reklama

opice

Výpis příspěvků ke štítku „opice“

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

Opice díky čipům ovládá počítač jen pomocí myšlenek. Na záběrech hraje videohru

14. dubna 2021 13:02

Že dokáže opice hrát oblíbenou videohru Pong, je samo o sobě unikátní. Ale zpráva, že makak ovládá počítač pouze pomocí své mysli, působí jako z jiného světa. Dokazuje to však video společnosti Neuralink, která se zabývá implantovatelnými čipy. Firmu vlastní podnikatel Elon Musk, který založil také společnosti Tesla a SpaceX. Informoval o tom web CNN.

Brzy zdechneš, ty opice. Roofe zveřejnil vzkazy ze sociálních sítí, píší mu i Češi

5. dubna 2021 15:51

Jedna z negativních postav duelu mezi skotskými Rangers a pražskou Slavií Kemar Roofe zveřejnil na sociálních sítích konverzace, ve kterých ho lidé rasisticky urážejí. Anglický útočník při zápase karatistickým kopem zlomil brankáři Ondřeji Kolářovi čelní dutinu. Právě po březnovém odvetném klání osmifinále Evropské ligy se ve fotbalovém světě řeší urážky hráčů tmavé pleti ještě více než v minulosti.

Utrpení zvířat na Youtube? Tisíce videí zobrazují týrání, nová stále přibývají

18. února 2021 15:30

Zvířeckoprávní organizace Lady Freethinker odhalila během svého loňského vyšetřování na platformě Youtube více než dva tisíce videí, které zobrazují psí a kohoutí zápasy, mučení zvířat či jejich pojídání zaživa. Navzdory tomu, že taková videa porušují pravidla stanovené samotnou platformou, videa nejsou po nahlášení stahována, ale naopak další přibývají.

reklama