reklama
CNN Prima News obrana

obrana

Výpis příspěvků ke štítku „obrana“

Uzbekistán sestřelil afghánské vojenské letadlo. Pokusilo se narušit hranice země

16. srpna 2021 15:17

Uzbecká protivzdušná obrana v neděli sestřelila afghánské vojenské letadlo, které se pokusilo narušit hranice země. Podle agentury Ria Novosti to v pondělí oznámilo ministerstvo obrany středoasijské země. Pilot se katapultoval a přežil, píše agentura Reuters s odvoláním na uzbecký resort obrany. Sousední Tádžikistán v pondělí uvedl, že umožnil přistát na svém území několika afghánským vojenským letounům s asi stovkou vojáků, které vyslaly nouzový signál.

Hlavně nedostat a všechno na Sterlinga. Angličané úsporným stylem přepsali historii

23. června 2021 16:11

Čekal se od nich ofenzivní koncert, Eurem však zatím postupují v úsporném stylu. Angličané dali za tři zápasy ve skupině jen dva góly, ale i to jim stačilo k postupu do osmifinále z prvního místa. Pozoruhodné je, že jde o historicky nejnižší počet vstřelených branek, s nímž některý tým ovládl základní skupinu. Angličané navíc ani jednou neinkasovali. A i když je za neatraktivní hru fanoušci i odborníci kritizují, triumfální cesta Řecka ze šampionátu v roce 2004 nasvědčuje, že vyhrát se dá i stylem „vzadu na nulu“.

Černochová: Na Rusko funguje jen síla. Nemůžeme dělat, že se ve Vrběticích nic nestalo

21. dubna 2021 14:55

Česko musí přistoupit k ještě tvrdším krokům vůči Rusku, pokud se východní velmoc rozhodla diplomatický konflikt eskalovat. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Podle jejích slov totiž na Rusko platí pouze síla. Česko si navíc podle ní v aktuální situaci nemůže dovolit dělat, že se nic nestalo.

Diskuse o 10 miliardách pro armádu se odkládá. Ministr obrany se nezúčastní jednání

25. ledna 2021 14:00
Aktualizováno

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se v pondělí ze zdravotních důvodů nepřipojí k jednání vlády. Novinářům to řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vláda proto neprojednala vrácení deseti miliard do rozpočtu ministerstva obrany. Stane se tak, až bude Metnar na vládě , řekl ministr obchodu Karel Havlíček (za ANO). Peníze armádě poslanci na žádost komunistů odebrali při schvalování státního rozpočtu. Představitelé vlády poté obraně slíbili celou částku vrátit nejpozději do konce ledna. Na pondělí je naplánováno poslední řádné lednové zasedání vlády.

Armáda byla celé roky těžce podfinancovaná, tvrdí bezpečnostní expert Visingr

25. listopadu 2020 07:25

V poslanecké sněmovně se schyluje k bitvě o peníze pro vojáky. Komunisté tolerující vládu totiž podmiňují schválení státního rozpočtu na příští rok desetimiliardovým škrtem ve výdajích na obranu. Podle bezpečnostního experta Lukáše Visingra by ale tento škrt znamenal zpomalení modernizačních projektů. Buď by bylo nutné některé zrušit, nebo rozložit do delšího časového období, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

22. října 2020 16:48

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

reklama