Vysočina

Nejnovější příspěvky k tématu

V Jihlavě tvoří koalici ODS, ANO a lidovci. Nagyová do zastupitelstva zatím nezasedne

24. října 2022 10:47

Jihlavskou radnici povede v novém volebním období vítězné hnutí ANO s druhými ODS a lidovci. Na primátora bude kandidovat Petr Ryška z ODS. Ustavující městské zastupitelstvo začne hodinu po poledni. Nová koalice v něm bude mít 24 hlasů z celkových 37, Jana Nagyová z ANO zatím nebude její součástí. Nagyová je společně s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem obžalovaná v případu dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo.

Soud rozdal tresty za pád mostu ve Vilémově. Při neštěstí zemřeli čtyři dělníci

30. srpna 2022 10:21

Soud v Havlíčkově Brodě odsoudil pět mužů kvůli pádu mostu ve Vilémově k dvouleté podmínce. Původně je soudci obžaloby zprostili. Při neštěstí zemřeli v roce 2014 pod mostem čtyři dělníci, další dva utrpěli zranění. Čtyři obžalovaní, kterými jsou pracovníci stavebních firem, se hned odvolali, pátý z nich a státní zástupkyně odvolání zváží. Okresní soud se případem znovu zabýval z rozhodnutí nadřízeného krajského soudu.

Chce to trpělivost a odhodlání. Sysla obecného se ale na stepi u Mohelna dočkáte

28. srpna 2022 17:23

Jsou velmi vzácní, ale také hbití a neposední. Když si ale počkáte, možná budete mít štěstí a kriticky ohroženého hlodavce zahlédnete. Vypravíme se společně za unikátní syslí kolonií na Vysočině. Na stepi u Mohelna se jí vyloženě daří. Jak by ne, když tu sysly obecné chrání speciální dopravní značky i zpomalovací polštáře.

Policie našla tříletého chlapce, jehož z Jihlavy odvezla matka, ačkoliv ho nemá v péči

17. srpna 2022 00:12

Policie našla tříletého chlapce, kterého odvezla v pondělí z Jihlavy jeho matka, ačkoliv ho nemá ve své péči. Ženu s dítětem policisté vypátrali na Jihlavsku. Hoch je v pořádku, sdělila ve středu policejní mluvčí Jana Kroutilová. V souvislosti s pohřešováním dítěte provádí policie další šetření, uvedla mluvčí bez dalších podrobností.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:30

Atypická válka. CNN zjišťovala, jak vypadají boje o Bachmut

22:17

Arcibiskup z Canterbury zahájil třídenní návštěvu Kyjeva

21:31

Zelenskyj pozval Muska na Ukrajinu, aby se podíval na škody způsobené Ruskem

21:13

Meduza: 55 procent Rusů je pro vyjednávání, 25 procent pro válčení

Vysočina

Aktuální zpravodajství z Vysočiny. Tento kraj leží mezi Čechy a Moravou. Žije zde přibližně 510 tisíc obyvatel. Nachází se tu mnoho kulturních památek, hradů a zámků. V tomto kraji jsou tři památky uvedeny na seznamu UNESCO, a to historické centrum města Telč, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého (Žďár nad Sázavou) na Zelené Hoře a židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika svatého Prokopa v Třebíči. Natáčelo se zde také hodně filmů, například Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí, Z pekla štěstí 2, Postřižiny, Všichni dobří rodáci, Čertí brko nebo Anděl Páně 2. Mezi města kraje Vysočina patří Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou nebo Velké Meziříčí.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.