reklama
CNN Prima News počítačové hry

počítačové hry

Výpis příspěvků ke štítku „počítačové hry“

Titul mistrů míří do Liberce. Staronovými českými šampiony ve hře CS:GO se stali SINNERS

1. prosince 2021 00:17

Liberečtí hráči z týmu SINNERS ovládli tuzemský šampionát ve střílečce Counter-Strike: Global Offensive. V halách brněnského výstaviště porazili konkurenty z celku ENTERPRISE za čistého skóre 3:0 a odnesli nejen titul mistrů, ale také největší část odměny z půlmilionového finanční dotace. Vrcholem turnaje Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách ukončí zápasy ve hře PUBG.

I esport má svá pravidla a tabu. Na co si profesionální hráči musí dávat pozor?

28. listopadu 2021 19:26

Každý sport je ohraničený psanými i nepsanými pravidly, přičemž profesionální hraní her není žádnou výjimkou. Svá tabu mají nejen esportovci, ale také komentátoři a analytici herních turnajů. Jaké mantinely existují ve virtuálním světě a na co všechno si musí dávat pozor? Své pohledy představili komentátoři letošního ročníku Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách.

Čeští esportovci jsou mistři světa. V Izraeli vybojovali zlato a téměř čtvrt milionu korun

24. listopadu 2021 08:27

Česká reprezentace v počítačové hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než 200 tisíc korun. Na vítězství v zahraničí upozornila Česká asociace esportu v tiskové zprávě.

Český esportový šampionát zná další mistry. Titul získal liberecký tým SINNERS

17. listopadu 2021 12:01

Letošní esportové finále v počítačové hře League of Legends ovládli hráči z libereckého týmu SINNERS. Po čtyřech letech tak ukončili nadvládu elitní organizace eSuba a odnesli si z turnaje Guseppe mistrovství ČR v počítačových hrách zlatou medaili. Vrcholem českého šampionátu bude klání ve střílečce Counter-Strike: Global Offensive, které se odehraje živě v Brně. Hlavní zápasy budou k vidění na Twitch kanále PLAYzoneCZ, facebookovém profilu Prima COOL a na HbbTV televizních stanic Primy.

Pandemie nám přilákala hráče. Ale radši bych se bez ní obešel, říká běloruský miliardář

14. listopadu 2021 15:26

Pandemie koronaviru nalákala lidi do on-line her. Byl bych ale radši, kdyby žádná nebyla, nechci těžit výhody z celosvětové tragédie, řekl dolarový miliardář a zakladatel běloruské herní společnosti Wargaming Victor Kislyi. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS pochválil Prahu coby strategické obchodní město, kde se mísí západní a východní vlivy.

Startuje Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách. Ve kterých titulech se bude soutěžit?

3. listopadu 2021 23:33

Listopad bude ve znamení esportu. Již tento víkend začíná tradiční vyvrcholení letošní sezóny v podobě Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách. V jeho rámci se uskuteční turnaje ve hrách Counter-Strike: Global Offensive, PUBG, League of Legends a Hearthstone. A právě posledně jmenovaný titul pozná svého šampiona již tento víkend. Grandfinále mohou diváci sledovat na Twitch kanálu PLAYzoneCZ.

České hry vydělávají miliardy. Chybí tu ale pracovníci, popisuje český vývojář

31. října 2021 23:32

Zatímco mnohé firmy musely během pandemie tlumit své aktivity, z pražské pobočky společnosti Wargaming se stalo jedno z největších herních studií v ČR. Koronavirus nijak negativně nezasáhl do fungování firmy, naopak nalákal na hraní jejích her spoustu lidí, řekl vedoucí vývoje Michal Bartoň. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodal, že český herní průmysl generuje miliardové obraty, vyrostl ale převážně na samoucích a dlouhodobě mu chybí kvalifikovaní pracovníci.

Brno podpořilo největší esportové turnaje v Česku. Hrozil přesun, vysvětlila primátorka

23. října 2021 10:59

Největší české esportové turnaje Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách jsou s Brnem již neodmyslitelně spojeny. Finále obou z nich se od roku 2015 pravidelně odehrávají právě tam. V letošním roce však soutěže poprvé proběhnou za podpory statutárního města Brna, což schválili brněnští zastupitelé v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS).

Herní mistrovství finišuje. O postup na šampionát zabojuje i tým českého miliardáře

19. října 2021 11:52

Turnajová šňůra Guseppe MČR Tour míří do finále. Utkají se v něm nejlepší české esportové celky v online hře League of Legends, mezi nimiž nechybí ani třeba Dynamo Eclot – tým miliardáře a většinového vlastníka pardubického hokejového klubu Petra Dědka. Finále mohou diváci sledovat na Twitch kanále organizátora PLAYzone.cz, a to už v úterý od 17:00.

reklama