Vladimir Putin

Nejnovější příspěvky k tématu

Pohled na nahého Johnsona by byl nechutný. Putin vrací úder lídrům Západu za jejich vtipy
Vladimir Putin

Pohled na nahého Johnsona by byl nechutný. Putin vrací úder lídrům Západu za jejich vtipy

Ruský prezident Vladimir Putin reagoval na vtipy, které na jeho adresu pronesli britský ministerský předseda Boris Johnson a kanadský premiér Justin Trudeau. „Kdyby se svlékli, byl by to nechutný pohled,“ řekl šéf Kremlu pro ruská média. Johnson a Trudeau si na summitu G7 v Madridu utahovali z toho, že se Putin v minulosti často nechával fotit svlečený do půl těla.

Unikl hovor, který měl zabránit válce. Putin v něm Macrona vodí za nos, víc řeší hokej

27. června 2022 11:37

Den před invazí ruských vojsk na Donbas podnikl francouzský prezident Emmanuel Macron se svými poradci další z tehdy velmi častých hovorů s Vladimirem Putinem. Část přepisu telefonátu, který mohl změnit historii, se nyní dostal do médií. Vyplývá z něj, že Putinovi na jednání příliš nezáleželo a Macronovi „mazal med kolem huby“.

Putinova podpora v Rusku rekordně vzrostla. Kolik lidí mu navzdory válce vyjadřuje obdiv?

26. června 2022 18:52

Zatímco v mnoha státech světa označují ruského prezidenta Vladimira Putina za válečného zločince a obrací se proti němu i dřívější podporovatelé jeho režimu, doma politikova podpora podle průzkumu nezávislé ruské agentury Levada Center stoupá. Nejvíce občanů má k Putinovi neutrální postoj, obdiv však vyjádřil rekordní počet respondentů.

Další sebevražda v Putinově okolí: Muže, který nosil jaderný kufřík, našli postřeleného

23. června 2022 11:28

Plukovník ruské tajné služby FSO Vadim Zimin, který nosíval prezidentský kufřík s kódy k odpálení jaderných zbraní, se pokusil o sebevraždu, informují média. 52letý Zimin byl před pár dny nalezen vážně zraněný ve svém bytě, v současnosti je v kómatu a lékaři nehovoří o jeho prognóze optimisticky, uvedl list Moskovskij komsomolec.

Za inflaci si můžete sami. Rusko se vypořádá se všemi sankcemi, vzkázal Putin Evropě

17. června 2022 22:43

Chmurné předpovědi, které Ruské federaci načrtly západní země, se nenaplnily. Rusko odolává bezprecedentním sankcím, které se naopak obrátily proti Západu. V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to v pátek prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Dodal, že za vysokou inflaci si státy v Evropě mohou samy svou dlouhodobě nezodpovědnou politikou.

Chtěl na Putina přivolat smrt, ale poničil posvátný strom. Japonec skončil v rukou policie

16. června 2022 00:02

Japonská policie zatkla 72letého muže, který se pokoušel přivolat smrt na ruského prezidenta Vladimira Putina tím, že na posvátný strom v šintoistické svatyni přibil slaměnou panenku – japonskou obdobu voodoo – s Putinovým obličejem. Figurka měla na prsou nápis přející ruskému vůdci smrt, napsala agentura Kjódó s odvoláním na policii.

Hlavní zprávy

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde
Zahraničí

Děsivé video ze střelby v Kodani. Útočník si oběti vybíral náhodně, o terorismus prý nejde

Muž, který v neděli odpoledne spustil střelbu v obchodním centru v dánské Kodani, si své oběti vybíral náhodně. V pondělí ráno s tímto oznámením přišla tamní policie. Podle ní navíc vše nasvědčuje tomu, že nešlo o terorismus. Střelec, kterým je mladý Dán, byl již zadržen. Při svém řádění zavraždil tři lidi a další zranil. Na sociálních sítích se už objevila i videa zachycující jeho násilný útok.

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala
Petr Fiala

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala

Slovenský vzdušný prostor by české stíhačky mohly chránit až dva roky. Na tiskovém brífinku před odletem do Švýcarska to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Obrana našich východních sousedů a bývalých federálních partnerů by měla trvat do doby, než si Slováci pořídí nové stroje. Fiala nyní míří na mezinárodní konferenci, která se zabývá obnovou Ukrajiny po válce.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
12:00

Peklo na zemi, říkají o východní frontě ukrajinští vojáci

11:27

Bělorusko se nepřipravuje na invazi, říká ukrajinská výzvědná služba

11:03

EU se musí sjednotit proti Rusku napsal Fiala pro Politico

10:41

Fiala: K obnově Ukrajiny musí přispět státy, společnosti i banky

Vladimir Putin

Vladimir Putin je ruský prezident. V letech 1985–1990 byl členem sovětské tajné služby KGB v Německé demokratické republice. Mezi roky 1998 a 1999 působil jako ředitel Federální služby bezpečnosti, poté dva roky zastával funkci premiéra, následně byl do roku 2008 prezidentem. Pak se vrátil do křesla premiéra a od roku 2012 je opět prezidentem. S Ljudmilou Alexandrovnou Očeretnou má dcery Marii a Jekatěrinu. Roku 2014 se rozvedl.