CNN Prima News obrana

obrana

Výpis příspěvků ke štítku „obrana“

Svoboda: Jsme zvyklí na führer princip. Ukrajinci by bojovali, i kdyby Zelenskyj opustil Kyjev

31. ledna 2023 23:59

Že se Ukrajinci urputně brání a nehodlají se vzdát, mě na konfliktu překvapilo nejméně. Odpovídá to mentalitě národa. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ukrajinista a historik David Svoboda s tím, že houževnatý vzdor tamních lidí by zafungoval i bez Volodymyra Zelenského. Upřesnil, že i kdyby v minulosti ukrajinský prezident z Kyjeva utekl, nic by to na odhodlání jeho občanů bojovat nezměnilo.

Just: Protivzdušná obrana přímo v Moskvě? Rusové netuší, co mají nad hlavami, Kreml se bojí

29. ledna 2023 09:34

Ruská armáda přímo v centru Moskvy rozestavila protileteckou obranu. Prokremelská média o tom sice neinformují, ale nezávislá ano. Spolupracovník CNN Prima NEWS žijící v Moskvě Jiří Just potvrdil, že Rusové tuto techniku vytáhli i do města, drtivá většina obyvatel si ale napjatou atmosféru nepřipouští. Podle jeho mínění je navíc tento tah znakem, že se Kreml skutečně obává nějakého útoku.

Visingr: Že je něco pitomost, Rusy nezastaví. Snaha o ofenzivu může skončit utopením v krvi

30. prosince 2022 13:26

Největší boje na Ukrajině v současnosti probíhají u dvou měst: Bachmutu a Kreminny. Ruské jednotky se mají shromažďovat také v Luhanské oblasti. Podle vojenského a bezpečnostního analytika Lukáše Visingra není jasné, zda se chystají bránit, nebo útočit. Ve vysílání CNN Prima NEWS k možné ruské ofenzivě zdůraznil, že fakt, „že je něco pitomost, neznamená, že to ruská armáda neudělá“.

Ani život bez pitné vody či tepla Ukrajince nezlomí. Ze země utíkat nechtějí, uvedl reportér

16. listopadu 2022 10:09

Po úterním ruském masivním útoku jsou některé části Ukrajiny nadále bez elektřiny, tepla či mobilního signálu. Přímo v ukrajinském Mykolajivu aktuální situaci v zemi sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr, který zdůrazňuje, že se Ukrajinci ostřelováním nenechají zastrašit. Sdělili mu, že už nechtějí utíkat ze svých domovů.

Porážka Ruska je nevyhnutelná. Šéf ukrajinské rozvědky řekl, kdy skončí válka

19. října 2022 06:27

Ukrajina vyhraje válku do příštího léta, předpověděl náčelník ukrajinské vojenské rozvědky ministerstva obrany. Rusko kvůli ukrajinské protiofenzivě započalo masovou evakuaci obyvatel okupované Chersonské oblasti. NATO v nadcházejících dnech Ukrajině dodá další systémy protivzdušné obrany. Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil stanné právo ve čtyřech okupovaných oblastech na Ukrajině.

Zlomový moment planetární obrany. NASA sondou DART vychýlila kurz vesmírného tělesa

11. října 2022 21:24

Americká vesmírná agentura NASA slaví historický úspěch ve cvičné misi planetární obrany. Nárazem sondy DART vychýlila z kurzu Dimorphos, měsíc planetky Didymos, nacházející se 11 milionů kilometrů od Země. Dobu jeho oběhu kolem planetky po nárazu ze 27. září zkrátila o 32 minut. NASA o tom informovala na tiskové konferenci.

Vymstí se Putinovi pondělní teror? Spojenci v reakci posílají na Ukrajinu další účinné zbraně

11. října 2022 15:44

Ruské bombardování ukrajinských měst uspíší dodávky obranných protivzdušných systémů na Ukrajinu. Americký prezident Joe Biden to po pondělním hovoru slíbil ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému. Ukrajina vedle toho dostane i naváděcí rakety IRIS-T od Německa. Německá ministryně obrany Christine Lambrechtová slíbila jejich dodání v řádu dní.