CNN Prima News omluva

omluva

Výpis příspěvků ke štítku „omluva“

Zabil lidi cez padáky a rozkrádal ministerstvo, tvrdil Babiš o Kalouskovi. Teď se musí omluvit

Předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš se musí omluvit Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výrok, že jako náměstek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Kalouskovu dovolání vyhověl Nejvyšší soud (NS) a změnil rozsudky Okresního soudu pro Prahu-západ a Krajského soudu v Praze. Rozsudek je dostupný na elektronické úřední desce. Stanovuje omluvu jednak písemnou, jednak ústní při jednání Poslanecké sněmovny.

Na milovanou motorku sedl Pavel bez helmy. Počínání prezidenta zachytil divák na kameru

Prezident Petr Pavel jel na motorce bez helmy. Na videu, které redakci zaslal divák CNN Prima NEWS, je hlava státu natočena v obci Rtyně v Podkrkonoší. Společně s ochrankou pravděpodobně nafukuje kolo od motorky, načež na stroj nasedá bez ochranné přilby. Řidič má přitom povinnost mít za jízdy na motocyklu na hlavě nasazenou a řádně připevněnou ochrannou helmu. Za své jednání se Pavel omluvil.

Omluvte se, vyzval Nekulu svaz obchodu. Zdražování potravin kvůli řetězcům se nepotvrdilo

Aktualizováno

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) při prověřování vývoje cen na trhu s potravinami u pěti základních komodit nezjistil porušení hospodářské soutěže, tedy ani zneužití dominantního postavení, ani náznak případných kartelových dohod. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) by se podle Svazu obchodu a cestovního ruchu měl omluvit za své výroky, v nichž z růstu cen potravin vinil hlavně obchodní řetězce. Ten se ale za nic omlouvat nehodlá. „Bohudík, opět nám funguje trh,“ řekl.

Černochová hledá trest pro Svobodu za výroky o ruských sportovcích. Zastal se ho Pollert

Ačkoliv se na českého olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida Svobodu po výrocích o ruských a běloruských sportovcích strhla vlna kritiky, našel i zastání. Konkrétně u dalšího olympijského vítěze, Lukáše Pollerta. Svobodovo schválení účasti vyloučených sportovců na velkých sportovní akce bude řešit i ASC Dukla, pod níž olympionik patří.

Hroucení morálního majáku? Hádka Železného se strážníky vyvolala bouřlivé reakce

Vlnu pozdvižení na sociálních sítích vyvolalo video městské policie v Praze, na němž se strážníci téměř hodinu dohadují s televizním moderátorem Jakubem Železným kvůli špatnému parkování. „Když policejní maják zastaví morální maják,“ vtipkují uživatelé na adresu známého novináře. Řada lidí považuje jeho chování na záběrech za nepřijatelné, někteří zároveň připomněli, že se nejedná o jeho první vyhrocenou zkušenost s policií. Na druhé straně mezi lidmi nachází i zastání a pochopení pro své odůvodnění incidentu a připojenou omluvu.

Jana „Dezinfo“ Hamplová, překřtil senátorku Válek. Primitivní, chci omluvu, reagovala politička

Primitivní urážka, omluvte se. Tak reagovala senátorka Jana Zwyrtek Hamplová na slova ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP), který loni zvolenou členku horní komory přejmenoval na Janu „Dezinfo“ Hamplovou. Šéf resortu ji na sociálních sítích kritizoval za to, že na svých sociálních sítích zčásti zdůvodnila nedostatek léků malou účinností očkování. „Na omluvě trvám, protože podobná hanlivá označení mě poškozují jak profesně, tak v rámci výkonu funkce senátorky,“ napsala Hamplová ve své výzvě.

Hanychová otočila. Čvančarové a Margitovi se omluvila, neodpustila si ale jízlivou poznámku

Modelka a moderátorka Agáta Hanychová se na Instagramu veřejně omluvila herečce Jitce Čvančarové a opernímu pěvci Štefanu Margitovi za své nedávné ostré výroky. Čvančarovou jen týden předtím nazvala v televizi obtloustlou paní, v souvislosti s Margitou zase zpochybnila jeho sexuální orientaci krátce poté, co přišel o manželku Hanu Zagorovou. S mírným časovým odstupem teď oba své útoky označila za nepovedený humor.