CNN Prima News omluva

omluva

Výpis příspěvků ke štítku „omluva“

Okamura se omluvil Zdechovskému za lži o migrantech. Kuriózně při tom kličkoval

16. srpna 2022 22:17

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura se veřejně omluvil europoslanci Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi (oba KDU-ČSL) za své lži ohledně hlasování o uvalení sankcí na ČR za nepřijímání migrantů. Omluvu mu nařídil pražský městský soud již v dubnu. Opoziční poslanec přitom na Facebooku využil mnoho nástrojů, aby omluvu co nejlépe skryl. Zdechovský v reakci na to Okamuru označil za chudáka.

Aliance pro rodinu je napojena na Putina, řekla Langšádlová. Teď se za výrok omlouvá

17. června 2022 14:22

Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP 09) bere zpět své kontroverzní tvrzení o Alianci pro rodinu. V minulosti totiž prohlásila, že spolek, který vyznává tradiční pojetí rodiny, je napojen na Putinův režim. Za výrok dostala předžalobní výzvu, jde prý totiž o již dříve vyvrácené lži a pomluvy, informoval web Echo 24.

Premiér Izraele se dočkal. Za Lavrovovy výroky o židovství Hitlera se omluvil sám Putin

5. května 2022 19:33

Ruský prezident Vladimir Putin se v telefonátu s izraelským premiérem Naftalim Bennettem omluvil za nedávný výrok ministra zahraničí Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera, sdělila kancelář izraelského předsedy vlády. Podle listu Haarec Bennett omluvu přijal a poděkoval Putinovi za objasnění jeho postoje vůči Židům a památce holokaustu. Kreml ve svém prohlášení po rozhovoru státníků diplomatickou roztržku kvůli Lavrovově výroku přímo nezmínil, podotkla agentura Reuters.

Šokující a chybné. Židé zuří kvůli výrokům Lavrova o Hitlerovi, velvyslanec jde na kobereček

2. května 2022 15:51

Izrael si předvolal ruského velvyslance za výroky šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera. Izraelský ministr zahraničí Jair Lapid řekl, že Izrael od Ruska očekává omluvu, informují světové agentury. Izraelský premiér Naftali Bennett prohlásil, že tvrzení o Hitlerových židovských kořenech je lež.

Okamura lhal, rozhodl soud. Europoslancům se za tvrzení o migrantech musí omluvit

21. dubna 2022 12:33

Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura se musí veřejně omluvit europoslanci za KDU-ČSL Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi. Poškodil je totiž svým nepravdivým tvrzením, že hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů. Ve čtvrtek to pravomocně potvrdil pražský městský soud, který zamítl Okamurovo odvolání. Šéf SPD na svém výroku trvá.

Русские пленные плачут: Путин нас обманул, собственных солдат бросает в братские могилы

21. března 2022 23:45

Группа российских военнопленных на пресс-конференции выступили против своего правительства. Президента Владимира Путина назвали лжецом а государственные СМИ обвинили в зомбировании и призвали своих сограждан прекратить их смотреть и слушать. Публично принесли извинения и просили прощения. Некоторые даже расплакались.

Poslali nás na Ukrajinu jako slepá koťata. Ruský zajatec vyzval krajany k protestům

6. března 2022 19:25

Další zajatec došel k opožděnému prozření. Tak Služba bezpečnosti Ukrajiny shrnula vyjádření ruského vojáka, který nyní vyzývá své krajany, aby protestovali a zastavili „nesmyslnou válku“. Za konec konfliktu na Ukrajině přitom lidé v Rusku demonstrují, policie je však bez okolků zatýká. K jednomu ze shromáždění došlo i v Jekatěrinburgu, rodném městě zajatého Rusa.