pilot

Výpis příspěvků ke štítku „pilot“

Záhadné zmizení letu MH370. Sebevražda, nebo sestřel? Expert má po zhodnocení důkazů jasno

Záhadné zmizení letu MH370 malajsijských aerolinií zůstává i po deseti letech obestřeno tajemstvím. Jedna z největších záhad v dějinách letectví stále trápí stovky lidí. Odpovědi se dožadují především příbuzní čínských cestujících, kteří byli na palubě. Vyrojilo se také několik teorií, co se s letem mohlo stát. Letecký publicista a bývalý pilot Boeingu 737 Ladislav Keller ve vysílání CNN Prima NEWS jednu z nich favorizoval.

Můžou nás povolat, ale studium v Česku si užíváme, říkají mladí ukrajinští piloti

Studium letectví v České republice aktuálně absolvují dvě desítky mladých Ukrajinců a Ukrajinek. Ti si podle svých slov pobyt v ČR užívají a jsou vděční za příležitost, kterou by vzhledem k válce ve své domovině nedostali. Zároveň je ale trápí myšlenky na rodnou zemi, která už téměř dva roky čelí ruské invazi. Teoreticky by se do obrany Ukrajiny tito mladí piloti mohli zapojit, pokud by jim přišel povolávací rozkaz k armádnímu letectvu. Dvojice mladých pilotů nyní promluvila pro CNN Prima NEWS.

Poslední slova pilotů a pak mrazivé ticho. Nahrávka odhalila okamžiky před havárií letadla

Mrazivá nahrávka odhaluje poslední okamžiky před tím, než soukromé letadlo havarovalo na dálnici na americké Floridě. Po nárazu stroj explodoval a zachvátily jej plameny. Piloti řídicí věž těsně před nárazem klidným hlasem informují o nouzové situaci, poté se rozhostilo ticho, píše deník Sun. Při tragédii zahynuli oba piloti, dalším třem lidem na palubě se podařilo plamenům uniknout.

Změní slavné F-16 vývoj války? Ukrajinci doufají v zásadní zlom, experti to ale vidí jinak

Ukrajinská armáda má letos od západních spojenců obdržet první kusy legendárních stíhaček F-16. Jen ještě není jisté, kdy k tomu dojde. Podle webu Forbes se mohou letouny objevit na frontě každým dnem. Výcvik pilotů už probíhá od loňského roku. Ukrajinci doufají, že jim stíhačky pomohou přetlačit Rusy ve vzdušném prostoru, který zatím neovládla ani jedna strana. Experti ale zpochybňují, že by dodané letouny měly zásadní vliv na bojišti.

Váleční zločinci budou čelit odplatě. Ukrajinci informovali o atentátu na ruského majora

Střelná zranění utrpěl při atentátu v ruském městě Engels významný ruský velitel Oleg Stegačev. O události informovalo v sobotu Hlavní ředitelství rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny (GUR). Všichni váleční zločinci budou čelit odplatě, poznamenali k útoku zpravodajci. Major Oleg Stegačev velel posádce ruského strategického bombardéru Tu-95 a měl se podle Ukrajinců podílet na raketových útocích na civilní cíle. Zatím není jasné, zda atentát přežil, ani kdo za ním stál.

Miss America, která boří mýty. Krásná Madison může být členkou Top Gunu či výzkumnicí

V pouhých 22 letech se Madison Marshová může pyšnit hned několika „tituly“. Usměvavá blondýnka je studentkou Harvard Kennedy School a podporučicí amerického letectva. V budoucnosti se může zapojit do programu Top Gun, už nyní byla přijata do výcviku stíhacích pilotů. Po tragické smrti matky, která podlehla „tichému zabijákovi“, zvažuje i kariéru ve výzkumu rakoviny. Mladá žena navíc neoplývá jen intelektem, ale i krásou. V neděli 14. ledna připojila k titulu Miss Colorado další: Miss America.

Smrt legendy. Pilot Pardo byl hrdina i blázen, proslul nejšílenějším vzdušným manévrem dějin

Ve věku 89 let zemřel Američan Bob Pardo, jeden z nejobdivovanějších pilotů historie. Během války ve Vietnamu se proslavil kouskem, který byl stejně tak hrdinský, jako naprosto šílený. Kamaráda ve vedlejším poškozeném letadle totiž zachránil tím, že jeho stroj ve vzduchu svou stíhačkou prostě odtáhnul. Odporovalo to všem leteckým příručkám.