reklama
CNN Prima News olympijský vítěz

olympijský vítěz

Výpis příspěvků ke štítku „olympijský vítěz“

Češi na olympiádě: Lukáš Krpálek si brousí zuby na další zlato. Tlak si nepřipouštím, říká

27. července 2021 17:00

Velká pozornost českých fanoušků se upírá na jednu z hlavních medailových nadějí Lukáše Krpálka. Ten se pět let po triumfu v Riu de Janeiru v kategorii do 100 kilogramů pokusí zaútočit na cenný kov i v soutěži nad 100 kilogramů. Zde sice vládne od roku 2012 Teddy Riner, zkušený Francouz ale nebyl v posledních týdnech zcela fit.

Stříbrná byla měděná a ženy nesoutěžily. Moderní olympijské hry slaví 125. výročí

6. dubna 2021 07:33

Když se před 125 lety konaly v řeckých Athénách novodobé olympijské hry, jejich zakladatele možná ani nenapadlo, že v roce 2021 bude svět čekat už na 32. pokračování největšího sportovního svátku. Právě 6. dubna 1896 odstartovaly první moderní hry. Zúčastnilo se jich necelých 250 sportovců, což je přibližně 45krát méně, než se očekává v létě v japonském Tokiu. Podstatně méně bylo také sportů, soutěžilo se pouze v devíti odvětvích.

Olympijský vítěz Krpálek se v Praze popere o evropský bronz. Porazil Rusa Bašajeva

21. listopadu 2020 14:55

Úřadující mistr světa a olympijský šampion v judu Lukáš Krpálek se bude v Praze prát o evropský bronz. Po čtvrtfinálové porážce s Rusem Tamerlanem Bašajevem domácí favorit v opravách udolal Ora Sassona z Izraele, kterého porazil ve druhé minutě prodloužení. Úřadující mistr světa v nejtěžší váhové kategorii nad 100 kilogramů potřebuje k zisku šesté medaile z mistrovství Evropy (EU) uspět proti svému předchůdci na světovém trůnu Guramu Tušišvilimu z Gruzie. Do finálového bloku se Krpálek dostal jako jediný z dvanácti českých reprezentantů, kteří se v O2 Areně od čtvrtka představili.

reklama