CNN Prima News Petr Kellner

Petr Kellner

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Kellner“

Šmejc popsal, v čem vede PPF jinak než Kellner. Promluvil i o dalším rozvoji Air Bank

29. června 2022 11:06

Jiří Šmejc, který se stal v polovině června ředitelem skupiny PPF, je ochotnější se při obchodních příležitostech spojit s partnery, než býval její zakladatel Petr Kellner. Vize směřování skupiny se nyní zásadně neliší od té Kellnerovy. Ten by také nyní preferoval investice v evropském regionu. Šmejc to řekl na setkání s novináři. Uvedl také, že PPF chce po zrušení spojení Moneta Money Bank s bankovní částí finanční skupiny PPF dále rozvíjet Air Bank. Věří totiž v její růstový potenciál.

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Zemětřesení v PPF. Kellnerovu finanční skupinu nově povede Jiří Šmejc

4. května 2022 16:00

Novým generálním ředitelem investiční skupiny PPF se od 15. června stane Jiří Šmejc. Ten byl v minulosti obchodním partnerem zesnulého Petra Kellnera, který stál v čele společnosti řadu let. Šmejc zároveň získává opci na odkup až desetiprocentního podílu ve skupině. Vystřídá tak Ladislava Bartoníčka, který bude v poradním výboru rodiny. PPF to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

Podnikatel Kellner nehodu vrtulníku na Aljašce přežil. Zemřel při čekání na záchranu

4. dubna 2022 08:17

Tragickou nehodu na Aljašce český podnikatel Petr Kellner i lyžařský průvodce Gregory Harms přežili, odhalily další důkazy ve vyšetřování, které zveřejnil web Anchorage Daily News. Dlouhé čekání na záchranu se jim však stalo osudným. Jediným přeživším z celé posádky je český snowboardista David Horváth. K nehodě došlo před rokem v březnu.

Svět se zbláznil, chybíte. Přeživší pádu Kellnerova vrtulníku vzpomíná zvláštní kresbou

29. března 2022 13:07

Na smutné výročí tragické nehody, při níž zemřel miliardář a zakladatel společnosti PPF Petr Kellner, nezapomněl šampion ve snowboardu David Horváth. Na sociálních sítích sdílel kresbu, ve které na své přátele vzpomíná. Sportovec je jediným přeživším pádu vrtulníku na Aljašce. Spolu s Kellnerem zemřeli při nehodě čtyři lidé.

Expertka rok po smrti Kellnera: PPF je postavená na snech a kreativitě jednoho muže

28. března 2022 23:58

Od smrti miliardáře Petra Kellnera uplynul už rok. Svět zažívá obrovské turbulence, s nimiž se musí vypořádat i jeho PPF. Podle analytičky Echo24 Lenky Zlámalové a šéfredaktora Hospodářských novin Jaroslava Maška ale firma jen dotahuje započaté projekty. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se shodli, že PFF byla investiční skupina postavená na snech a nápadech zesnulého českého byznysmena.