pilot

Výpis příspěvků ke štítku „pilot“

Český astronaut Svoboda: Kdybychom byli ve vesmíru sami, byla by to nuda. Už se tam těším

24. ledna 2023 14:27

Ve vesmíru není čas na strach. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí bojový pilot Aleš Svoboda, který si to zřejmě brzy ověří na vlastní kůži. Když totiž loni Evropská kosmická agentura (ESA) vybírala nové astronauty, z 22 tisíc uchazečů ukázala i na něj. Momentálně je v jedenáctičlenném záložním týmu, ale to se může rychle změnit. Zatím tedy není jasné, zda bude po Remkovi druhým Čechem ve vesmíru on, nebo kosmický turista, choreograf Yemi A. D.

Jsem nejpyšnější, tati. Dcera poslala dojemný vzkaz pilotu Petrovi, nepřežil havárii v Kongu

8. listopadu 2022 10:45

Tragická zpráva přišla do Česka z africké Konžské demokratické republiky, kde zemřel pilot Petr S. Havárii nepřežil ani jeho kopilot, příčinou bylo zřejmě špatné počasí. Rodina nyní truchlí nad smrtí milované osoby. Petrova dcera napsala na sociálních sítích dojemný vzkaz, který připomíná osud pilota a autora slavné knihy Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho.

Český letoun havaroval v Kongu. Pátrání skončilo tragicky, zkušený pilot Petr nehodu nepřežil

7. listopadu 2022 23:42

Tragicky skončilo pátrání po letounu Let 410 české výroby, se kterým ztratilo krátce po vzletu spojení řízení letového provozu v Kongu. Do akce zamířili záchranáři. Stroj se jim v těžce přístupném terénu podařilo nalézt až druhý den. Na palubě byl český pilot Petr S. s kopilotem. Havárii, kterou zřejmě způsobilo špatné počasí, nepřežili.

Putinovi „andělé smrti“ v akci? Ruské letectvo přijalo první pilotky, chlubí se Šojgu

2. listopadu 2022 11:39

K ruskému letectvu se připojily pilotky, které absolvovaly povinný výcvik. Nově mobilizované ženy jsou cvičeny v používání strategických jaderných bombardérů i transportních letounů. Tvrdí to ruské ministerstvo obrany. Podle šéfa tohoto resortu Sergeje Šojgua pilotky „slavně pokračují v tradici“. Naráží tím nejspíše na letectvo Sovětského svazu.

Drsné záběry ze stíhačky: Ruský pilot podvedl smrt, katapultoval se těsně před výbuchem

23. října 2022 22:14

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo osm měsíců. Za tu dobu se na sociálních sítích objevil nespočet záběrů z bezprostředního boje obou armád. Po internetu nyní koluje video, na němž se ruský voják katapultoval ze stíhačky krátce poté, co letoun zasáhla ukrajinská střela. Záběry je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Smutek na palubě letadla. Kapitán oznámil smrt královny, letuška nemohla zadržet slzy

11. září 2022 17:31

Byl to jeden z těch momentů, u kterých si minimálně Britové budou velmi dobře do konce života pamatovat, co dělali a kde byli. Někteří z nich se ve čtvrtek v podvečer, kdy bylo oznámeno úmrtí královny Alžběty II., nacházeli ve vzduchu. Jeden cestující natočil a následně publikoval okamžik, kdy kapitán letu společnosti British Airways z New Yorku do Londýna oznámil 40 minut před přistáním smutnou zprávu.