CNN Prima News obecné ohrožení

obecné ohrožení

Výpis příspěvků ke štítku „obecné ohrožení“

Drama v letadle plném lidí. Pilot se chystal přistát, nad Kladnem ho oslnil laser

11. února 2022 17:35

Kladenští kriminalisté pátrají po člověku, který na konci prosince oslnil laserem pilota letadla. Na palubě byla posádka a 112 cestujících. Pachateli hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až desetiletý trest vězení za obecné ohrožení. Paprsky vycházely z kladenské části Kročehlavy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí kladenské policie Michaela Richterová.

Způsobila hromadný pád cyklistů a zmizela. Úmyslné obecné ohrožení, obvinila ji policie

27. června 2021 17:52

V sobotu odpoledne nepozorná divačka závodu Tour de France zavinila hromadný pád šesti desítek závodníků. Do vystrčené kartonové cedule narazil německy cyklista Tony Martin a svým pádem zhatil závod svým soupeřům. Po tragické nehodě fanynka zmizela a nedaří se ji najít. Francouzská policie ji však obvinila z úmyslného obecného ohrožení.

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

19. června 2021 13:26

Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni má třetí oběť. V sobotu zemřel jeden z mužů, který byl vážně zraněn a hospitalizován, oznámila to administrátorka fakultní nemocnice v Plzni Libuše Kufnerová. Stav druhého zraněného muže se ráno mírně zlepšil a je ve stabilizovaném stavu. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Děti založily v bytě v Havířově požár, při kterém zemřely. Policie obvinila matku

17. února 2021 11:27

V souvislosti s loňským požárem bytu v Havířově na Karvinsku, při kterém zemřely dvě děti, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti jejich 42letou matku. V bytě nechala potomky samotné a byt při odchodu zamkla. V případě odsouzení může žena strávit ve vězení až deset let. O posunu ve vyšetřování informovala mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková

Spor Hamáčka a SÚKL kvůli rouškám nekončí. Ministr mluví o znehodnocení zásob

22. září 2020 12:58
Aktualizováno

Postup Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) ve věci distribuce ochranných prostředků seniorům by podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) mohl vést k naplnění trestného činu obecného ohrožení. Strategické zásoby ochranných prostředků státu by podle něj mohly být znehodnoceny. „Pokud by se ukázalo, že se SÚKL bude snažit o znemožnění distribuce ochranných prostředků obyvatelstvu, tak to podle mě splňuje i rozměr obecného ohrožení. Ale to je na právnících,“ řekl Hamáček.

Pád domu v Liberci vyšetřují kriminalisté. Bagr ho srovnal se zemí i s osobními věcmi

15. září 2020 20:13

Kriminalisté vyšetřují, kdo zavinil zborcení rodinného domu v Liberci. V pondělí v podvečer z něj hasiči na poslední chvíli evakuovali pět lidí – tři dospělé a dvě děti. Krátce poté spadla jedna z bočních zdí. Dům procházel rekonstrukcí. Jestli mají stavební práce souvislost se zřícením, teď budou muset určit znalci.