CNN Prima News Nový Jižní Wales

Nový Jižní Wales

Výpis příspěvků ke štítku „Nový Jižní Wales“

Vraždila žárlivost. Televizní hvězdu a jeho přítele našli mrtvé v obalu na surfové prkno

Australská policie našla těla tamější televizní hvězdy Jesseho Bairda a jeho přítele Luka Daviese. Oba mladé muže měl před týdnem zavraždit policista. První výsledky vyšetřování napovídají, že za zločinem byla žárlivost. Vraždil bývalý přítel oblíbeného moderátora. Policisté ho v pátek obvinili, těla se jim však až do pondělí nedařilo najít, informovala zahraniční média.

Smutná hrdinka slavného justičního omylu je volná, své čtyři děti nezabila. Nyní chce peníze

Ústřední postava největšího justičního omylu v dějinách Austrálie Kathleen Folbiggová byla ve čtvrtek oficiálně zproštěna viny za činy, které nespáchala. Neprávem odsouzená žena strávila ve vězení dvě desetiletí kvůli domnělému zabití svých čtyř dětí. Úřady nyní po dlouhých letech uznaly, že její ratolesti zemřely přirozenou smrtí. Folbiggová nyní s týmem právníků připravuje žádost o velké odškodné.

Ohrožovala ho nožem? Policista použil taser na 95letou ženu s chodítkem, ta bojuje o život

Ohrožuje policistu chodítkem a nožem. Zřejmě takový dojem měl australský strážce zákona, který použil v domě s pečovatelskou službou taser na 95letou Clare Nowlandovou trpící demencí. Drobná žena, která váží zhruba 43 kilo a měří 150 centimetrů, skončila po zákroku v bezvědomí. V kritickém stavu se u ní v nemocnici střídá její početná rodina. Panují však obavy, že se seniorka již nezotaví. Případ řeší australští detektivové.