Vladimir Putin

Nejnovější příspěvky k tématu

Putinův hněv straší ruské velitele. Špatné zprávy mu vůbec nesdělují, uvedl zdroj z Kremlu
Vladimir Putin

Putinův hněv straší ruské velitele. Špatné zprávy mu vůbec nesdělují, uvedl zdroj z Kremlu

Ruský prezident Vladimir Putin zřejmě nedostává všechny informace o stavu svých vojsk na Ukrajině. Velitelé nesdělují hlavně zprávy, které považují za mimořádně špatné. Uvedl to telegramový účet VChK-OGPU na základě tajných zdrojů z Kremlu, ten pak citoval i magazín Newsweek. Podle spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa prezident dostával zkreslené zprávy možná již od začátku invaze.

Kde udělali soudruzi chybu? Putinova nedobytná pevnost má všechna „nej“, ale také jeden háček

20. května 2023 17:15

Nejenom únikové tunely, ale i záložní energetický systém, bunkr nebo velín, web Business Insider zveřejnil rozbor „tajného“ podzemního komplexu nepřiznaného černomořského sídla ruského prezidenta Vladimira Putina. Palác disponuje řadou okázalých a luxusních zařízení i velkým množstvím bezpečnostních prvků, má však i jednu klíčovou slabinu. Společnost, která podzemní prostory vybudovala, totiž na internetu zveřejnila jejich architektonické plány.

„Paranoidní“ Putin má problém. Uniklé plány jeho paláce ukazují i tajný bunkr a podzemní výtah

18. května 2023 19:09

Nepřekvapí, že ruský autoritářský prezident Vladimir Putin má mimo Kreml svoji vlastní rezidenci, kam jezdí za odpočinkem. Nachází se na pobřeží Černého moře a mimo luxus obsahuje například i tajný bunkr, který má vládce Ruska ochránit před jakýmkoliv ohrožením. Tým kolem opozičního předáka Alexeje Navalného, toho času v trestanecké koloni, nyní zveřejnil plány a snímky tajuplného paláce. Podívejte se, co všechno obsahuje.

Velkohubý Prigožin v ohrožení? Měl by si dát pozor na čaj a okna, glosuje Politico

16. května 2023 14:23

Šéf ruské žoldnéřské organizace Vagnerova skupina Jevgenij Prigožin dost možná hazarduje se svým životem. Donedávna platil za jednoho z nejvlivnějších mocnářů v blízkém kruhu ruského prezidenta Vladimira Putina, ale nyní začal ve velkém stěžovat na kroky ruské armády na Ukrajině a navíc začal vypouštět do éteru informace, které okupantům rozhodně nepřidávají. To mu podle všeho dost uškodilo i u samotného Putina. A to natolik, že se začíná spekulovat, že by se mohl stát terčem atentátu. Tak to popisuje i komentář magazínu Politico.

Putin nemá dost novičoku k likvidaci kritiků. Ruská novinářka předpověděla jeho poslední den

11. května 2023 08:54

Kritiků ruského prezidenta Vladimira Putina je tolik, že by na jejich likvidaci neměl dostatek jedu novičok. V rozhovoru pro britskou Sky News to řekla bývalá novinářka ruské státní televize Marina Ovsjannikovová. Politika označila za izolovaného vůdce a předpověděla, že den ruské porážky na Ukrajině bude zároveň jeho posledním.

Putinovi spolusedící? Jeden v roce 1968 obsadil ministerstvo v Praze, druhý lovil banderovce

10. května 2023 22:15

Na tradiční vojenské přehlídce k výročí vítězství nad nacistickým Německem ve druhé světové válce se Vladimir Putin objevil vedle dvou válečných veteránů. Ani jeden z nich však nebojoval proti nacistickým jednotkám. Jak informoval web Agenstvo, jeden z nich se podílel na invazi do Československa v roce 1968, druhý potlačoval vzpouru nacionalistů na Ukrajině.

Kdo stojí za výbuchem v Kremlu? Nevím, proč by se Putin nechal ponižovat, říká expert

3. května 2023 18:01

Byl nálet dvou dronů na Putinovu rezidenci v Kremlu akcí ukrajinských tajných služeb, nebo šlo o moskevskou provokaci, která má legitimizovat zvěrstva páchaná ruskou armádou na Ukrajině? Touto otázkou se ve vysílání CNN Prima NEWS zabýval politolog a expert na Rusko Jiří Just. Podle něj není pravděpodobné, že by celou akci zinscenovalo ruské velení, jelikož by šlo o další ponížení Vladimira Putina.

Ukrajinci se pokusili zaútočit dronem na Putina v Kremlu, tvrdí Rusové. Zelenskyj to odmítá

3. května 2023 13:53

Ukrajina se v noci na středu pokusila o dronový útok na kremelskou rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina, tvrdí ruské tiskové agentury. Putin je v pořádku a pokračuje v obvyklé práci, píše agentura TASS. Podle agentury RIA Novosti Putin v Kremlu v době útoku nebyl a nacházel se ve své rezidenci Novo-Ogarjovo u Moskvy. Kyjev uvedl, že s incidentem nemá nic společného. Bojujeme na svém území, neútočíme na Moskvu, řekl podle Reuters ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Putinovi hrozí vojenská vzpoura s katastrofálními následky pro Rusko, říká jeho bývalý velitel

30. dubna 2023 20:06

Ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi hrozí ze strany Vagnerovy skupiny ovládané Jevgenijem Prigožinem „vojenská vzpoura“. Upozornil na to bývalý důstojník ruské tajné Federální služby (FSB) a nejdůležitější muž doněckých separatistů Igor Girkin. Informuje o tom web Newsweek s tím, že Prigožin údajně nedávno hrozil stažením svých jednotek z Bachmutu, a to kvůli nedodání munice.

Vladimir Putin je ruský prezident. V letech 1985–1990 byl příslušníkem sovětské tajné služby KGB a působil v Německé demokratické republice. Mezi roky 1998 a 1999 působil jako ředitel Federální služby bezpečnosti, poté dva roky zastával funkci premiéra, následně byl do roku 2008 prezidentem. Pak se vrátil do křesla premiéra a od roku 2012 je opět prezidentem. S Ljudmilou Alexandrovnou Očeretnou má dcery Marii a Jekatěrinu. Roku 2014 se rozvedl. V únoru 2022 rozpoutal válku na Ukrajině.