CNN Prima News počítačové hry

počítačové hry

Výpis příspěvků ke štítku „počítačové hry“

Pirátská superhra konečně připlula. Skull and Bones se pro vývojáře stalo prokletím

Jedenáct let vývoje a sedm odkladů. Přesto akční videohra o pirátech Skull and Bones neztroskotala. Naopak je konečně na světě a hráči s nadšením mohou vyplout na otevřené moře. Ambiciózní a očekávaný titul přináší tematiku, po které je mezi fanoušky videoher obrovská poptávka. Jenže francouzský vydavatel Ubisoft si během vývoje házel klacky pod nohy a horko těžko bude přesvědčovat hráče, že vytvořil kvalitní titul.

Jednoruký bůh. Český hendikepovaný streamer dohrál sedm nejtěžších videoher na světě

Téměř měsíc a půl a celkem 407 hodin. Tolik času trvalo českému streamerovi s přezdívkou Patrikturi dohrát sedm nejtěžších her světa. Žánr souls her se vyznačuje až krutou náročností. Streamer Patrik Turánský dokončil celkem sedm slavných titulů od japonského studia FromSoftware a ani jednou v nich nezemřel. Už tak obdivuhodný výkon posílá na zcela jinou úroveň jeho hendikep: od narození nemá levou ruku. Videohry tak ovládá pouze pravou horní končetinou.

Ukrajinská herní superstar odmítá hrát s Rusy: Měl by to pochopit každý krajan, říká

Řadí se mezi nejlepší světové hráče počítačové střílečky Counter-Strike. Třikrát ovládl anketu o nejlepšího hráče planety a je také vítězem nejslavnějšího turnaje světa, Majoru. Od loňského října se ale Ukrajinec Oleksandr Kostyliev, známý jako s1mple, zápasů v oblíbené počítačové hře z osobních důvodů neúčastní. Nyní však potvrdil, že se jeho odpočinek chýlí ke konci a v dubnu se opět vrátí na herní servery. Otázkou stále zůstává, kde najde angažmá. Návrat ke svým dávným parťákům rezolutně odmítá.

Nechtějí mechaniku, kdo platí, ten vítězí. V Česku vzniká nový simulátor tanků Panzerkampf

Česko je tanková velmoc. Alespoň to platí ve videoherním světě. V Praze se už roky pracuje na nejpopulárnějším tankovém simulátoru světa World of Tanks. Letos mu přijde nová konkurence, titul Panzerkampf. Pracují na něm tuzemští vývojáři ze studia Krieg Games, kteří mají dlouholeté zkušenosti s vývojem mobilních her. Na svou novinku vybírají peníze v crowdfundingové sbírce, v níž se blíží k milionové částce. Znovu se ukázalo, že čeští hráči jsou štědří a neváhají podpořit vývojáře.

Létá na kole a pátrá po rodině. Česká hra Wind Rider láká na dieselpunkový svět

Nasadí letecké brýle, nechá roztáhnout křídla a pořádně se opře do pedálů. Během několika šlápnutí už je hlavní hrdina ve vzduchu, kolem krku se mu třepotá šála a vydává se vstříc dobrodružství mezi severskými ostrovy. Česká videohra Wind Rider nabízí neobvyklý svět třicátých let. Hlavním technologickým tahounem je dieselový motor, který nahradil páru. Protagonistou je letec a zároveň cyklista Dio Dio, který nikdy nepoznal svou rodinu. Na Wind Rideru pracuje malé studio Watered Plants a scenárista českého sci-fi filmu Bod obnovy.

Slavný klub doplatil na podvodnou kryptoburzu a rozpadá se. Jeho čest zachraňuje hráč z Čech

Ještě nedávno se americkými sportovními halami rozléhalo mohutné skandování: „TSM, TSM, TSM.“ Jenže časy se mění, a s tím i poměry a nálady v esportu. S cenovkou přesahující půl miliardy dolarů byl kalifornský klub TSM nejhodnotnějším týmem v segmentu profesionálního hraní videoher. Ambice a postavení ještě zvýraznila rekordní dohoda s kryptoburzou FTX. Jenže v listopadu 2022 přišel její pád, a tím započal i skon slavného amerického klubu. Pomoci pozvednout ho na někdejší úroveň má i talentovaný český hráč Simon Horák.

Svět postihla apokalypsa. V české strategii musíte obnovit planetu a dobýt Mars

Měl sen o velké videohře. Vývojář Pavel Jiří Strnad toužil jednou udělat titul v otevřeném světě s prvky RPG. Trochu si na tom vylámal zuby, ale nakonec se mu to podařilo a vzniknul projekt The Last Oricru. Jenže nesplnil očekávání a český vývojář se tak zařekl, že velké hry nejsou pro něj. Tak společně s manželkou dal dohromady menší tým a pustili se do vývoje budovatelské strategie, v níž velkou roli hraje environmentální téma.

Potvůrky jako největší herní překvapení. Palworld je hitem, jehož tvůrci čelí výhrůžkám smrtí

Působí roztomile, ale nepřináší žádnou velkou revoluci. Z nenápadné videohry Palworld se stal obrovský hit, který zažívá raketový start. Vsadil na populární koncept boje o přežití a na začátku roku se postaral o velké překvapení. Během čtyř dnů si hru koupilo šest milionů lidí a v historických žebříčcích se šplhá mezi ty nejúspěšnější. Jenže titul, jehož postavy připomínají známé Pokémony, musí odrážet nařčení z plagiátorství a zneužívání umělé inteligence.

Miliony za předměty ve hrách. Český profík ukázal hodnotu zbraní z Counter-Striku

Není důležité, jak dobře hrajete, ale jak dobře u toho vypadáte. I tak by se dal charakterizovat boom kolem herních skinů, tedy speciálních předmětů, jako jsou oblečky pro postavy ve videohrách nebo různá zbarvení zbraní. Český hráč Counter-Striku Martin Sláma nyní prozradil, jak velký je jeho herní inventář, jakou má hodnotu a kolik do něj investoval. Kolem skinů je i jistá míra kontroverze. Tyto předměty se získávají z takzvaných lootboxů, jejichž otevírání odborníci přirovnávají k hazardu.