CNN Prima News Poděbrady

Poděbrady

Výpis příspěvků ke štítku „Poděbrady“

Děsivá nehoda na Královéhradecku. Řidič SUV vjel přímo pod kola kamionu, čelní srážku nepřežil

14. listopadu 2022 10:10

Na Královéhradecku se v pondělí časně ráno srazilo osobní auto s nákladním vozem. Řidič SUV čelní střet s kamionem nepřežil. Nehoda se odehrála krátce po třetí hodině ranní na rovném přehledném úseku silnice I/11 za obcí Lovčice ve směru na Prahu. Na místo se ihned sjelo několik hasičských jednotek z Královéhradecka, ale i ze stanic Nymburk a Poděbrady.

Komunální volby ve stínu korupce, hádek a rezignací. Co hýbalo sestavou kandidátek?

19. července 2022 05:04

Co jednotlivé „kandidátky“ ke komunálním volbám ovlivnilo? Hnutím STAN otřásla pražská korupční kauza Dozimetr, ale i rasistické výroky starosty v Poděbradech, v TOP 09 to zase jiskřilo ostrými výroky, hádkami i rezignacemi. „Mrtvou“ značku ČSSD její zástupci v některých regionech skrývají a komunisté ve Zlíně se po nepovedených volbách kandidovat ani nesnaží.

Poděbradská kandidátka STAN za výrok Červinky o Romech končí. Do voleb půjde s jinou značkou

18. července 2022 08:55

Celá kandidátka hnutí STAN v Poděbradech odstupuje po kritizovaných výrocích o Romech, které pronesl její lídr a současný starosta města Jaroslav Červinka. V nynějším složení půjdou kandidáti do nadcházejících komunálních voleb pod jinou značkou. Nyní shání podpisy nutné k registraci kandidátky, napsala dnešní Mladá fronta DNES (MfD).

Starosta pobouřil výrokem o střílení Romů, STAN ho už nechce na kandidátce

16. července 2022 15:50

Poděbradský průšvih řešíme, uvedl v sobotu na svém Twitteru ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Řeč je o výroku poděbradského starosty Jaroslava Červinky (STAN) o Romech, který zazněl před mnoha lety. Ožil ale na červnovém jednání poděbradského zastupitelstva. Podle Rakušana je ve hře i Červinkovo odstoupení z kandidátky pro komunální volby.

Silný vítr v Praze poničil trakční vedení a vlaky měly zpoždění. Závadu už opravili

7. prosince 2020 06:47
Aktualizováno

Porucha trakčního vedení na odstavném nádraží Praha-jih komplikovala v pondělí od rána železniční provoz v Praze. Některé osobní vlaky vůbec neodjely, jiné spoje měly desítky minut zpoždění. Týkalo se to například i rychlíků mezi pražským hlavním nádražím a Poděbrady nebo Kutnou Horou. Podle webu Českých drah je závada odstraněna.