CNN Prima News odvolací soud

odvolací soud

Výpis příspěvků ke štítku „odvolací soud“

Zvrat v případu tragické nehody v Bratislavě. Řidič do vazby nešel, odvolací soud vše změnil

14. října 2022 10:39

Řidič, který na začátku října opilý a ve vysoké rychlosti smetl osobním autem lidi na autobusové zastávce v centru Bratislavy, bude nakonec stíhán vazebně. Bratislavský krajský soud v pátek ve zmíněné záležitosti změnil verdikt nižšího soudu, vůči kterému podal žalobce stížnost. Tragédii nepřežilo pět osob, obviněnému řidiči hrozí doživotí.

Místo lupiče chytili Snorlaxe. Dvojice policistů ignorovala loupež a lovila pokémony

12. ledna 2022 09:17

Losangeleský soud zamítl odvolání dvojice bývalých policistů, kteří místo reakce na oznámení o loupeži lovili pokémony v populární mobilní hře Pokémon Go. Třebaže se lupič nacházel právě v jejich dosahu, rozhodli se znudění strážci zákona odjet jinam ve snaze získat vzácnou fiktivní potvůrku Snorlaxe. Podle soudního záznamu dokonce v autě řešili nejlepší strategii na chytání pokémonů, zatímco pachatel unikal z místa činu, napsal web Vice.

Exministryně Parkanová je po 9 letech nevinná v kauze nákupu letounů CASA, potvrdil soud

13. října 2021 11:27

Osvobození bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a jejího někdejšího podřízeného Jiřího Staňka je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl odvolací soud. Dvojice čelila obžalobě v kauze letounů CASA. Státní zástupce tvrdil, že vinou Parkanové a Staňka byly armádní stroje, které stát nakoupil v roce 2009, předražené.

Biden jmenoval kandidáty do federálního soudu. Mezi řadou žen jsou i tři Afroameričanky

30. března 2021 18:58

Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první sérii kandidátů na křesla ve federálních soudech, podle listu The New York Times kladl důraz především na různorodost. Většina kandidátů jsou ženy, tři z nich jsou tmavé pleti. Biden se tak snaží vyvážit soudce nominované svým republikánským předchůdcem Donaldem Trumpem, který jich za čtyři roky v úřadě prosadil do funkcí 220, převážně bělochů mužského pohlaví.

Dostal výpověď z práce, a tak zavraždil šéfa. Soud mu potvrdil 16 let vězení

23. září 2020 16:47

Za vraždu svého bývalého zaměstnavatele půjde šestačtyřicetiletý Roman Vladař z Klatovska na 16 let do vězení. Trest mu ve středu pravomocně potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Vladař se k činu přiznal, tvrdí ale, že muže zabít neplánoval. Podle svých slov chtěl před čtyřiapadesátiletým majitelem dopravní společnosti spáchat sebevraždu, aby měl kvůli němu výčitky svědomí.

Omluva nebude. Ve sporu s Rathem dal odvolací soud za pravdu státním zástupcům

3. září 2020 11:11

Středočeské krajské státní zastupitelství se nemusí omlouvat Davidu Rathovi za mediální výrok, že bývalý hejtman ve své korupční kauze lhal. Dnes o tom pravomocně rozhodl odvolací soud. Zároveň vrátil k novému projednání další část Rathovy žaloby na ochranu osobnosti. Někdejší politik měl podle soudců správně zažalovat ministerstvo spravedlnosti, nikoliv státní zastupitelství.