reklama
CNN Prima News obrana

obrana

Výpis příspěvků ke štítku „obrana“

Uzbekistán sestřelil afghánské vojenské letadlo. Pokusilo se narušit hranice země

16. srpna 2021 15:17

Uzbecká protivzdušná obrana v neděli sestřelila afghánské vojenské letadlo, které se pokusilo narušit hranice země. Podle agentury Ria Novosti to v pondělí oznámilo ministerstvo obrany středoasijské země. Pilot se katapultoval a přežil, píše agentura Reuters s odvoláním na uzbecký resort obrany. Sousední Tádžikistán v pondělí uvedl, že umožnil přistát na svém území několika afghánským vojenským letounům s asi stovkou vojáků, které vyslaly nouzový signál.

Hlavně nedostat a všechno na Sterlinga. Angličané úsporným stylem přepsali historii

23. června 2021 16:11

Čekal se od nich ofenzivní koncert, Eurem však zatím postupují v úsporném stylu. Angličané dali za tři zápasy ve skupině jen dva góly, ale i to jim stačilo k postupu do osmifinále z prvního místa. Pozoruhodné je, že jde o historicky nejnižší počet vstřelených branek, s nímž některý tým ovládl základní skupinu. Angličané navíc ani jednou neinkasovali. A i když je za neatraktivní hru fanoušci i odborníci kritizují, triumfální cesta Řecka ze šampionátu v roce 2004 nasvědčuje, že vyhrát se dá i stylem „vzadu na nulu“.

Černochová: Na Rusko funguje jen síla. Nemůžeme dělat, že se ve Vrběticích nic nestalo

21. dubna 2021 14:55

Česko musí přistoupit k ještě tvrdším krokům vůči Rusku, pokud se východní velmoc rozhodla diplomatický konflikt eskalovat. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekla poslankyně a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS). Podle jejích slov totiž na Rusko platí pouze síla. Česko si navíc podle ní v aktuální situaci nemůže dovolit dělat, že se nic nestalo.

reklama