reklama
CNN Prima News Oregon

Oregon

Výpis příspěvků ke štítku „Oregon“

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

17. ledna 2022 22:21

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Farský o stáži věděl už před volbami. Odstup, jiná cesta není, vzkazuje Kalousek

12. ledna 2022 08:39

Poslanec Jan Farský (STAN) o své cestě do USA věděl už před říjnovými volbami do Sněmovny, potvrdila pro server Echo24 Kateřina Kloubová z Fulbrightovy komise. Navíc se ukázalo, že se nebude jednat o půlroční stáž, jak místopředseda starostů původně informoval, nýbrž o osmiměsíční. Farský tak za své jednání čelí ostré kritice, a to i od členů stran vládní pětikoalice. K rezignaci na poslanecký mandát ho vyzval i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Ať se vzdá funkce poslance. Farského za stáž v USA kritizuje ANO, SPD i Kalousek

11. ledna 2022 12:22

Jan Farský (STAN) odcestuje do USA, kde stráví půl roku na stáži na univerzitě v americkém Oregonu. Vzdá se tak funkce šéfa poslaneckého klubu Starostů, mandát řadového zákonodárce si ale ponechá. Za to jej kritizují zástupci opozičního ANO a SPD, předseda neparlamentní Přísahy Robert Šlachta či šéfka KSČM Kateřina Konečná. Negativní názor na Farského rozhodnutí má i exministr financí a výrazná postava koaliční TOP 09 Miroslav Kalousek.

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

29. dubna 2021 06:31

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.

Nechcete naočkovat? Zdravotníci zapadli ve vánici, nabízeli vakcínu ostatním řidičům

30. ledna 2021 13:31

Evropa i USA aktuálně trpí nedostatečným množstvím vakcín. Prioritně jsou očkováni zdravotníci, členové IZS a ohrožené skupiny, tedy staří a nemocní. I tak se řada lidí k vakcíně dostala jinak než oficiální cestou. Ne vždy jde ale o přednostní očkování. Lidem, kteří zapadli ve sněhové vánici v americkém Oregonu, zajistila vakcinaci náhoda.

Holub Joe není migrant, rozhodly australské úřady. Opeřenec tak zůstane naživu

15. ledna 2021 19:50

Australské úřady nakonec ušetří závodního holuba, kterého podezřívaly, že pochází z více než 13 000 kilometrů vzdáleného Oregonu ve Spojených státech. Ukázalo se, že identifikační kroužek na noze ptáka je podvrh a opeřenec tak z amerického kontinentu nepochází a nehrozí, že do izolované Austrálie zanese ptačí nemoci, informovala dnes agentura Reuters.

Nenosím roušku a cestuju, chlubila se zdravotní sestra. Nemocnice ji suspendovala

1. prosince 2020 07:32

Zatímco mnoho zdravotníků použilo sociální média k tomu, aby prostřednictvím svého povolání ostatním ukázalo drsné dopady pandemie covidu, oregonská zdravotní sestra udělala opak. V nemocnici Salem Health byla postavena mimo službu poté, co zveřejnila video na TikToku. V něm se chlubila, že porušuje protiepidemická opatření, uvedl web americké televize CNN.

reklama