reklama

pilot

Výpis příspěvků ke štítku „pilot“

Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život

Letecké neštěstí, které se stalo v neděli odpoledne na Písecku, přežil oficiální fotograf The Rolling Stones a amatérský pilot Miro Majcen. Při havárii letadla T28 Trojan naopak zahynul zkušený akrobatický pilot Rainer Steinberger ze skupiny The Flying Bulls. Slovinský fotograf celebrit Majcen byl ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v pražských Vinohradech. Důvod pádu letadla zatím není jasný.

Tělo Kellnerova pilota našli mimo vrtulník. Nejmladší oběť původně ani neměla letět

Zachary Russel, pilot a nejmladší oběť aljašské havárie vrtulníku, na jehož palubě byl i český miliardář Petr Kellner, neměl původně vůbec letět a byl vyměněn na poslední chvíli. Jeho mrtvolu pak záchranáři nalezli na rozdíl od ostatních obětí venku vedle vrtulníku. Vypadl během havárie, nebo snad vylezl po nehodě ještě sám ven? Pro jeho pozůstalé byla na internetu založena sbírka.

Tragická nehoda před sjezdem extrémního svahu. Co vše víme o smrti Petra Kellnera

Společně se čtyřmi dalšími muži zemřel po pádu vrtulníku v aljašských horách. Příčina nehody, při které zahynul šestapadesátiletý český miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner, ale zatím není jasná. Jediným, kdo pád helikoptéry přežil, je fotograf David Horváth. Šestice nadšených milovníků zasněžených svahů se pode všeho chtěla věnovat heliskiingu, tedy lyžování s výsadkem z vrtulníku.

Nehodu Kellnerova vrtulníku přežil jen snowboardista Horváth. Kdo jsou další oběti?

Dva průvodci, jeden vášnivý pilot a snowboardista. Během sobotního pádu vrtulníku na v aljašských horách zemřeli kromě nejbohatšího Čecha Petra Kellnera také čtyři další muži. Šestapadesátiletý Kellner byl ze všech nejstarší, naopak nejmladšímu Zachary Russellovi bylo třiatřicet. Zemřel také Kellnerův trenér a původem Francouz s českým občanstvím Benjamin Larochaix. Jeden člověk nehodu přežil, mělo by se jednat o bývalého mistra České republiky ve snowboardingu Davida Horvátha.

reklama