CNN Prima News Petr Holman

Petr Holman

reportér FTV Prima, CNN Prima NEWS

petr.holman@iprima.cz

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Padl vesmírný rekord. Ed Dwight je nejstarším člověkem v kosmu, překonal slavného herce

Padl nový vesmírný rekord. Postarala se o něj společnost miliardáře Jeffa Bezose – Blue Origin. Její raketa v neděli vynesla do nebes šest astronautů, přesněji řečeno vesmírných turistů. Mezi nimi byl i devadesátiletý americký astronaut Ed Dwight, který se tak stal nejstarším člověkem v kosmu, informovalo zpravodajství CNN a agentura AP.

Nápor na slovenskou hranici sílí. Ukrajinci prchají před odvodem, za útěk platí horentní sumy

Ukrajinští muži utíkají ze své vlasti před mobilizací. Nový zákon ohledně branné povinnosti podepsal prezident Volodymyr Zelenskyj v polovině dubna. Jen za poslední týden zadrželi na slovensko-ukrajinské hranici pět desítek mužů z válkou zmítané země. Za snahu vyhnout se konfliktu zaplatilo od začátku ruské invaze životem již 30 Ukrajinců. Za ilegální převod přes hranice jsou uprchlíci ochotni platit tisíce dolarů.

Lidstvo dělá první krůčky k rutinním cestám na Měsíc, tvrdí expert. Mise může přepsat historii

Pokud bude mise na Měsíc společnosti Intuitive Machines úspěšná, půjde o revoluční milník ve vesmírném průmyslu. Její přistávací modul se za pár dní pokusí o vůbec první soukromé přistání na přirozené družici Země. Pokud se vše podaří, šlo by navíc pro Spojené státy poprvé po 52 letech o takzvané měkké přistání na měsíčním povrchu, kdy nedojde k poškození vesmírného plavidla. Podle odborného pracovníka Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy Jana Spratka se v případě úspěchu začne vesmírný průmysl dále nabalovat.

Další průšvihy Meghan a Harryho: Ani nemoc krále se synem nesblíží, rozebírají britská média

Princ Harry s manželkou Meghan v posledních dnech opět pobouřili Brity. Potichu spustili nový web, který vyvolal konflikt s královským palácem. Pár se nevyhnul ani kritice ze strany ekologů. Těm se nelíbila cesta Sussexů soukromým letadlem na sportovní hry invalidů. Britská média rozebírají, že ani králova zákeřná nemoc nepřispěla k jeho sblížení se synem.