reklama

Vysočina

Nejnovější příspěvky k tématu

Za tragický pád mostu ve Vilémově padly tresty. Soud udělil dvěma stavbyvedoucím podmínku
Domácí

Za tragický pád mostu ve Vilémově padly tresty. Soud udělil dvěma stavbyvedoucím podmínku

 • Aktualizováno
 • Okresní soud v Havlíčkově Brodě uznal v případě pádu mostu ve Vilémově vinu stavbyvedoucích Josefa Spoura a Romana Bednaříka. Odsoudil je ke dvěma rokům vězení podmíněně s odkladem na 2,5 roku, navíc k zákazu činnosti. Při neštěstí zemřeli v roce 2014 čtyři lidé, dva se zranili. Kvůli obecnému ohrožení z nedbalosti bylo souzeno devět lidí. Sedm z nich bylo v úterý zproštěno obžaloby.

  V Česku se potvrdila ptačí chřipka přenosná na člověka. Veterináři vybijí 5000 ptáků

  28. října 2021 11:01
  Aktualizováno

  Po měsíci se v ČR znovu potvrdila ptačí chřipka. V letošním 40. ohnisku v Rohozné u Jihlavy na Vysočině je 5 000 kusů drůbeže, hlavně hus, veterináři je vybijí. Oznámil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde podle něj o nízce patogenní chřipku subtypu H5N1, která může být potenciálně přenosná na člověka. Před měsícem šlo v Trhových Dušníkách na Příbramsku o vysoce patogenní typ choroby.

  Hromadná nehoda na D1. Dálnice byla dvě hodiny neprůjezdná, zasahovali záchranáři

  17. října 2021 10:25

  K nehodě došlo na 144. kilometru ve směru na Prahu u Velkého Meziříčí na Žďársku. Podle informací CNN Prima NEWS na mostě byla ledovka, následně došlo k hromadné nehodě devíti vozidel. Zraněno by mělo být pět osob, na místě zasahovali záchranáři i vrtulník. Dálnice byla zcela uzavřena přibližně dvě hodiny, nyní je plně průjezdná.

  Migranti cestovali po D1 na podvozku kamionu. Policisté je chytili na odpočívadle

  30. srpna 2021 09:20

  Policie v pátek zadržela na odpočívadle na 112. kilometru dálnice D1 na Vysočině dva migranty, cestovali ukrytí v prostoru podvozku kamionu. Uvedli, že pocházejí z Alžírska, neměli u sebe žádné doklady. Policie s nimi zahájila správní řízení, umístěni byli do zařízení pro zajištěné cizince ve Vyšních Lhotách. V pondělí o tom informovala mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

  Hlavní zprávy

  Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?
  Sledujte v TV

  Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

  Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

  reklama

  Vysočina

  Aktuální zpravodajství z Vysočiny. Tento kraj leží mezi Čechy a Moravou. Žije zde přibližně 510 tisíc obyvatel. Nachází se tu mnoho kulturních památek, hradů a zámků. V tomto kraji jsou tři památky uvedeny na seznamu UNESCO, a to historické centrum města Telč, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého (Žďár nad Sázavou) na Zelené Hoře a židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika svatého Prokopa v Třebíči. Natáčelo se zde také hodně filmů, například Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí, Z pekla štěstí 2, Postřižiny, Všichni dobří rodáci, Čertí brko nebo Anděl Páně 2. Mezi města kraje Vysočina patří Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou nebo Velké Meziříčí.

  Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.