reklama
CNN Prima News podezření

podezření

Výpis příspěvků ke štítku „podezření“

PŘEHLEDNĚ: Češi po očkování proti covidu hlásí tisíce problémů, mezi nimi i kocovinu

8. ledna 2022 22:58

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách aktualizoval počty nahlášených podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covidu. Od prosince 2020, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes 10 tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako možný důsledek nežádoucího účinku vakcín, je 148. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

PŘEHLED: V Česku se podalo na 11 milionů dávek vakcíny. Jaké vedlejší účinky trápí očkované?

13. srpna 2021 22:59

Za posledních sedm dní lékaři v Česku podali přes 300 tisíc dávek vakcín, lidé po nich nahlásili asi 170 podezření na nežádoucí účinky. Ty se tak vyskytují zhruba u 0,06 % očkovaných. Zároveň se prošetřuje úmrtí pěti lidí, kteří zemřeli poté, co byli očkováni. Vyplývá to z informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a ministerstva zdravotnictví.

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

9. srpna 2021 16:43

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.

Úřady vyšetřují 82 podezřelých úmrtí po vakcíně. PŘEHLED častých vedlejších účinků

19. června 2021 07:25

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje už 5 693 hlášení nežádoucích účinků po aplikaci vakcíny proti covidu. Nejčastěji se jedná o bolest v místě vpichu, teploty, neurologické příznaky jako bolest hlavy či únava, bolest svalů, nevolnost nebo kašel. Úřady prověřují také 82 případů podezření na úmrtí po očkování. SÚKL upozorňuje, že pouhými podezřeními jsou všechna hlášení. Podívejte se na přehled těch nejčastějších.

Češi po očkování proti covidu zažívají tisíce potíží. PŘEHLED nežádoucích účinků

6. června 2021 22:10

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách uvádí nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti nemoci COVID-19. Od prosince, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes pět tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín, je 77. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

Pekarová: Kauza Feri je pro mě šok, ale může přinést i něco dobrého

28. května 2021 15:06

Ke kauze kolem Dominika Feriho, který v pátek skončil v TOP 09, se po několika dnech od vypuknutí vyjádřila i šéfka strany Markéta Pekarová Adamová. Jeho konec v politice je podle ní jedinou možnou a rozumnou volbou. Zároveň prohlásila, že celá věc může přinést i něco dobrého. A to otevření debaty o sexuálním násilí i o tom, že osobní vztahy musí být vždy uzavírány na základě respektu. Právě to by podle ní mohlo pomoct, aby se oběti o sexuálním zneužití nebály mluvit, případně aby k němu vůbec nedocházelo.

Obvinění jsou velmi závažná. Vedení TOP 09 vyzvalo Feriho, aby pozastavil své členství

28. května 2021 10:42

Předsednictvo TOP 09 vyzvalo Dominika Feriho, aby přerušil své členství ve straně minimálně do doby, než se vyšetří jeho údajné násilné skutky. Strana to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Po uveřejnění svědectví několika žen, které Feriho obvinily ze sexuálního obtěžování a násilí, poslanec rezignoval na svůj mandát a nebude kandidovat v říjnových volbách.

Policie žádá o vydání poslance Volného. Má podezření, že šířil poplašnou zprávu

22. května 2021 19:02
Aktualizováno

Policie žádá o vydání nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, k trestnímu stíhání. Důvodem je podezření ze šíření poplašné zprávy. Odeslání žádosti do Sněmovny potvrdila webu Deník N mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Volný měl podle vyšetřovatelů šířit poplašnou zprávu během nouzového stavu.

reklama