CNN Prima News podnikatel

podnikatel

Výpis příspěvků ke štítku „podnikatel“

Průlom v neobjasněné smrti kmotra Mrázka: Zastřelit ho měl elitní nájemný vrah ze Slovenska

3. února 2023 12:52

Františka Mrázka zastřelil bývalý elitní policista ze Slovenska, uvádí zdroje MF DNES. Vyšetřovatelé vraždy jedné z nejznámějších postav českého podsvětí jsou o tomto podezření prý přesvědčeni. Nyní se mají snažit o shromáždění dostatku důkazů k potvrzení identity nájemného vraha a jeho napojení na kmotrovy spolupracovníky Radovana Krejčíře a Tomáše Pitra, promlčecí lhůta pro uzavření případu se totiž blíží.

Tržby Rohlíku vzrostly na téměř 14 miliard. Daří se mu v Rumunsku a vyhlíží Madrid

31. ledna 2023 19:12

On-line prodejce potravin Rohlik Group má za sebou úspěšný rok. Jeho obrat loni vzrostl o třetinu na 574 milionů eur (zhruba 13,7 miliardy korun), přičemž český Rohlík se na něm podílel zhruba 60 procenty. Oznámil to zakladatel společnosti Tomáš Čupr a zároveň prozradil plány pro letošek. Firma dál plánuje expandovat v západních zemích a chce vylepšit distribuci.

Boj s růžovým formulářem se blíží. Na jaké lhůty a novinky v daňovém přiznání si dát pozor?

30. ledna 2023 07:43

Řadu lidí čeká letos neoblíbené odevzdání daňového přiznání. Každoroční boj s formuláři je často doprovázen změnami. Jednou z hlavních je, že od 1. ledna 2023 budou podávat osoby samostatně výdělečně činné daňové přiznání elektronicky přes datovou schránku. S jakými dalšími změnami se počítá a kdy jsou ty nejdůležitější lhůty pro odevzdání?

Den s Karlem Divišem: Jsem boomer, přiznává. Že se podobám Gereovi, slýchám už od mládí

11. ledna 2023 18:24

Kandidát, který byl nejdřív ze hry, ale pak se vrátil. Řeč je o Karlu Divišovi, kterému cestu do boje o pražský Hrad zkomplikovalo ministerstvo vnitra. Stejně jako s ostatními kandidáty strávili reportéři CNN Prima NEWS i s ním celý den. Zeptali se ho mimo jiné na to, proč se mu přezdívá český Richard Gere. Rodák z České Lípy v závěru kampaně navštívil místo, kde strávil svých prvních 18 let života.

Detaily rozbití mezinárodního gangu. Zadržený Čech měl se svou firmou převážet tuny kokainu

27. listopadu 2022 23:41

Mezi devět Čechů, kteří byli zadrženi v rámci rozsáhlé zatýkací akce po celé Evropě a v zámoří, patří také majitel jedné z přepravních firem z Liberce. Více než čtyři desítky lidí tvořily jednu z nejnebezpečnějších zločineckých skupin v Evropské unii, přičemž podstatná část jejich byznysu podle informací CNN Prima NEWS připadala na obchod s drogami. Zdroj obeznámený s vyšetřováním prozradil, že se v kamionech vozily tuny kokainu. A právě na jeho přepravě se měl podílet i speditér z Liberce.

Miliardář Komárek dostal od Britů zelenou. Jeho Allwyn bude provozovat Národní loterii

20. září 2022 11:52

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se v Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie. Rozhodla o tom v úterý britská Komise pro hazardní hry, která firmu Allwyn jako preferovaného uchazeče o licenci vybrala na jaře. Proti jejímu tehdejšímu rozhodnutí se však odvolala společnost Camelot, která loterii provazovala doposud.