CNN Prima News Podolí

Podolí

Výpis příspěvků ke štítku „Podolí“

Vždy pozitivní a skvělý člověk, vzpomínají na Zagorovou sousedé. U domu zapalují svíčky

26. srpna 2022 19:48

Hana Zagorová byla vždy velmi pozitivní a obecně byla skvělým člověkem. Takto na zesnulou zpěvačku vzpomínají její sousedé z bytového domu v pražském Podolí, kde Zagorová poslední roky žila se svým manželem Štefanem Margitou. Někteří oslovení místní o samotném úmrtí umělkyně dosud ani nevěděli, a tak je zpráva zaskočila.

PRIMA ČESKO Kvíz: Byla princezna Diana v Podolí? A kdo byl řidič automatofonu?

30. července 2022 23:53

Čas dovolených začal a řada Čechů i letos zvolí dovolenou v tuzemsku. Ta ale může být stejně zajímavá a dobrodružná jako v zahraničí. Tipy, kam vyrazit, přinesl další díl pořadu Prima Česko. Zaujalo vás plavení po řekách na jihu Čech? Nebo byste raději vyzkoušeli hraní na automatofonech v Liberci? Ať se rozhodnete jakkoli, vyrazte vybaveni nejen opalovacím krémem a průvodci, ale také znalostmi. S tím vám pomůže náš kvíz.

Strach o rodinu a problémy s češtinou. Nemáme se kam vrátit, smutní ukrajinské uprchlice

30. května 2022 06:50

Před více než dvěma měsíci přicestovaly do Česka čtyři Ukrajinky z Kyjeva. Jak samy říkají, měly velké štěstí. V podolském podniku Sauny Vltava totiž našly nejen práci, ale také zázemí a přátelé. Dnes už se prý cítí v Praze jako doma a na Ukrajinu se zatím vracet neplánují. Když ale začnou mluvit o válce či své cestě sem, na tvářích se jim postupně objeví slzy. Starost si totiž dělají nejen o své blízké, ale i další krajany, řekly redakci CNN Prima NEWS.

OBRAZEM: Přišly o domov. Nyní kuchařky z Ukrajiny okouzlují Čechy svými specialitami

16. dubna 2022 22:43

Nenápadné bistro u zastávky Dvorce v pražském Podolí láká na tradiční ukrajinské pokrmy. Hned u okýnka hladové strávníky přivítá milý ukrajinský personál, který mluví lámanou češtinou. Do Česka přitom tyto čtyři Ukrajinky dorazily teprve před pár týdny. S úsměvem na rtech nabízí typické ukrajinské speciality, které samy ručně vyrábí. I za tak krátkou dobu provozu sbírají nadšené ohlasy ze strany českých strávníků.