Sněmovna

Nejnovější příspěvky k tématu

Pobíhající pošuci, čerti, dredy i vloupání k Jezulátku. Jaké hlášky padly v nedělní Partii?
Partie

Pobíhající pošuci, čerti, dredy i vloupání k Jezulátku. Jaké hlášky padly v nedělní Partii?

Povolební Partii Terezie Tománkové poznamenaly výsledky prezidentského hlasování i křivdy ze starých předvolebních kampaní. Zástupci pětikoalice i opozice se navzájem obviňovali z rozdělování společnosti, došlo také na přešlapy neúspěšného kandidáta Andreje Babiše (ANO). V nedělní relaci diskutovali šéf Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr kultury Martin Baxa (ODS), místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček a poslanec hnutí SPD Radovan Vích. Podívejte se na nejlepší hlášky z Partie.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO
Opozice

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Omluvte se, nejsme Babišovi otroci, tepaly poslankyně ANO Černochovou. Váš problém, opáčila

24. ledna 2023 20:12

Omluvte se, vyzvala v úterý na jednání Sněmovny šéfka poslanců ANO Alena Schillerová ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). A to kvůli výroku z nedělní Partite Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS, kde šéfka resortu uvedla, že Andrej Babiš (ANO) v prezidentské kampani straší válkou za podpory „otroků z ANO“. „Nejsem žádná otrokyně,“ bránila se na plénu dolní komory i poslankyně ANO Jana Pastuchová.

Vaše doporučení „rozhodne“ volby, vysmál se Novotný Trikoloře. Topolánek si rýpl do ČSSD

20. ledna 2023 20:29

I představitelé mimoparlamentních stran před druhým kolem prezidentské volby prezentují doporučení, zda dát hlas generálovi Petru Pavlovi, nebo šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Význam takového gesta ale zpochybnil například expremiér Mirek Topolánek, který si rýpl do předsedy ČSSD Michala Šmardy, řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se zase vysmál Trikoloře.

Politolog: Hlasování o nedůvěře byla prkotina. ANO chce ukázat, kdo vládě šlape na paty

19. ledna 2023 13:21

Za tradiční rituál označil druhou snahu opozice svrhnout vládu Petra Fialy (ODS) politolog Lukáš Jelínek. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zmínil, že ve srovnání s dalšími důvody pro nedůvěru vlády bylo hlasování prkotinou. Je si jistý, že hnutí ANO se jednáním snažilo podpořit předsedu Andreje Babiše v prezidentské kampani.

Vulgární Stanjura, Válek jako Leopard a vzkaz morseovkou. Jaké hlášky zazněly ve Sněmovně?

19. ledna 2023 11:54

Nekonečné jednání Poslanecké sněmovny o nedůvěře vládě přineslo hned několik úsměvných momentů. A to i přesto, že se schůze nezúčastnil předseda nejsilnější opoziční strany hnutí ANO Andrej Babiš, známý svojí prostořekostí. Zastoupili ho jeho kolegové z Poslanecké sněmovny. Jaké nejbizarnější hlášky ve Sněmovně zazněly?

Pokus svrhnout Fialovu vládu opozici opět nevyšel. Dvoudenní jednání bylo plné emocí

19. ledna 2023 00:03

Opoziční pokus svrhnout vládu premiéra Petra Fialy (ODS) už podruhé nevyšel. Hnutí ANO a SPD totiž nemají většinu hlasů, která je k vyslovení nedůvěry vládě potřeba. Zástupci opozice tak alespoň využili prostor, aby vyčetli vládě, co podle nich dělá špatně. Překvapila je ale aktivita ministrů, kteří dlouhé hodiny na plénu představovali práci svých resortů. Jednání proto bylo několikrát vyostřené a plné emocí.

GLOSA: Opozice nedůvěru vládě nezvládla. Babiš se neměl schovávat ve frontě na klenoty

17. ledna 2023 16:40

Tak to dopadá, když se věci dělají napůl. Poslanci ANO chtěli pomoci svému šéfovi na Hrad, ale současně to mělo vypadat, že to s kampaní nemá vůbec nic společného. Výsledkem bylo, že se po zahájení schůze u řečnického pultíku střídali ministři a z jednání o vyslovení nedůvěry vládě se stala přehlídka jejích úspěchů.

Další pokus hnutí ANO o svržení kabinetu Petra Fialy. Poslanci se sejdou v úterý

13. ledna 2023 12:12

Na sněmovní schůzi k vyslovení nedůvěry koaliční vládě Petra Fialy (ODS) se poslanci sejdou v úterý 17. ledna. Začne v 10:00, uvedla místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN). Žádost o vyvolání schůze podepsalo 58 poslanců opozičního hnutí ANO. Uskuteční se deset dnů před druhým kolem prezidentské volby, v níž se o funkci hlavy státu uchází také předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš.

Přinášíme vám aktuální informace z Poslanecké sněmovny. Ta je dolní komorou Parlamentu České republiky. Je složena z 200 poslanců volených na čtyři roky. Vznikla 1. ledna roku 1993 z České národní rady. Sídlí na Malé Straně v Praze. Právě tady se schvalují zákony, které ovlivňují životy nás všech. Sledujte práci poslanců s námi.