reklama

opice

Výpis příspěvků ke štítku „opice“

Opice díky čipům ovládá počítač jen pomocí myšlenek. Na záběrech hraje videohru

Že dokáže opice hrát oblíbenou videohru Pong, je samo o sobě unikátní. Ale zpráva, že makak ovládá počítač pouze pomocí své mysli, působí jako z jiného světa. Dokazuje to však video společnosti Neuralink, která se zabývá implantovatelnými čipy. Firmu vlastní podnikatel Elon Musk, který založil také společnosti Tesla a SpaceX. Informoval o tom web CNN.

Brzy zdechneš, ty opice. Roofe zveřejnil vzkazy ze sociálních sítí, píší mu i Češi

Jedna z negativních postav duelu mezi skotskými Rangers a pražskou Slavií Kemar Roofe zveřejnil na sociálních sítích konverzace, ve kterých ho lidé rasisticky urážejí. Anglický útočník při zápase karatistickým kopem zlomil brankáři Ondřeji Kolářovi čelní dutinu. Právě po březnovém odvetném klání osmifinále Evropské ligy se ve fotbalovém světě řeší urážky hráčů tmavé pleti ještě více než v minulosti.

Utrpení zvířat na Youtube? Tisíce videí zobrazují týrání, nová stále přibývají

Zvířeckoprávní organizace Lady Freethinker odhalila během svého loňského vyšetřování na platformě Youtube více než dva tisíce videí, které zobrazují psí a kohoutí zápasy, mučení zvířat či jejich pojídání zaživa. Navzdory tomu, že taková videa porušují pravidla stanovené samotnou platformou, videa nejsou po nahlášení stahována, ale naopak další přibývají.

Moje manželka je hyena, jsem táta opic, říká Švýcar, který se mazlí se lvy

Sedmadvacetiletý Švýcar Dean Schneider žije uprostřed africké divočiny a lvi se stali jeho nejlepšími přáteli. Dokáže předvídat jejich chování a rád se s divokými šelmami mazlí. Pro obyčejné smrtelníky se jeho chování může jevit jako nebezpečné a riskantní, ale on už od dětství věděl, že je prostě „jiný“ a že chránit zvířata je pro něj naprosto přirozené.

reklama