosková odvrátila v úvodu dva brejkboly, poté ale také dvě šance na prolomení servisu soupeřky nevyužila. Jediný brejk získala favorizovaná rodačka z Minsku, která se po zisku šesté hry ujala vedení 4:2. Sadu nakonec dopodávala do úspěšného konce a zužitkovala převahu v zahrávání vítězných míčů (16:4).

V dramatickém druhém setu si obě hráčky držely servis až do zkrácené hry. Nosková odvrátila v průběhu hry další tři brejkboly a za stavu 4:3 sama rovněž nevyužila jedinou šanci na zisk soupeřčina podání.

Zkrácená hra už Noskové nevyšla. Svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy přišla o první tři podání a Sabalenková utekla do vedení 5:1. První mečbol Češka při servisu soupeřky ještě odvrátila, při druhém už neuspěla.

Tagy:
finále Adelaide Darja Kasatkinová Ženská tenisová asociace Linda Nosková