CNN Prima News Oregon

Oregon

Výpis příspěvků ke štítku „Oregon“

Obří požáry sužují svět. Kalifornii zachvátily plameny, situaci mohou zkomplikovat bouřky

1. srpna 2022 09:42

V kopcích na severu Kalifornie hasiči bojují s lesním požárem, který se po pátečním vypuknutí rychle rozrostl do největšího ohně letošního roku v nejlidnatějším americkém státě. Požářiště v neděli večer zůstávalo zcela nezabezpečené, oblast muselo opustit asi dva tisíce lidí. Úřady varují, že situaci by v nejbližších dnech mohly zkomplikovat bouřky, píše zpravodajská společnost BBC.

Převážily naše kamarádské vztahy s Farským. Neodhadli jsme důsledky, přiznal Gazdík

20. ledna 2022 08:35

Ve hnutí STAN převládly kamarádské vztahy s Janem Farským. Nedokázali jsme mu říct, že odlet do USA není vhodný, řekl ministr školství Petr Gazdík (STAN). V pořadu Nový den se omluvil za to, že celou situaci společně se spolustraníky podcenil. „Neuvědomili jsme si, jaké důsledky to může mít,“ konstatoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

17. ledna 2022 22:21

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Nečas: Odjezd poslance na osmiměsíční zahraniční stáž? Neuvěřitelné, lapám po dechu

12. ledna 2022 23:51

Bývalý premiér Petr Nečas (ODS) si dle svých slov nedokáže představit, že by po zvolení do Poslanecké sněmovny na osm měsíců odjel na zahraniční stáž, jako je tomu v případě zákonodárce Jana Farského (STAN). Sám podobné stáže sice absolvoval, ale osmiměsíční absenci v dolní komoře okomentoval jako neuvěřitelnou. V pořadu 360° odhadl, že Farský půjde do sebe a nakonec neodjede.

Farský o stáži věděl už před volbami. Odstup, jiná cesta není, vzkazuje Kalousek

12. ledna 2022 08:39

Poslanec Jan Farský (STAN) o své cestě do USA věděl už před říjnovými volbami do Sněmovny, potvrdila pro server Echo24 Kateřina Kloubová z Fulbrightovy komise. Navíc se ukázalo, že se nebude jednat o půlroční stáž, jak místopředseda starostů původně informoval, nýbrž o osmiměsíční. Farský tak za své jednání čelí ostré kritice, a to i od členů stran vládní pětikoalice. K rezignaci na poslanecký mandát ho vyzval i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Ať se vzdá funkce poslance. Farského za stáž v USA kritizuje ANO, SPD i Kalousek

11. ledna 2022 12:22

Jan Farský (STAN) odcestuje do USA, kde stráví půl roku na stáži na univerzitě v americkém Oregonu. Vzdá se tak funkce šéfa poslaneckého klubu Starostů, mandát řadového zákonodárce si ale ponechá. Za to jej kritizují zástupci opozičního ANO a SPD, předseda neparlamentní Přísahy Robert Šlachta či šéfka KSČM Kateřina Konečná. Negativní názor na Farského rozhodnutí má i exministr financí a výrazná postava koaliční TOP 09 Miroslav Kalousek.