Vysočina

Nejnovější příspěvky k tématu

Krimi

V kauze korupce poslal soud do vazby oba ředitele nemocnic i známého podnikatele

 • Aktualizováno
 • Soud ve středu poslal do vazby ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Je pátým z deseti obviněných, pro které státní zástupce žádal vazbu. Soud všem jeho žádostem vyhověl. Do vazební věznice kromě Veleva putoval také bývalý generální ředitel ústecké Krajské zdravotní Petr Malý, podnikatel Tomáš Burian, Miroslav Hůserka a Jan Mára. Podle informací Deníku N organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích řídil Burian.

  Další bagr na přejezdu. U Pelhřimova se na kolejích zasekl tahač s návěsem, řidič nezpanikařil

  Provoz vlaků na Pelhřimovsku v úterý dopoledne více než hodinu stál kvůli nákladnímu autu, které uvízlo na železničním přejezdu u Pacova. Řidič zvládl vycouvat mimo kolejiště a situaci oznámil na tísňové lince, provoz na železnici byl následně zastavený. Obnovit se ho podařilo po 9:30. Při události nebyl poškozen železniční přejezd, ani se nikdo nezranil, řekl mluvčí Správy železnic Martin Kavka. Podobná nehoda se stala koncem ledna na Karvinsku, kdy do nákladní soupravy narazil vlak. Jeho strojvedoucí na místě zahynul a 20 lidí se zranilo.

  Vážná nehoda na D1 blokuje provoz směrem na Brno. Střet tří náklaďáků nepřežil jeden člověk

  Aktualizováno

  Dálnici D1 ve směru na Brno blokuje tragická nehoda tří nákladních aut na 162. kilometru u Velké Bíteše na Žďársku. Jeden řidič utrpěl těžká zranění, kterým podlehl na místě, uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Dálnice byla neprůjezdná přibližně tři hodiny. Před 18:00 byl podle mluvčí otevřený levý jízdní pruh, ale pouze pro osobní auta.

  Hrůzná vražda v Jihlavě: Žena měla otrávit matku kávou. Cmrndla jsem jí tam metanol, přiznala

  Vlastní matku měla otrávit 36letá žena z Jihlavy. Do kávy jí údajně přimíchala metanol. Přestože byla žena včasně převezena do nemocnice, nepodařilo se ji lékařům zachránit. Dcera, která krátce po smrti matky najednou splatila své dluhy, je obviněna z vraždy. V případě prokázání viny může padnout i výjimečný trest. O případu informoval web Blesk.cz.

  Záhadný případ mrtvé ženy na Havlíčkobrodsku. Policie nevylučuje vraždu, o pomoc žádá řidiče

  Policie z Vysočiny se od úterý zabývá nálezem mrtvé ženy, která zřejmě zemřela násilnou smrtí. Policisté nyní shánějí svědectví řidičů, kteří v úterý po 16:30 projížděli mezi Havlíčkovým Brodem a obcí Bartoušov. Uvítají i záznamy z jejich palubních kamer. O případu informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Více podrobností k případu podle ní z taktických důvodů není zatím možné uvést.

  Kraj leží mezi Čechy a Moravou. Žije zde přibližně 510 tisíc obyvatel. Nachází se tu mnoho kulturních památek, hradů a zámků. V tomto kraji jsou tři památky uvedeny na seznamu UNESCO, a to historické centrum města Telč, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého (Žďár nad Sázavou) na Zelené Hoře a židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika svatého Prokopa v Třebíči. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.