CNN Prima News Pentagon

Pentagon

Výpis příspěvků ke štítku „Pentagon“

Osudné 11. září OBRAZEM: Pád věží trval jen vteřiny, trosky hořely celé měsíce

11. září 2022 10:14

Lidé byli zděšeni, netušili, co se děje. Mnoho z nich si myslelo, že náraz letadla do jedné z věží Světového obchodního centra musela být jen nešťastná nehoda. Po nárazu dalšího letadla do jižní věže však už nikdo nepochyboval – Ameriku napadli teroristé. Lidé později popisovali, že si připadali, jako by se ocitli uprostřed katastrofického filmu.

Русские повторяют те же ошибки. Их боевая мощь снизилась на пятую часть, заявил Пентагон

3. června 2022 14:48

Катастрофический провал в форсировании реки Северный Донец, бездействие ПВО или неэффективное продвижение ценой огромных потерь. Проблемы российской армии копятся и на востоке Украины, где в апреле Кремль начал масштабное наступление. Представители США говорят, что русские не извлекли уроки из ошибок, допущенных в битве за Киев.

Rusové opakují stále stejné chyby. Jejich bojová síla klesla o pětinu, zní z Pentagonu

2. června 2022 05:41

Katastrofální přechod přes řeku Severní Doněc, nečinnost protivzdušné obrany či neefektivní postup za cenu obrovských ztrát. Problémy ruské armády se kupí i na východě Ukrajiny, kde Kreml v dubnu zahájil masivní ofenzivu. Představitelé Spojených států uvádí, že se Rusové dostatečně nepoučili z chyb, které napáchali v bitvě o Kyjev.

Visingr: Staré sovětské vrtulníky pro Ukrajinu? ČR chybět nebudou, dostaneme nové od USA

24. května 2022 22:06

Jedním z největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu zůstává i nadále Česká republika. Do válkou zmítané země zamířily podle posledních informací mimo jiné i bojové vrtulníky. Na tiskové konferenci po jednání o dalších dodávkách zbraní pro Ukrajinu to prozradil americký ministr obrany Lloyd Austin. České armádě by vrtulníky neměly chybět mimo jiné i proto, že je dohodnutý nákup nových.

Maďarsko vyhlašuje stav válečné hrozby. Orbán oznámí první opatření

24. května 2022 06:58

Invaze na Ukrajinu trvá už tři měsíce. Rusové dál postupují na Donbasu, tentokrát obsadili město Svitlodarsk. Zajaté obránce Azovstalu čeká pravděpodobně soud v režii proruských separatistů. Podle vůdce Doněcké lidové republiky Denise Pušilina se tak stane za přítomnosti západních pozorovatelů. Mariupolský úředník uvedl, že se pod troskami obytného domu našlo asi 200 mrtvých. Ukrajinci sbírají těla mrtvých ruských vojáků. Doufají, že je vymění za zajatce. Maďarská vláda mezitím vyhlašuje stav nouze kvůli válce na Ukrajině.

Česko Ukrajině věnovalo helikoptéry, tanky a raketové systémy. Amerika za pomoc děkuje

23. května 2022 20:49

Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl v pondělí americký ministr obrany Lloyd Austin na tiskové konferenci po virtuálním setkání se zástupci spřízněných zemí, na němž se jednalo o další vojenské pomoci Ukrajině. Česku za významnou pomoc napadené zemi poděkoval. Česká ministryně obrany Jana Černochová přivítala oceňující slova svého amerického protějšku, podrobnosti o české vojenské pomoci určené Ukrajincům však neposkytla.

Visingr řekl, kdo mohl dát Ukrajině záhadný dar. Obráncům pomohou i nefunkční letadla

20. dubna 2022 21:14

I když mluvčí Pentagonu potvrdil, že Ukrajina dostala stíhací letouny, Ukrajina toto tvrzení popřela. Navíc není zcela jasné, odkud by dodávky mohly připutovat. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra může za dodávkami stát Slovensko, případně i Polsko nebo Rumunsko. Ve vysílání CNN Prima NEWS doplnil, že vojenská technika nemusí být ani funkční. I tak bude pro armádu životně důležitá.

USA pošlou Ukrajině další zbraně. Jsou šité na míru útoku, který se chystá, říká Biden

13. dubna 2022 22:24

Spojené státy poskytnou Ukrajině další vojenskou pomoc v hodnotě 800 milionů dolarů (18 miliard korun), součástí nové dodávky budou i dělostřelecké systémy s municí, obrněné transportéry či helikoptéry, oznámil ve středu prezident USA Joe Biden. Nová pomoc je podle něj určena také k obraně před očekávanou novou ruskou ofenzivou na východě Ukrajiny. O dodávkách materiálu Biden telefonicky hovořil se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským.