CNN Prima News Oregon

Oregon

Výpis příspěvků ke štítku „Oregon“

Šťastlivec vyhrál v loterii 31 miliard korun. Zdráhá se pohádkovou částku vyzvednout

Astronomickou částku 1,32 miliardy dolarů, tedy v přepočtu téměř 31 miliard korun, vyhrál v loterii šťastlivec z amerického Portlandu. Majitel tiketu si bude moct vyzvednout najednou až 608,9 milionů dolarů či 30 ročních rent, uvedla společnost Powerball. Zatím se neodhodlal přihlásit. Jedná se o historicky nejvyšší výhru ve státě Oregon. Informuje o tom web ABC News.

Pilový kotouč ho měl rozříznout vedví. Muž z Oregonu smrti unikl o vlásek, odhaluje video

Pouhé sekundy rozhodovaly o tom, zda Shane Reimche z Oregonu přežije. Při běžné cestě do obchodu se z nedalekého staveniště uvolnil pilový kotouč, který se ve velké rychlosti mihl kolem zaparkovaných aut a narazil jen centimetry od vchodu do prodejny. Chvíli před tím dveřmi prošel zmiňovaný Reimche, který stále otřesený prohlásil, že si musí dát pivo. Neuvěřitelný incident, který jen zázrakem neskončil tragédií, zachytila kamera.

Další průšvih Boeingu: Letadlo přistálo bez části vnějšího pláště, inspektoři ho nemůžou najít

Letadlo typu Boeing 737-800 v pátek přistálo na letišti v americkém Oregonu bez části svého vnějšího pláště. Je možné, že o panel na spodní části trupu poblíž místa, kde se vysouvá podvozek, přišlo za letu. O případu informují agentury AP a Reuters. Záležitostí se bude zabývat americký Federální úřad pro letectví (FAA). Stroje americké společnosti Boeing se v poslední době s problémy potýkají opakovaně.

Vteřiny od katastrofy: Letadla se skoro srazila nad Oregonem, nebezpečný manévr zachytil radar

Nad oregonským letištěm málem došlo ke srážce dvou letadel. Pravděpodobně vlivem bouřky se k sobě přiblížila na zhruba 76 metrů. Zabránit hrozící tragédii se podařilo pilotům Alaska Airlines, kteří přerušili přistání. Z paralelní dráhy totiž odlétal stroj společnosti SkyWest. Napjatou situaci zachytil záznam sledování letu. Incident vyšetřuje Federální letecká správa (FAA), informoval Daily Mail.

Obří požáry sužují svět. Kalifornii zachvátily plameny, situaci mohou zkomplikovat bouřky

V kopcích na severu Kalifornie hasiči bojují s lesním požárem, který se po pátečním vypuknutí rychle rozrostl do největšího ohně letošního roku v nejlidnatějším americkém státě. Požářiště v neděli večer zůstávalo zcela nezabezpečené, oblast muselo opustit asi dva tisíce lidí. Úřady varují, že situaci by v nejbližších dnech mohly zkomplikovat bouřky, píše zpravodajská společnost BBC.