reklama

Nejnovější příspěvky k tématu

Okolnosti Hamáčkovy cesty do Moskvy řeší policie. Vyšetřuje ji „z vlastní iniciativy“
Opozice: Hamáček nás nepřesvědčil. Jestli chtěl ututlat Vrbětice za Sputnik, netušíme
Poslanci řeší Hamáčkův údajný handl s Moskvou. Opozice žádá vysvětlení
Další příspěvky
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Fotbal

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

To, co bylo poslední týdny takřka jisté, je nyní oficiálně potvrzené. Fotbalová Opava po třech letech opouští nejvyšší soutěž, rozhodla o tom remíza 1:1 na hřišti Zlína. Tým trenéra Radoslava Kováče získal v dosavadním průběhu Fortuna ligy pouhých 17 bodů, zvládl vyhrát pouze třikrát. V této sezoně výjimečně padají o patro níže hned tři týmy, dalšími „nejžhavějšími“ kandidáty jsou Příbram a Brno.

reklama

Sněmovna

Přinášíme vám aktuální informace ze sněmovny. Vše, co byste měli vědět a nemělo by vám uniknout. Poslanecká sněmovna je dolní komora Parlamentu České republiky. Je složena z 200 poslanců volených na čtyři roky. Vznikla 1. ledna roku 1993 z České národní rady. Její sídlo se nachází na Malé Straně na Praze 1 ve třech blocích domů a paláců v oblasti mezi Malostranským a Valdštejnským náměstím kolem ulic Sněmovní a Thunovská.