CNN Prima News ochlazení

ochlazení

Výpis příspěvků ke štítku „ochlazení“

Prudké ochlazení, bouřky a přízemní mrazíky. Do Česka přichází podzim v plné síle

Neděle přinese do Česka po posledních letních dnech výrazné ochlazení, nejvyšší denní teploty se při vstupu do nového týdne budou pohybovat okolo 10 °C. Podzim o sobě dá vědět i větší oblačností a srážkami. V neděli se objeví na celém území přeháňky a ojedinělé bouřky. První polovina týdne bude o něco sušší, od čtvrtka dále však přijdou přeháňky každý den. Meteorologové zároveň upozorňují na očekávané přízemní mrazíky, kvůli kterým by v následujících dnech mohli vydat výstrahu.

RADAR: Českem se proženou supercelární bouře. Meteorologové varují před vznikem tornád

Během sobotního večera by měly do České republiky dorazit supercelární bouřky, které mohou přinést ty nejnebezpečnější jevy – od velkých krup až po silné nárazy větru –, varují meteorologové. Vyloučit není možné ani vznik tornád. Do poloviny týdne by pak mělo vydržet chladnější počasí, nicméně postupně se začne oteplovat a opět se dočkáme teplot kolem 25 °C.

Před horkem do obchoďáku? Náhlé střídání teplot může vést k šoku, případy se nyní množí

Hodnoty přesahující třicítky jsou stále častějším úkazem. I z toho důvodu lidé hledají útočiště například v klimatizovaných obchodních centrech (OC): mohou si však uškodit. Náhlé střídání teplot může vést k šoku a kolapsům. Security agentury v létě poskytují v těchto případech první pomoc až o 50 procent častěji než v jiných měsících. Do ulic opakovaně vyrážejí také záchranáři. Jak první pomoc vypadá?

Teploty budou atakovat tropickou třicítku, část území zasáhnou bouřky. Podívejte se, kde udeří

Ačkoliv by teploměry mohly v pátek naměřit až 29 °C, přes Českou republiku přechází studená fronta. S tím souvisí i zatažená obloha, výhled přeháněk a výjimečných bouřek. Ty by podle experta z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly udeřit zejména v Karlovarském kraji a Krušných horách. Přestože víkend poznamená ochlazení, nebude se jednat o nic dramatického. Již v polovině následujícího pracovního týdne dorazí tropické teploty, a to výrazné.