CNN Prima News Nový Jižní Wales

Nový Jižní Wales

Výpis příspěvků ke štítku „Nový Jižní Wales“

Ohrožovala ho nožem? Policista použil taser na 95letou ženu s chodítkem, ta bojuje o život

19. května 2023 09:19

Ohrožuje policistu chodítkem a nožem. Zřejmě takový dojem měl australský strážce zákona, který použil v domě s pečovatelskou službou taser na 95letou Clare Nowlandovou trpící demencí. Drobná žena, která váží zhruba 43 kilo a měří 150 centimetrů, skončila po zákroku v bezvědomí. V kritickém stavu se u ní v nemocnici střídá její početná rodina. Panují však obavy, že se seniorka již nezotaví. Případ řeší australští detektivové.

Nevídaný úkaz: V Austrálii trčel ze země „suchý strom“. Ukázalo se, že spadl z vesmíru

4. srpna 2022 11:13

Když Mick Miners, farmář z Nového Jižního Walesu v Austrálii poprvé spatřil černý objekt trčící ze země v odlehlé části svého pozemku, myslel si, že jde o mrtvý strom. Po bližším prozkoumání a ověření odborníků se ukázalo, že jde o objekt z vesmíru. Jeho autory ale nejsou mimozemšťané nýbrž společnost SpaceX Elona Muska. Potvrdila to následně Australská vesmírná agentura (ASA). Podle vědců se jedná o vzácný úkaz, varují ale, že podobné události mohou být stále častější.

Záplavy v Austrálii mají už nejméně 14 obětí. Tisíce obyvatel Sydney se evakuují

3. března 2022 05:16

Australské úřady vydaly další příkazy k evakuaci pro tisíce obyvatel Sydney kvůli povodním, které do největšího australského města přinesly pokračující přívalové deště. Ty už během uplynulého týdne zasáhly australský stát Queensland, odkud se přesunuly do Nového Jižního Walesu a vyžádaly si nejméně 14 obětí. Oficiální činitelé varují, že se situace zatím nezlepší, napsala agentura Reuters.

Desetitisíce Australanů utíkaly z domovů. Kvůli povodním byla evakuována i nemocnice

2. března 2022 05:05

Desítky tisíc Australanů už musely opustit své domovy kvůli silným povodním, které si od konce minulého týdne vyžádaly už jedenáct obětí. Přívalové deště nadále bičují východní pobřeží země, přesouvají se ze státu Queensland do sousedního Nového Jižního Walesu a během středy by měly zasáhnout pětimiliónové Sydney, informovala agentura AP.