CNN Prima News ochlazení

ochlazení

Výpis příspěvků ke štítku „ochlazení“

K Česku míří studená fronta. O víkendu se ochladí, teploty v noci klesnou k bodu mrazu

3. listopadu 2022 09:48

Ačkoliv bude ve čtvrtek zejména polojasno, může se ojediněle vyskytnout mlha či nízká oblačnost. Té navíc bude odpoledne přibývat. Teploty vystoupají až k 16 °C. V pátek však přes území Česka bude od západu postupovat studená fronta. Nejvyšší denní teploty o víkendu nepřesáhnou 13 °C a bude spíše oblačno. V neděli mohou při zmenšené oblačnosti noční teploty klesnout až k jednomu stupni.

O víkendu přijde podzim, začíná topná sezona. Chladno a déšť vydrží až do příštího týdne

16. září 2022 08:07

V pátek se připravme na přeháňky a chladnější podzimní počasí. V Česku bude oblačno až polojasno, během dne ojediněle zaprší. Teploty nebudou příliš vysoké, pohybovat se budou mezi 13 až 17 °C. O víkendu se však ještě ochladí. Podle zjištění ČTK začne v průměru od 17. září v Česku topná sezona, ta startuje v momentě, kdy je průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě menší než 13 °C. Její zahájení v polovině září není výjimečné.

Čeká nás chladné počasí, přeháňky a vydatný déšť. Meteorologové varují i před bouřkami

14. září 2022 07:47

Ve středu bude převážně zataženo. Na většině území se očekávají přeháňky či déšť, a to i vydatný. Ojediněle se podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) objeví i bouřky. Stejně tak nebudou příznivé ani teploty, vystoupají maximálně k 19 °C, na jihu k 21 °C. Jak bude v následujících dnech?

Předpověď počasí na měsíc: Nejvíc pršet má v polovině srpna. Kdy bude nejtepleji?

1. srpna 2022 17:33

Česko má před sebou další horký týden. V jeho polovině by teploty měly znovu přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Výrazněji pršet může až o víkendu. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle měsíčního výhledu počasí bude tento týden v srpnu nejteplejší, pak budou teploty zvolna klesat. Nejvíc srážek by mělo spadnout v týdnu po polovině měsíce.