CNN Prima News Pentagon

Pentagon

Výpis příspěvků ke štítku „Pentagon“

Bizarní okolnosti zmizelé stíhačky F-35. Muž volal, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot

Případ nejmodernější americké stíhačky F-35, která se ztratila u Pentagonu, má pokračování. Trosky našla armáda až s pomocí civilistů. Na internetu se nyní objevil i záznam z tísňové linky, na kterém se majitel domu snaží operátorce vysvětlit, že mu na dvorku přistál katapultovaný pilot. Zmatené ženě trvá určitou chvíli, než se v celé situaci zorientuje. Okolnosti pádu letadla jsou věcí vyšetřování americké armády.

Tanky Abrams do týdne na Ukrajině: Biden oznámil další pomoc za víc než sedm miliard

Americký prezident Joe Biden schválil novou vlnu vojenské pomoci Ukrajině, kterou Pentagon vyčíslil na 325 milionů dolarů (7,5 miliardy Kč). Řekl to po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. První americké tanky M1 Abrams se dostanou na Ukrajinu už příští týden, slíbil americký prezident. Státníci se dohodli na tom, že USA pomohou zemi před zimou posílit její protivzdušnou obranu.

Omyl Pentagonu, který může přijít USA draho. Tajné informace měl posílat přímo spojenci Ruska

Pentagon musí řešit solidní průšvih. Americké ministerstvo obrany totiž přišlo na to, že nechtíc posílalo až miliony jinak úzkostlivě tajených informací po e-mailu jinam než na cílenou adresu. Za vše může chybějící písmenko na konci mailového adresáta. Citlivé zprávy tak místo do jednotlivých složek armády zamířily do afrického státu Mali. Informaci zveřejnil list The Finacial Times s odvoláním na nizozemského podnikatele Johannese Zuurbiera.

Reakce na údajnou špionáž amerického letadla? KLDR odpálila raketu s rekordním doletem

Severní Korea dnes ráno odpálila východně od svého pobřeží balistickou raketu dlouhého doletu, informovaly agentury AP a Reuters s odvoláním na Jižní Koreu a Japonsko. KLDR naposledy provedla test balistických střel před necelým měsícem. Raketu dlouhého doletu testovala naposledy v dubnu, kdy odpálila mezikontinentální balistickou raketu (ICBM), podotkla agentura AP.

Zemřel Daniel Ellsberg, informátor o Pentagon Papers. Podlehl „tichému zabijákovi“

Ve věku 92 let zemřel americký vládní analytik a informátor o Pentagon Papers Daniel Ellsberg. Informaci zveřejnila média jako The Guardian nebo The New York Times s odkazem na rodinu. V březnu oznámil, že má rakovinu slinivky břišní, jíž se přezdívá tichý zabiják. Proslavil se vyzrazením studie, jež prokazovala, že americká vláda věděla o nemožnosti vyhrát válku ve Vietnamu. Později se stal aktivistou a spisovatelem.

Protiofenziva už začala, tvrdí expert. Ukrajinci zvládnou létat na F16 za čtyři měsíce

Ukrajina čelila další noc ruskému ostřelování. V některých městech byly slyšet výbuchy. Bývalý poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Oleksij Arestovyč tvrdí, že protiofenziva již začala. Ukrajinské piloty lze přeškolit na F-16 za čtyři měsíce, připouští americké vojenské letectvo. Spojené státy oznámily nový balíček sankcí vůči Rusku v reakci na jeho více než rok trvající útočnou válku na Ukrajině. Baterii amerického systému protivzdušné obrany Patriot, kterou v úterý na Ukrajině poškodil ruský vzdušný útok, se podařilo opravit. Podle stanice CNN to ve čtvrtek uvedl Pentagon. Na Ukrajině utrpěl při nehodě zranění český dobrovolník.

Ukrajinské špióny měl zastavit Pentagon. Američanům se nelíbila plánovaná sabotáž v Rusku

Vedení ukrajinské vojenské rozvědky před prvním výročí ruské invaze na Ukrajinu plánovalo provést zásadní útoky uvnitř Ruska. Tento záměr se však vůbec nezamlouval Spojeným státům, které jsou hlavním spojencem vlády v Kyjevě. V pondělí o tom napsal americký The Washington Post (WP) s odvoláním na dokumenty, jež se na veřejnost podle všeho dostaly skrze sociální síť Discord. Poradce vedoucího kanceláře ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak informace o plánovaných operacích popřel.