CNN Prima News optimismus

optimismus

Výpis příspěvků ke štítku „optimismus“

Češka zahrála Clintonovi na přání prezidenta Pavla. Saxofonistka se svěřila s vážnou nemocí

Dostala pozvání od prezidenta Petra Pavla, aby zahrála bývalému šéfovi Bílého domu Billu Clintonovi. Saxofonistka Kateřina Janečková sledu událostí zprvu nevěřila, ale po výstupu v klubu Reduta cítila především vděčnost za tuto příležitost. Ve vysílání CNN Prima NEWS popsala, o čem s bývalým americkým prezidentem s vášní pro saxofon hovořila. Mimo jiné poprvé veřejně promluvila o vážné diagnóze.

Růžové brýle Zelenského? Příliš optimistická komunikace Ukrajině škodí, shodují se odborníci

Optimistická komunikační strategie prezidenta Volodymyra Zelenského o stavu války a postupu Ukrajiny, která se objevuje na všech státních úrovních, zemi ve výsledku škodí. Domnívají se tak podle Financial Times někteří odborníci na komunikaci či zástupci armády. Nesoulad reality s vládní prezentací, jež skutečnost promítá „růžovými brýlemi“, podle nich zároveň vtlouká klín mezi prezidenta a vojenské velení. Podle vedoucího zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáše Zrna vyzařuje Zelenskyj „povinný optimismus“.

Kampaň Fialy a spol. za miliony? Vláda má optimismus šířit, ne si ho zaplatit, míní Schmarcz

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelí kritice z řad opozice i některých komentátorů za připravovanou propagační kampaň za 42 milionů korun. Komentátor Info.cz Martin Schmarcz CNN Prima NEWS řekl, že kabinet sice má šířit optimismus, ale ne si jej platit. Označil to za „špatný symbol“, který si Fialova vláda měla odpustit. Samotný konsolidační balíček je podle Schmarcze navíc nepovedený.

Ceny energií klesají, ale pozor na přehnaný optimismus, radí expert. Kdy hledat nabídku?

Varuji před přehnaným optimismem, v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl energetický expert Jiří Gavor. Dodal, že situace kolem cen energií zatím probíhá mimořádně úspěšně, ale ve hře je řada faktorů. Společně s šéfem Pražské plynárenské Martinem Pacovským poradili, aby si lidé ideálně do léta dodavatele energií i přes nižší ceny neměnili.

Jizvy od popálenin a zraková vada. Život se s Petrem nemazlil, přesto neztrácí optimismus

Petr Ilčík (35 let) z jižní Moravy trpí od dětského věku zrakovou vadou, kterou nelze vyléčit. Aby toho nebylo málo, v šesti letech měl vážnou nehodu u táboráku, při které si popálil obličej a obě ruce. Kvůli svému „dvojitému“ hendikepu musel čelit šikaně i neustálým narážkám na svůj vzhled a následně i problémům při hledání pracovního uplatnění. I přesto dnes působí velmi vyrovnaně a se svými jizvami se naučil žít.

Léto bez restrikcí? Tento optimismus už mizí, řekl Prymula. Predikoval, kdy vlna skončí

Počty případů covidu v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem dvou tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s nástupem další koronavirové vlny upozornil, že by se v Česku mohla obnovit povinnost nošení respirátorů či v nějaké míře znovu zavést Tečka. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň zmínil, že počty hospitalizovaných kvůli covidu stále nejsou alarmující. Ve vysílání CNN Prima NEWS také předpověděl, kdy by současná vlna mohla skončit.

Uzel osobitě popsal, jak mu našli rakovinu. Mám strach, že budu mít bolesti, svěřil se

Herečka Michaela Kuklová rakovinu porazila. Slavný sexuolog Radim Uzel s ní bohužel právě bojuje. Diagnóza zní karcinom jícnu. Lékař má za sebou dvě operace a léčbu chemoterapií. Redakci ShowTime exkluzivně svěřil svůj příběh s humorem sobě vlastním. Reportérka s ním hovořila na place, když natáčel reklamu na přípravek na posílení potence. Tváří podobných spotů je už řadu let.