CNN Prima News partnerství

partnerství

Výpis příspěvků ke štítku „partnerství“

Talíř: V ostré debatě o manželství pro všechny chybí respekt. Lidovci čelí generační výzvě

S novelou zákona o partnerství přišli lidovci, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kandidát do Evropského parlamentu František Talíř (KDU-ČSL). V leckdy vyostřené debatě mu schází vzájemný respekt. Během sněmovního hlasování ohledně manželství pro stejnopohlavní páry byl většinový názor mezi lidoveckými poslanci více než patrný – proti. Zdůraznil, že on sám vnímá manželství jako svazek ženy a muže. Talíř rovněž hovořil o tom, jak se strana vyvíjí a jakým mezigeneračním výzvám čelí.

Exkluzivní zpověď Vagnerové: Třikrát jsem vyhořela, už to nechci zažít. Pomáhá studená sprcha

Herečka Hana Vagnerová se v exkluzivním rozhovoru s Martinou Jandovou pro Showtime rozpovídala o svém duševním zdraví, na které poslední dobou hodně dbá. V minulosti si totiž prošla třemi syndromy vyhoření. „Už bych to nikdy nechtěla zažít,“ zdůraznila herečka. Promluvila také o vztahu na dálku s partnerem, který žije v Paříži. Pro Vagnerovou to prý bylo zprvu komplikované, nyní si to ale nemůže vynachválit.

Žádné výmluvy a lehkovážnost. Členství v NATO stojí na odpovědném partnerství, řekl Fiala

Den vstupu do Severoatlantické aliance (NATO) byl jedním z nejdůležitějších dnů českých moderních dějin. Na Pražském hradě v úvodu konference Naše bezpečnost není samozřejmost a v den 25. výročí to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Zdůraznil, že vstup do NATO z 12. března 1999 znamenal historický přelom pro naše bezpečí. Podotkl, že členství v NATO nesmí fungovat jako výmluva pro pasivitu, ale jedná se o odpovědné partnerství.

Valeš: Vítězem hlasování o stejnopohlavních svazcích je Babiš. Zabil dvě mouchy jednou ranou

Paradoxním vítězem hlasování o stejnopohlavních svazcích je hnutí ANO, které záležitost neiniciovalo. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil politolog Lukáš Valeš. Předsedovi opozičního subjektu Andreji Babišovi se podle odborníka podařilo prostřednictvím tohoto tématu nejen poukázat na rozklíženost vládní koalice, ale oslovit i středové voliče, jejichž hlasy mohou hnutí výrazně posílit. Valeš mimo jiné hovořil na téma migračního paktu, v souvislosti s nímž se prý vláda chová jako „chytrá horákyně“.

Smutný den pro stejnopohlavní páry, píší aktivisté. Adopce možné jsou, oponuje poslanec

Boj za narovnání práv nekončí, v Senátu se pokusíme návrh rozšířit, aby odtamtud nevyšel jako paskvil, napsal na sociální síti X předseda Pirátů Ivan Bartoš poté, co Sněmovna ve středu místo manželství pro všechny schválila úpravu registrovaného partnerství. Rozhodnutí kritizovala i iniciativa Jsme fér, podle které česká společnost zůstane rozdělena na lidi různých kategorií jen podle toho, koho milují. Vadí jim především komplikovaný přístup k osvojování dětí. Podle poslance STAN Josefa Bernarda však adopce možné budou.

SAZKA fandí Freestyle BMX: Díky partnerství s mistrem světa ho může umět každý

Nuda v Brně? Ta během posledního listopadového víkendu rozhodně nehrozila. Důvodem byl další ročník festivalu Life!, který své návštěvníky napumpoval adrenalinem. Mohli si na něm vyzkoušet více než 30 druhů různých sportů. Závodilo se, testovaly se méně známé disciplíny a fandilo se druhým. Bavili se tedy všichni bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici. A to vše za podpory společnosti SAZKA, která sport v Česku podporuje dlouhodobě.

Akvizice roku: Future Farming se spojila s Rybí zahradou. Společným cílem je udržitelné a efektivní zemědělství

Spojení, jaké jeho aktéři neváhají označit jako akvizici roku. To je partnerství brněnské technologické firmy Future Farming a aquaponické farmy Rybí zahrada. To přináší nejen na český zemědělský trh výrazný posun v oblasti inovace a udržitelnosti, která je v posledních letech jedním z hlavním témat napříč celou planetou. A podle zástupců obou společností je nejvyšší čas začít podle toho jednat. Tedy začít produkovat zemědělské komodity s co nejmenším dopadem na životní prostředí a přitom efektivněji.

Nový hvězdný pár? Brady je z expřítelkyně Ronalda u vytržení, hodně si rozumějí, tvrdí zdroje

Rodí se nový hvězdný pár. Legendární hráč amerického fotbalu Tom Brady má po rozvodu s brazilskou modelkou Gisele Bündchenovou podle zahraničních médií novou přítelkyni. Tou není nikdo jiný než ruská supermodelka Irina Shayková, někdejší dlouholetá partnerka Cristiana Ronalda. Hrdličky spolu strávily noc. A jak dokazují fotografie, chovali k sobě vzájemnou náklonnost.

Slibem nezarmoutíš. Putinovi se zřejmě nepodařilo dojednat neomezené partnerství s Čínou

Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi se pravděpodobně nepodařilo dojednat neomezené dvoustranné partnerství s Čínou, ve které doufal, uvedl v noci na středu ve své pravidelné zprávě k válce na Ukrajině americký Institut pro studium války (ISW). Závazky, které obě země přijaly při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Moskvě, jsou podle něj nevyvážené.