CNN Prima News podnikatel

podnikatel

Výpis příspěvků ke štítku „podnikatel“

Sněmovna schválila zavedení hromadných žalob. Lidé získají právo vymáhat nároky společně

Spotřebitelé a drobní podnikatelé zřejmě získají právo vymáhat své nároky společně. Soud by v takovém případě vydal jen jeden rozsudek. Hromadné žaloby uzákoní vládní návrh zákona, který ve středu schválila Sněmovna. Hromadné žaloby se mohou týkat zejména případů, kvůli kterým by se lidem a malým podnikům nevyplatilo vzhledem k vysokým nákladům na řízení soudit. Předlohu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Soukromníci platí státu mejdan, kritizovala Šichtařová kroky vlády. Křeček ji obvinil ze lži

Počet státních úředníků na úkor soukromého sektoru roste takřka neustále, pronesla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonomka Markéta Šichtařová (Svobodní) s tím, že čím dál více soukromníků „platí státu mejdan“. Za hlavního viníka inflace mimo jiné označila vládu. Proti jejím slovům se ohradil ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček – Šichtařovou obvinil ze lži.

Opilý muž z Nového Města na Moravě pálil do policejních aut. Chtěl se nechat zatknout

Opilý devětatřicetiletý muž střílel na policejní auta zaparkovaná u služebny v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Chtěl se nechat zatknout a vyřešit tak své problémy v podnikání. Nikoho nezranil. Policie ho obvinila z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví a nyní ho stíhá na svobodě. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Kovanda: Eurozóna je neudržitelná, může se sesypat. Minčič zmínil podmínku pro vstup

Existuje obava, že se dostaneme do bodu, který vede k neudržitelnosti celé konstrukce eurozóny. Uvedl to v pořadu Svět financí s Trinity Bank její hlavní ekonom Lukáš Kovanda. Důvodem je podle něj nedodržování kritérií ze strany členských států. Ladislav Minčič z Hospodářské komory ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil jako zásadní podmínku pro vstup do eurozóny propojenost s evropskými trhy. Proti přijetí společné evropské měny jsou podle něj i podnikatelé, přestože by z jejího zavedení v Česku těžili.

Skvělá práce českých diplomatů. Lipavský si pochvaluje zařazení Obnosova na sankční list EU

Z českého vnitrostátního sankčního seznamu byl odebrán ruský podnikatel Boris Obnosov, jelikož na něj v rámci dvanáctého balíku sankcí v pondělí uvalila postih Evropská unie. Vyplývá to ze seznamu na webu ministerstva zahraničí, upozornil web iRozhlas.cz. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) označil přesun Obnosovova na unijní seznam za „skvělou práci diplomatů“.

Vláda vyslyšela volání firem: Do byznysu nalije 3,5 miliardy pro boj s drahou energií

Stát uvolní na pomoc energeticky náročným firmám s cenami energií 3,5 miliardy korun. Peníze použije na snížení plateb firem na hladině vysokého a velmi vysokého napětí za obnovitelné zdroje energie, a to v průměru o dvě třetiny. Pomoc je určena pro téměř 25 tisíc odběrných míst. Na středeční tiskové konferenci to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že se jedná „o pomoc, kterou si můžeme rozpočtově dovolit“.

Muž téměř umučil parťáka, nyní stanul před soudem. Vyšetřování zkomplikovala ztráta paměti

Málem umlátil svého kolegu k smrti, nyní mu za pokus o vraždu hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Liberecký krajský soud začal rozplétat krvavý spor týkající se provozování nočního podniku v Hejnicích poblíž krajského města. Na lavici obžalovaných usedl Jan H., který svého kolegu surově bil pěstí, lokty i francouzskou holí. Zmláceného spolupracovníka podle státní zástupkyně Petry Pazderkové zachránili policisté na poslední chvíli. Práci kriminalistů výrazně ztížila i ztráta paměti poškozeného.