reklama

pilot

Výpis příspěvků ke štítku „pilot“

Ostatky sestřeleného letce patří muži z Donbasu aneb Jak na Osoblažsku našli bitevník Il-2

29. srpna 2021 06:29

Historik Radovan Frait pátrá po rodině sovětského letce Michaila Fronoviče Šutěnka. V průběhu srpna totiž potěžkal v rukách pilotovy ostatky, když se mu s kolegy podařilo vykopat sovětský bitevník Iljušin Il-2 (šturmovik) sestřelený 21. března 1945 v bitvě na Osoblažsku, které se přezdívá český Stalingrad. „Zatím vím, že pilot pocházel z Adrejevky v Doněcké oblasti, těch Adrejevek je tam ovšem víc,“ říká Frait a v bádání usilovně pokračuje.

Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život

22. června 2021 18:21

Letecké neštěstí, které se stalo v neděli odpoledne na Písecku, přežil oficiální fotograf The Rolling Stones a amatérský pilot Miro Majcen. Při havárii letadla T28 Trojan naopak zahynul zkušený akrobatický pilot Rainer Steinberger ze skupiny The Flying Bulls. Slovinský fotograf celebrit Majcen byl ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v pražských Vinohradech. Důvod pádu letadla zatím není jasný.

Tělo Kellnerova pilota našli mimo vrtulník. Nejmladší oběť původně ani neměla letět

1. dubna 2021 22:41

Zachary Russel, pilot a nejmladší oběť aljašské havárie vrtulníku, na jehož palubě byl i český miliardář Petr Kellner, neměl původně vůbec letět a byl vyměněn na poslední chvíli. Jeho mrtvolu pak záchranáři nalezli na rozdíl od ostatních obětí venku vedle vrtulníku. Vypadl během havárie, nebo snad vylezl po nehodě ještě sám ven? Pro jeho pozůstalé byla na internetu založena sbírka.

reklama