opice

Výpis příspěvků ke štítku „opice“

Smutek ve švédské zoo: Z výběhu uteklo několik šimpanzů. Pracovníci je rovnou utratili

15. prosince 2022 22:22

Ke smutné události došlo v zoologické zahradě ve švédském městě Furuvik. Čtyři šimpanzi totiž utekli ze svého výběhu. Pracovníci je sice odchytili, tři primáty však museli utratit. Podle vedení zoologické zahrady šlo o radikální, ale zároveň nutný krok. Uspání pomocí šipek prý nebylo možné. Rozhodnutí kritizují někteří bývalí zaměstnanci.

Vyléčíme slepé i ochrnuté, věří Musk. Testy mozkových čipů na lidech zahájí už do půl roku

1. prosince 2022 17:42

Miliardář Elon Musk ve středu představil pokrok ve vývoji mozkových čipů. Jeho firma Neuralink hlásí úspěchy testování na opicích, které se díky implantátům naučily mimo jiné „psát myslí“. První testy na lidech plánuje do půl roku. Čipy by měly vyléčit slepotu či hluchotu a časem dokonce umožnit ochrnutým znovu se hýbat.

Virtuální opice a ptáčci. Krypta představí milionový trh s digitálním uměním NFT

13. října 2022 14:27

V kryptoměnovém světě by člověk hledal jen málo témat, která jsou ještě více kontroverzní než NFT. Někteří tyto digitální umělecké kousky považují za geniální, jiní marně hledají vyšší smysl v investování milionů korun do pár pixelů. Jaká NFT jsou teď v kurzu? To ukáže další díl pořadu Krypta. Můžete ho sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Další pandemie na obzoru? Virus podobný ebole způsobuje silné vnitřní krvácení

9. října 2022 13:47

Svět již třetím rokem žije s pandemií koronaviru, která znovu částečně nabírá na síle, a nějaký čas se potýká třeba s opičími neštovicemi. To ale vůbec nemusí být konec. Vědci se totiž obávají možného šíření nebezpečného viru, který se obvykle objevuje u opic, ale už má potenciál nakazit i člověka. Je podobný ebole a způsobuje silné vnitřní krvácení.

Útoky opic na lidi sílí. Makak obklíčil rodinu, sebral jí miminko a shodil ho ze střechy

19. července 2022 20:52

Další z hrozivých případů se odehrál v indickém Uttarpradéši. Nirdeshe Upadhyaye, který trávil čas se svou ženou a synem na terase třípatrového domu, obklíčila skupina makaků. Zdánlivě banální případ se změnil v boj o život, kdy se trojice snažila z budovy utéct. Jedno ze zvířat však stačilo popadnout novorozeného chlapce a shodilo ho ze střechy. Bezmocní rodiče mohli jen přihlížet.