opice

Výpis příspěvků ke štítku „opice“

Sledovali smrt mláděte makaka v mixéru a mučení dalších. BBC odhalila globální síť sadistů

Zpravodajská stanice BBC odhalila globální síť sadistů, kteří týrali opice nebo za to platili. Novináři síť tyranů sahající od Indonésie po Spojené státy americké rozkrývali rok. Objevili přitom stovky zákazníků z USA, Británie a dalších zemí, kteří platili Indonésanům za to, aby týrali a zabíjeli mláďata makaka jávského. V komunikaci se přitom předháněli, kdo bude mít brutálnější video, v jednom z mnoha případů bylo například mládě usmrceno v mixéru.

Z chovatelů si dělají dobrý den. Uprchlý makak na Děčínsku se před štábem procházel na střeše

Opice z děčínské zoologické zahrady jsou na útěku už čtvrtým dnem. Ačkoliv se většinu z nich již podařilo odchytit, na svobodě se stále pohybují dva samci. Makakové si navíc s ošetřovateli pohrávají, mnohdy se vrací zpět k zoo, aby následně zase utekli. Jednoho z uprchlíků se podařilo natočit i štábu CNN Prima NEWS, když si hověl na střeše rodinného domu. Na útěku se opice ocitly kvůli 42letému muži, který v pondělí poničil elektrický ohradník.

Tragický osud tříletého Inda. Nedlouho po pádu na nůž a následné operaci ho zabil gang opic

Neuvěřitelnou tragédii prožila indická rodina malého Devunuriho Abhinava. Teprve tříletého chlapce usmrtila svalením balvanu ze střechy přímo na jeho hlavu skupina opic. Incident se navíc odehrál nedlouho po té, co dítě podstoupilo život zachraňující operaci hrdla kvůli nešťastnému pádu na ostří nože. O případu informoval britský deník Daily Mail s tím, že v Indii nejde o zdaleka první případ usmrcení člověka primátem.

Smutek ve švédské zoo: Z výběhu uteklo několik šimpanzů. Pracovníci je rovnou utratili

Ke smutné události došlo v zoologické zahradě ve švédském městě Furuvik. Čtyři šimpanzi totiž utekli ze svého výběhu. Pracovníci je sice odchytili, tři primáty však museli utratit. Podle vedení zoologické zahrady šlo o radikální, ale zároveň nutný krok. Uspání pomocí šipek prý nebylo možné. Rozhodnutí kritizují někteří bývalí zaměstnanci.